Възел на Мировинг

damu3

Re: Възел на Мировинг

#11

Мнение от damu3 » 09 юни 2017 19:11

Благодаря Спиридон!
Ориентировъчно само да кажеш някъква дължина преди да започне усукването?
Нямам на идея колко голям трябва да е възела на Мировинг.

Пробвах да правя само спирала и да я свържа в торус но тези 12 врътки като ги разтегна излиза около 5см диаметър.
Навих повечко врътки на по тънка отверка и сега като ги разширих и тях и ги събрах пак е доста безформено :(

В момента се чудя какво да предложа на един дядо който за първи път влиза в болница с рак на кръвта на 74 години.
Докторите ги е страх да го облъчат, развил е пневмония, сменят му антибиотиците през ден.. Лудница. Dash

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Възел на Мировинг

#12

Мнение от Спиридон » 09 юни 2017 20:00

За възела на Мировинг, Боб и icrow имат много повече опит, ако може те да кажат.
Аз обикновено ползвам проводник 0.20 или 0.30 mm и тръгвам с около 1.5 пъти дължината, която ми трябва за шнура.

Нямам личен опит с такова заболяване, но не бих спрял само с това.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Възел на Мировинг

#13

Мнение от icrow » 09 юни 2017 21:07

По добре направи това http://styleglassbg.com/od/viewtopic.ph ... 8&start=10 Доста по лесно се прави и е доста по силно и действащо. Има си особености ако искаш прочети темата. На кратко през деня от едната страна е + от другата - и вечерта се разменят, което е много добре защото не ни трябва само +. А и самия заряд има пикове и падове и така организма по лесно го приема.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

damu3

Re: Възел на Мировинг

#14

Мнение от damu3 » 09 юни 2017 22:28

Това го четох, но не ми допада това че е отворено и може външните намерения да го препрограмират..

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Възел на Мировинг

#15

Мнение от icrow » 09 юни 2017 23:17

Дори и така ще свърши повече работа според мен.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Възел на Мировинг

#16

Мнение от Спиридон » 09 юни 2017 23:24

Това, че има 2 свободни края, въобще не означава, че може да се препрограмира.
По същия принцип трябва да не ползваш вилица.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Възел на Мировинг

#17

Мнение от icrow » 10 юни 2017 07:24

Плюс това трябва да има недоброжелатели които да знаят какво правят. Също така далеч не съм сигурен, че и възела е 100% защитен нищо че е възел. По скоро при изработката трябва да се заключи. Въпроса е да се помогне на човека, но и той трябва да го иска. Щото каже ли, че това не работи, то нищо от оргоннит неща няма да му помогне.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

mitakl
Мнения: 30
Регистриран: 03 ное 2017 19:34
Местоположение: SZ

Re: Възел на Мировинг

#18

Мнение от mitakl » 17 фев 2018 21:00

Здравейте!
Новобранец съм във форума и искам да попитам нещо:
като се прави шнур 7x7 нали би трябвало ''седмият'' да се държи по средата (поне според Наумкин) и другите 6 да се навиват около него? А като чета Спиридон, излиза, че той не го прави така :? Някой ако е правил 7x7 с държане на един шнур по средата, може ли да даде акъл как става това чудо с пръстчета/ръчички? olele
Или може би не е нужно да се придържам толкова стриктно до Наумкин?
Приятна вечер!

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Възел на Мировинг

#19

Мнение от icrow » 17 фев 2018 21:05

И двата варианта ще работят, но с един централен мисля че става по добре. Не помня дали съм измервал за такава разлика. Един виден левскар от форума, който не знам дали още се подвизава тук беше правил и неговите шнурове много добре работят. Та той вероятно може да каже.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Възел на Мировинг

#20

Мнение от Спиридон » 17 фев 2018 22:30

Вариантът, който аз съм дал, е по-лесен за ръчна изработка. Вероятно ще работи малко по-слабо от другия, но пък него трудно ще го навиеш добре ръчно така, че да има значение. Винаги може да се измислят някакви приспособления, но аз бих започнал с по-лесния вариант, докато видя, че нещата работят както трябва.

П.С. Начинът, който съм посочил в предходен пост, е за единичен шнур, а не 7х7, но принципът е същия.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Отговори

Върни се в “Устройства за здравето на човека”