Възел на Мировинг

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Възел на Мировинг

#41

Мнение от icrow » 20 фев 2018 07:13

Да! Един отражател по възможност от мед и така.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

mitakl
Мнения: 30
Регистриран: 03 ное 2017 19:34
Местоположение: SZ

Re: Възел на Мировинг

#42

Мнение от mitakl » 20 фев 2018 20:56

Благодаря ти за измерването Icrow! :)
Намерих малко медно фолио и ще го пробвам с отражател.

Благодаря ти и за акъла относно меренето (от стр. 3)! Благодарско и на Спиридон разбира се! hola2

mitakl
Мнения: 30
Регистриран: 03 ное 2017 19:34
Местоположение: SZ

Re: Възел на Мировинг

#43

Мнение от mitakl » 25 фев 2018 11:51

Възникна проблем :(
Възелчета много се разлепят от тиксото (понеже тиксото е само отдолу за да не пречи на излъчването) и съответно си развалят от формата. Ако използвам параболичната медна пластинка/отражател която е отдолу под възела като ''легенче'' и да го залея отгоре (заедно с възела) с епоксидна смола - тази епоксидна смола дали ще пречи на излъчването (гледам, че при оргонитите не пречи)?

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Възел на Мировинг

#44

Мнение от icrow » 25 фев 2018 13:51

Не би трябвало да пречи. Аз пробивам малки дупки в средата и в двата края и го връзвам с конец. А за да не се разпада си правя тесни ленти тиксо и го обвивам на няколко места.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

mitakl
Мнения: 30
Регистриран: 03 ное 2017 19:34
Местоположение: SZ

Re: Възел на Мировинг

#45

Мнение от mitakl » 25 фев 2018 14:22

1ty Благодаря Icrow !
И на мен ми мина през ума идеята да го пришия на 2-3 места с игла и конец за тиксото след като го залепя, ама ме досрамя да го напиша - като гледам всички ви колко сте ''напред с материала'' :)
Пробвах между другото 3 възела един до друг сложени върху меден отражател - поставени в електричарска разклонителна кутия (75/75/40 мм) за 1.40 лв. - и отгоре върху капака на кутията сложих чаша вода за половин час - водата определено си променя вкуса - става някак си по-лека, по-хладна, по-прясна - не толкова блудкава като преди да поседи върху кутията :) Така е по-пивка според мен. :)

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Възел на Мировинг

#46

Мнение от Спиридон » 25 фев 2018 15:05

Пиши смело, а от грешки човек най-добре се учи.
При експерименти с вода, ако се сложат различно "обработени" води близко една до друга, много лесно се прехвърля заряд и се получават грешни резултати.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

mitakl
Мнения: 30
Регистриран: 03 ное 2017 19:34
Местоположение: SZ

Re: Възел на Мировинг

#47

Мнение от mitakl » 23 мар 2018 19:40

Спиридон написа:
17 фев 2018 23:56
Когато съм си слагал нещо на коляното, е било само нощем с тиксо, докато спя, защото иначе става сложно с движението на ставата. Дори и работни защитни наколенки винаги ми се смъкват.
Да споделя и аз малко опит, че дано да е полезно на някой:
значи аз ползвам наколенка като тази от снимката (за 1.50 лв), само че я прегъвам на две по дължина и в така образувалия се ''джоб'' пъхнах 2 възела върху отражатели (пришити с кончета). За спане и неактивно движение е много удобно (повече от закрепване с тиксо). При мен се усеща някакво малко облекчение, но може би трябва да се носи доста дълго време - понеже травмата ми е стара... За активно движение обаче тази наколенка се изхлузва надолу... Дадоха ми да пробвам с ортопедична наколенка (с 2 велкро лепенки отгоре над капачката и 2 отдолу + отвор за капачката) - това чудо вече наистина не се смъква (струва обаче поне 45 лв). Само че не знам каква част от излъчването на възлите минава през неопрена (това е материала на наколенката)... Пробвах да сложа възелчетата ''на голо'' - между наколенката и кожата, само че тогава отражателите започнаха да се окисляват от влагата... Тези ортопедични наколенки доста спарват (не гледайте, че пише че неопрена бил дишал - мен даже и на алергия ме изби!
Та, наложи се накрая да разглобя пак всичко наново, да го почистя и сега си ползвам пак евтината наколенка с възелчетата. Hola
По-нататък мога да пробвам да пъхна вместо възли някое друго ''устройство''. hola2

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Възел на Мировинг

#48

Мнение от icrow » 23 мар 2018 20:04

Намажи си колената с горчица. Колкото по люта толкова по добре.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

mitakl
Мнения: 30
Регистриран: 03 ное 2017 19:34
Местоположение: SZ

Re: Възел на Мировинг

#49

Мнение от mitakl » 05 апр 2018 22:07

За съжаление, при мен възлите не помагат...
Явно за моята болежка трябва да търся нещо друго...
Горчица (билки), охлюви или кой знае какво... 1ty

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Възел на Мировинг

#50

Мнение от icrow » 06 апр 2018 09:20

Каквото и друго да ползваш може да го комбинираш с оргонно устройство, за да спомага заздравяването.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Устройства за здравето на човека”