Инерционен прекъсвач на горивна помпа.

Отговори
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Инерционен прекъсвач на горивна помпа.

#1

Мнение от icrow » 21 апр 2016 22:43

Тая седмица нещо не ми върви с колите. Купих си нови гуми за отпред и гледам след няколко дена едната спаднала. Одеве я мокрих и се оказа че там където е тежестта издиша по малко, а там дето ми ги слагаха взимат бая zile Та са ще се разправям с "майстора" zile Това не че е по темата, ама аз да се оплача :))

Така тръгвам да взимам жената и форделата не пали. Звук от помпата нъц. Веднага влязах в филм. :)) Меря на клемата няма ток и се поуспокоих, че смяната на помпата е със сваляне на резрвоара Dash Почнах да ровя из нета и покрай всичко установих, че ескортие имали проблем със сухи спойки на таблото с бушоните, та явно ще трябва да ги мина профилактично, че може да доведе и до други проблеми.
Та оказа се в крайна сметка, че проблема е от един предпазител, който се води инерционен и трябва да се задейства при удар на колата и да спре подаването на гориво към ДВГ. Обаче явно може да изключи и от тръскане в дупки. По интересното е че вчера с меката гума треснах в едно пропадане на асфалт точно от ляво където е датчика, но после два пъти палих и нямаше проблем. На връщане към нас нямам спомени да съм влизал в дупки, но явно му е трябвало малко. Като го оправих после се сетих че съм слушал за такъв проблем преди време. Е сега и на мен ми се наложи.
Повечето коли го имат този прекъсвач, така че ми се стори удачно да пусна тема за това и ако ви се случи да не тръгнете да търсите релета бушони жици и тн. Самия прекъсвач има бутон, който се натиска и пак продължава да работи. Води се на английски inertia fuel switch IFS така може да го търсите за вашата кола в нета + марката и модела на колата. На някой коли е около жабката. На Форда се намира този прекъсвач от ляво до водача ниско долу където са пантите на вратата има пластмасова кора с едно прозорче през което може да се натисне и изглежда така.
https://www.google.bg/search?q=ifs+on+f ... Lvais0M%3A
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Инерционен прекъсвач на горивна помпа.

#2

Мнение от Philip » 22 апр 2016 06:30

Това чудо всъщност прекъсва тока на помпата ли? ??

За първи път чувам за такова животно 2ha

Ама ще го запомня и ще го имам предвид занапред!
То евентуално би присъствало при всякакъв тип двигател от съвременните автомобили!
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Инерционен прекъсвач на горивна помпа.

#3

Мнение от icrow » 22 апр 2016 10:41

Да това прави.
Ами мисля че го има във всички автомобили модерни. Вероятно е изискване. Но ето че от дупка може да се задейства и да стане неприятно ако не знаеш. Дори може да се наложи давикнеш репатрак да го закара автомобила до сервиз. Wonky
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Инерционен прекъсвач на горивна помпа.

#4

Мнение от SPYRO » 22 апр 2016 14:55

Е що не се обади имам 2 такива случая на рено меган и ситроен C5 (тьпа работа но било за сигурността) :))

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Инерционен прекъсвач на горивна помпа.

#5

Мнение от sheki » 13 май 2016 22:20

Мдаа често срещан проблем , интересно е наистина как изключват тези прекъсвачи.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Инерционен прекъсвач на горивна помпа.

#6

Мнение от icrow » 13 май 2016 22:30

Ами нали има някаква съчма вътре и вероятно при по силно друсване успява да подскочи и натисне пластината както при удар.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Инерционен прекъсвач на горивна помпа.

#7

Мнение от SPYRO » 14 май 2016 08:35

При по-новите е като автоматичен бушон ,има вграден вибро-сензор който при определени условия изключва (както на алармите )

Отговори

Върни се в “Проблеми по автомобилите”