Каква телевизия и нет ползвате?

Bob

Каква телевизия и нет ползвате?

#1

Мнение от Bob » 10 яну 2017 17:35

Предстой ми преподписване на нов договор за телевизия. Досега бях на близу, ама мтел ги купил и сега нов договор с тях :))
Ползвате ли интернет от мтел и какъв? Доволни ли сте и ако не защо.
Благодаря на отзовалите се!

П.п.
До утре трябва да се реши проблема с договор или да се отказвам от монопола и да си гледам ефирна цифрова. :))

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Каква телевизия и нет ползвате?

#2

Мнение от SPYRO » 10 яну 2017 18:04

Полэвам виваком , ами не е эле но има какво да се желае , плащам 19 лв эа 100 канала тв и fibernet 30 пакет интернет
даже днес раэглеждах офертите эа плаэми ама се колебая още confus да препоръчате нещо до около 1000 лв на 32 инча (пасва перфектно в секциятя) че не съм много чат с тия технологии :) :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Каква телевизия и нет ползвате?

#3

Мнение от icrow » 10 яну 2017 18:22

Мтел като повечето големи фирми много много не ги е грижа за клиента и може да седиш дълго без нет ако има и други аварии. Да не говорим за промените по канали и тн които правят когато им скимне. Аз бих предпочел виваком от двете. Със сигурност гледай да е оптика до теб. Иначе чара на малките фирми е че бързо ти оправят проблема.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Bob

Re: Каква телевизия и нет ползвате?

#4

Мнение от Bob » 10 яну 2017 18:52

Виваком са добре, ама работят със сетап бокс :)) и трябва да имам две дистанционни в двете ръце :)) .
На близу това им е хубаво, че работят с сонакс кам модул и си работиш с дистанционното на телевизора, а при нас има само една малка фирма, която дава такива кам модули, ама искат да си платиш 60 лева за него.
При нас е пълна провинция. :)) Има само 6 цифрови ефирни програми, а в София има цели 11 :)

Bob

Re: Каква телевизия и нет ползвате?

#5

Мнение от Bob » 10 яну 2017 18:57

SPYRO написа:Полэвам виваком , ами не е эле но има какво да се желае , плащам 19 лв эа 100 канала тв и fibernet 30 пакет интернет
даже днес раэглеждах офертите эа плаэми ама се колебая още confus да препоръчате нещо до около 1000 лв на 32 инча (пасва перфектно в секциятя) че не съм много чат с тия технологии :) :))
Отиваш в техномаркет и гледаш телевизорите от около метър, два максимум, ако те заболяват очите след 5 минути, значи не става. Аз така си го избрах моя. За 1000 лева ще вземеш доста добър 32 инчов. Те вече 42 са около 1000 лева.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Каква телевизия и нет ползвате?

#6

Мнение от icrow » 10 яну 2017 19:24

Ами на виваком дистанционното може да ти пали телевизора мисля че и сорс имаше и можеш да си усилваш звука, така че дистанционно не ти трябва за тв-то, освен ако не е смарт. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Каква телевизия и нет ползвате?

#7

Мнение от Спиридон » 10 яну 2017 21:14

SPYRO написа:... днес раэглеждах офертите эа плаэми ама се колебая още confus да препоръчате нещо до около 1000 лв на 32 инча (пасва перфектно в секциятя) че не съм много чат с тия технологии
Преди 3 години търсих точно 32". Обиколих повечето големи вериги, но най-много ми хареса един модел на Sharp (при вносителя им - Интерсервиз Узунов, едва ли още предлагат същия). Реалистичността на картината му (като цветове и детайлност) беше с един порядък по-добра от тази на другите.

За мен, освен това, беше важно да има:
- разделителна способност 1920 х 1080 пиксела;
- USB вход за флаш или външен хард, през който да може да плейва филми с отделен файл (.SRT или .SUB) субтитри на кирилица;
- да има поне 2 HDMI входа и 1 SCART (който тогава ми трябваше, вече не)
- да има връзка с домашната мрежа.
Последното ми върши много добра работа , защото мога директно да си пускам клипчета от youtube, макар че не е удобно да се търси с дистанционното (затова ползвам и Google Chromecast), както и мога да плейвам филми пряко от лаптопа през DLNA server, който WIN 7 и 8 пускат по дефолт. Аз съм си инсталирал един друг такъв безплатен сървър - serviio, през който филмите излизат със субтитри (другите подобни програми нямаха такава екстра).

Ако има и вграден декодер за кабелна ТВ (със слот за карта на доставчика), няма да се налага да ползваш отделно устройство и съответно 2-ро дистанционно.

Недостатък - точно дистанционното нещо се бъгна и не работи напоследък и се налага да ползвам виртуално дистанционно от телефона (през домашната мрежа). От сервиза още не са ми отговорили на запитването. Вярно, че вече не е в гаранция, ама все пак дразни, че не отговарят 3-ти ден. От интернет намерих заместители за 13 EUR и оригинално дистанционно за около 20 EUR.


Боб,
не си препоръчвам доставчика, въпреки че съм много доволен, защото е локален.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Bob

Re: Каква телевизия и нет ползвате?

#8

Мнение от Bob » 10 яну 2017 21:23

Няма проблем. Аз вече реших. Режа им кранчето на всички и си гледам националните, ефирни телевизии. :))
И друготе телевизии през сейрсандък.ком :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Каква телевизия и нет ползвате?

#9

Мнение от Спиридон » 10 яну 2017 21:49

То и аз бях дълго време така, ама тук ми е много кофти изложението и не може да се хване нищо читаво, ако е ефирно, пък и разликата между само нет и нет+тв е минимална.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Каква телевизия и нет ползвате?

#10

Мнение от SPYRO » 11 яну 2017 08:58

Отиваш в техномаркет и гледаш телевизорите от около метър, два максимум, ако те заболяват очите след 5 минути, значи не става. Аз така си го избрах моя
1aha
Добър съвет ,определено ще го имам впредвид
Мисля эа Шарп и Сони ,в събота ще видим

Отговори

Върни се в “Други”