Йонизиране на постъпващия въздух

Оригинала на професор Андреев.
Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Йонизиране на постъпващия въздух

#11

Мнение от ivchak » 17 яну 2015 17:35

Ето още една схема на йонизатор от времето на Тато :)
АЕРОЙОНИЗАТОР-БГ.rar
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Йонизиране на постъпващия въздух

#12

Мнение от Philip » 17 яну 2015 17:42

candle_flame.jpg
Горенето започва когато горимият материал бъде изложен на висока температура, след което се самоподдържа, превръщайки се в автономен енергиен източник. Огънят е сложно образувание, комбинация от излъчването на черните тела, сажди, газ и горими частици, както и от фотонното излъчване на превъзбудените атоми и молекули на газовете.

Пламъкът е видимата част на огъня и се състои от отделящи светлина нагорещени газове. При достатъчно висока температура газовете могат да се йонизират, превръщайки се в плазма.[2] Обикновено по-голямата част от излъчването е във видимия и инфрачервения спектър.
Пламъкът е смес от нагорещени газове и твърди частици, излъчваща видима и инфрачервена светлина, спектърът на която зависи от химичния състав на горивото и междинните продукти на горенето. В много случаи, като при горенето на органична материя или непълното изгаряне на газ, нагорещени твърди части, наричани сажди, създават обичайното жълто-червено сияние на огъня. Такава светлина има непрекъснат спектър. Пълното изгаряне на газ създава бледосин пламък, поради излъчването със специфична честота от различните електронни преходи в молекулите, образувани в него.

Цветът на пламъка зависи и от температурата на горене. Например при въглерод червеният цвят обикновено означава 800 °C до 1000 °C, оранжев - от 1100 °C до 1200 °C и бял - от 1300 °C до 1500 °C. Пламъкът на обикновената свещ е с температура около 1000 °C.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Йонизиране на постъпващия въздух

#13

Мнение от icrow » 17 яну 2015 19:01

Да, може да се ползва каскада и от стар телевизор, но по скоро за автомобилни цели може да се използва малко по модерна повишаваща бобина, като тези на бездистрибуторните запалвания. Те достигат до над 40 000В. Разбира се и от обикновена стара бобина от лада също би трябвало да стане. Макар че четох, че за да се получи йонизация трябват над 30000В Аз първо ще пробвам с обикновената бобина. Оня ден си намерих на земята една от бездистрибуторно запалване вероятно изгоряла, но ако едната от двете бобини бачка ще ми свърши работа. :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Йонизиране на постъпващия въздух

#14

Мнение от ivchak » 17 яну 2015 20:36

Айкроу, не ти ли се струва , че в автомобила е малко опасно(главно за компютъра) да се ползва такова високо напрежение. Все пак има локви , мъгли и др. влаги и ще е трудно да се обезопаси йонизатора :)

gomi
Мнения: 434
Регистриран: 18 ное 2014 17:25
Местоположение: майна таун

Re: Йонизиране на постъпващия въздух

#15

Мнение от gomi » 17 яну 2015 21:49

http://ole2002.tripod.com/ionizator/

само като идея( идеииии) Wink
IT'S RIGHT THERE IN FRONT OF YOUR EYES!
John BEDINI

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Йонизиране на постъпващия въздух

#16

Мнение от icrow » 17 яну 2015 22:17

Не мисля, че ще е проблем за компа. По скоро ме притеснява МАФа да не пострада. Ще видим. Аз като цяло ще го комбинирам с оргон както и подходяща честота.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Йонизиране на постъпващия въздух

#17

Мнение от ivchak » 17 яну 2015 22:27

gomi благодаря, интересно линкче !
Айкроу най добре да експериментираш на служебната кола :)) Предполагам , че руснаците правят опити на Жигулки и Лади без електроника . Up! Успех

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Йонизиране на постъпващия въздух

#18

Мнение от icrow » 17 яну 2015 22:33

Малко ще е тегаво да слагам чак такива установки. :)) Там трябва да мога за секунди да изскубя всичко и да стане се едно никога не съм отварял капака. :)) Ама ще си помисля де. Може първия опит да е на другата кола. :)) А тогава тези озонатори дето се слагат на запалката защо не скапват електрониката.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

gomi
Мнения: 434
Регистриран: 18 ное 2014 17:25
Местоположение: майна таун

Re: Йонизиране на постъпващия въздух

#19

Мнение от gomi » 18 яну 2015 11:34

преди време си играх с йонизатор/озонатор в колата, даже се бях подпалил 1ne , така че внимавайте в конструкцията.
между другото си бях купил едно йонизаторче дет мяза на флашка за USB и наистина си работи- има си повишаващ траф и светва фазомера Up!
IT'S RIGHT THERE IN FRONT OF YOUR EYES!
John BEDINI

Потребителски аватар
zhivko83
Мнения: 126
Регистриран: 18 ное 2014 16:51

Re: Йонизиране на постъпващия въздух

#20

Мнение от zhivko83 » 18 яну 2015 14:40

Колеги, някой пробвал ли е с озонатор за кола да си обработи въздуха на двигателя? Senile
http://www.tehnomag.net/eshop.php?body= ... o=0&id=723 - нещо такова или е прекалено слабо... confus

Отговори

Върни се в “Автотермия”