Възел на Мировинг

mitakl
Мнения: 30
Регистриран: 03 ное 2017 19:34
Местоположение: SZ

Re: Възел на Мировинг

#21

Мнение от mitakl » 17 фев 2018 23:33

Благодаря ви и на двамата! 1ty
Аз направих няколко малки (40/17 ммм) единични вензелчета от 0.2 мм медна бобинажна тел и сега се чудя, като им сложа утре медно фолио за отражател (както на снимката на Icrow), как да си ги закрепя на коляното, че да са горе-долу удобни при ходене и да не изпадат някъде по пътя Dash
Като ги премерих обаче излязоха само около 88.5/100 (ако ги меря правилно де). Това според вас нормално ли е за такива нещица, или съм ги направил доста слабички, за да имат ефект?

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Възел на Мировинг

#22

Мнение от Спиридон » 17 фев 2018 23:56

Когато съм си слагал нещо на коляното, е било само нощем с тиксо, докато спя, защото иначе става сложно с движението на ставата. Дори и работни защитни наколенки винаги ми се смъкват.
Каква е тази скала, която ползваш за мерене?
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Възел на Мировинг

#23

Мнение от icrow » 18 фев 2018 12:06

88,5/100 не трябва ли да е горе долу силно? И ако възел е толкова тогава по силни неща как ще се вместят в тази скала :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

mitakl
Мнения: 30
Регистриран: 03 ное 2017 19:34
Местоположение: SZ

Re: Възел на Мировинг

#24

Мнение от mitakl » 18 фев 2018 15:58

Аз си мислех за едни такива ластични ''наколенки'' от аптеките (за около 1.50 лв) и евентуално на тях да пришия с конец лекичко 2 вензела на 2-3 см един от друг... Явно, че докато не пробвам няма да разбера.
Относно скалата: ами аз да си призная, не съм много наясно дали меря правилно... confus За махало ползвам една халка от ключодържател, а за скала вземам един метър (0 ми е минималното, а 100 ми е максималното). Вземам вензела в едната ръка, махалото в другата и тръгвам от 0 към 100 и като започне да ми се върти на обратно - това му е ''силата''. shy1
Ако вече сте умряли от смях няма да се учудя. :))
Ако имате идея какво да прочета или да гледам за да се ограмотя на тема мерене/махало - казвайте. olele
Приятна вечер!

Bob

Re: Възел на Мировинг

#25

Мнение от Bob » 18 фев 2018 16:49

icrow написа:
17 фев 2018 21:05
И двата варианта ще работят, но с един централен мисля че става по добре. Не помня дали съм измервал за такава разлика. Един виден левскар от форума, който не знам дали още се подвизава тук беше правил и неговите шнурове много добре работят. Та той вероятно може да каже.
Down

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Възел на Мировинг

#26

Мнение от icrow » 18 фев 2018 22:17

Похвалих го и пак е недоволен. confus А дори и на човека не отговори Doh

Митак, има цял раздел в форума за радиестезия. Има различни видове скали, но според мен няма как да има максимален заряд и до там.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

mitakl
Мнения: 30
Регистриран: 03 ное 2017 19:34
Местоположение: SZ

Re: Възел на Мировинг

#27

Мнение от mitakl » 18 фев 2018 22:41

Icrow, благодаря! Ще се поровя там.
Една молба: можеш ли да премериш някой ден като останеш по-свободен това вензелче моля?
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Възел на Мировинг

#28

Мнение от Спиридон » 18 фев 2018 23:55

mitakl,
icrow е човекът за измервания и той е по-компетентен за съвет, но от моя далеч по-скромен опит мога да кажа следното.
Първо, много е добре, че си тръгнал да работиш с махало без да следваш нечия система. Всички ритуали, подготовки и т.н., които можеш да срещнеш в разни писания, работят само, ако човек вярва, че му помагат и това е и целта им - да убедят съзнанието, че може. Ако си вярва/знае, че може, не са му необходими. При теб явно се получава, щом махалото ти реагира. Не е важно какво работи при друг, а какво работи при теб.
Не е нужно и специално махало. Ако е прекалено тежко или дълго, по-бавно ще се развърта. Ако е прекалено леко, нишката ще го спира и ще му пречат и леки въздушни течения чисто механично.
Аз не бих използвал скала с таван, защото винаги има и по-силно поле. Колкото е по-масова една скала, от една страна толкова по-лесно се сравняваш с други, но от друга страна толкова по-деформирана е скалата от толкова много хора, които ѝ въздействат.
Едно предложение, ако ти допада - пробвай да си представяш скалата или числа без да използваш материална схема/метър или друго.
В този раздел има писано за радиестезия:
viewforum.php?f=35
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Възел на Мировинг

#29

Мнение от icrow » 19 фев 2018 00:20

Утре ще го погледна. Съгласен съм с Спиридон! Може да се нагласиш по всяка схема. А заряди има по силни с милиони от възела, така че не виждам как може да се ползва скала с таван. И още нещо. Енергията се характеризира както и с големина така и със сила, както при тока. Аз повечето случаи давам само големината, но понякога силата е повече или по малко и ако е нещо важно и не ме мързи давам и силата. :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Bob

Re: Възел на Мировинг

#30

Мнение от Bob » 19 фев 2018 14:38

icrow написа:
17 фев 2018 21:05
Един виден левскар от форума, който не знам дали още се подвизава тук беше правил и неговите шнурове много добре работят.
Това си е живо заяждане от този. :))
Моля админа да му обърне внимание.

Отговори

Върни се в “Устройства за здравето на човека”