Устройства за пчели

smsi-h
Мнения: 128
Регистриран: 14 яну 2015 15:54

Re: Устройства за пчели

#21

Мнение от smsi-h » 01 апр 2019 22:35

Арахая,

Не съм приказно богат, че да си позволя оргонит за всеки кошер. Само кристалите струват майка си и баща си. Аз предполагах, че с откриването на темата някой ще предложи някаква форма на хармонизатор от проста медна тел, която да излезе на доста ниска себестойност.

Бе, че усещат енергията на човека, усещат я. Но ако примерно на 50 кошера те изпраска по едно насекомо за един работен ден, то стига. Ама често по невнимание натискаш насекомите без да искаш и те аргасват повече от една и то, както трябва. В случай, че има и силен вятър, става нещо като малък ад. Просто, колкото и да си спокоен, колкото и да ги обичаш, те си имат инстинкти, които могат да се подтиснат с някои препарати на билкова основа, но пак става дума за пари. Аз съм проблемен със здравено и затова работя без ръкавици, защото трябва да ме жилят, тъй като имам сериозно неврологично заболяване и така си правя профилактика, но когато ме убоцкат 40-50 пчели на ден само по дланите и пръстите на ръцете, започва да боли и няколко часа е неприятно. По принцип, моите семейства не са много буйни, имам само две три, които в моменти на безпашие жилят поголовно. По принцип внимавам да не произвеждам майки от буйни семейства, но за това гаранция няма, защото оплождането на пчелите е сложно нещо и никой не знае една майка, с какви търтети ще се сноши /една майка се опложда във въздуха с до 16 търтея/, което пък оказва влияние на генетичните навици на последващите работнички.
Ами какво да кажат онези колеги, които гледат по 200 и повече семейства?

Айкроу, в други ден ще направя някои снимки и ще ти пратя по мейл. пусни ми ЛС с твой имейл адрес.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Устройства за пчели

#22

Мнение от hyparh » 01 апр 2019 22:48

Мен пък осите ме обичат, а пчелите не особено :)) А пърите принципно са по-агресивни. Колко пити и на хартиени и на германски оси съм събирал като малък и винаги съм се отървавал. Даже си ги размножавах в буркани безпроблемно.
Забелязал съм, че пчелите много мразят косми. Ха кацнат на окосмено място по тялото (от любопитство или да си починат), ха са боцнали моментално. Изглежда се заплитат и се чувстват застрашени, а пък и те си имат космички. Повечето пъти точно така са ме жилили.
Едни от най-дружелюбните жилещи насекоми са пухкавите земни пчели. Те са много толерантни и човек може да ги пипа и дори да се доближава до гнездото без проблеми.

Smsi-h, а ако им сложиш ХЕС-ове? confus
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Арахая

Re: Устройства за пчели

#23

Мнение от Арахая » 01 апр 2019 23:54

smsi-h, май ще трябва да спретнеш един хармонизатор на Слим. За друго не се сещам. Но не знам дали той ще тушира напълно и геопатогенни зони, ако има такива. Другото, което ми хрумва, е да направиш оргонити няколко броя (по-силни) и да ги сложиш в четирте края на пространството, в което се намират кошерите, и още два оргонита някъде по средата sun .

Хипарх, мен са ме хапали стършели като дете. Катерех се много по дърветата да ям сладки сливи, хахаха, а стършелите явно също обичат сладки сливи! :)

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Устройства за пчели

#24

Мнение от icrow » 02 апр 2019 00:13

Хармонизиращи за сега са на Спърлинг и ХЕСовете. Ако искаш да са в положително поле има и други. За оргонит не е нужно толкова пари. Един друз кварцов и малко скрап можеш да направш евтини оргонити, но пък са слаби. Както вече ти казах направи един на Спърлинг и виж как ще е. С един можеш да обхванеш всички кошери ако са в един двор.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Устройства за пчели

#25

Мнение от Philip » 02 апр 2019 06:32

Няма общо с темата, но покрай езерото и басейна ми имам интересни наблюдения за пчелите и осите :)
Докато пият вода, все някое глупаче успява да цопне във водата, та често ги вадя :)
Пчелите са от малкото животинки май само освен кучетата де :) ), които излъчват много силна енергия на благодарност. Голямо удоволствие е да извадя някоя пчеличка в ръката си и да чувствам идващото от нея, когато започне да се освества :)

ПП
А! И още нещо :) Осите и да паднат във водата - излитат сами от нея, докато пчелите не могат Doh
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Устройства за пчели

#26

Мнение от icrow » 02 апр 2019 11:52

Скапани оси много ги мразя 1ya До колкото знам и убиват пчелите 1ya
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Устройства за пчели

#27

Мнение от hyparh » 02 апр 2019 15:16

Арахая написа:
01 апр 2019 23:54
Хипарх, мен са ме хапали стършели като дете. Катерех се много по дърветата да ям сладки сливи, хахаха, а стършелите явно също обичат сладки сливи! :)
Определено не пропускат лесни бързи въглехидрати :) Виждал съм оси и стършели да се струпват също около разранена кора на дърво със стичащ се сок, вероятно обичат и определени дървесни сокове или смоли.
Прави впечатление как много от видовете без естествени врагове, са големи непукисти :)) Освен горепосочените земни пчели, това включва всички видове осоподобни и стършелоподобни мухи, както и самите стършели. Човек може до голяма степен да контактува физически с тях, без те да му обръщат внимание и да го възприемат като заплаха.

Една смела мацка :)):


И интересен факт за стършелите - оцеляването на възрастните е пряко зависимо от техните ларви. Възрастните ги хранят със сдъвкано месо, те го смилат и преработват до специален коктейл (vespa aminoacids), който възрастните пият за храна. Т.е. се оказва, че стършелите не могат да смилат месо и да се хранят без помощта на ларвите. Това изглежда важи и за осите. Чудил съм се защо като докоснеш главата на тяхна ларва и тя отделя бистра капчица от устата си. Вече е ясно - искала е да ме нахрани :))

Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Арахая

Re: Устройства за пчели

#28

Мнение от Арахая » 02 апр 2019 15:49

1ty , Хипарх! Интересни новости с интерес :) научавам от теб! :)

gomi
Мнения: 434
Регистриран: 18 ное 2014 17:25
Местоположение: майна таун

Re: Устройства за пчели

#29

Мнение от gomi » 03 апр 2019 14:47

ето за пчелите от Елезар Хараш - 30:40 мин

IT'S RIGHT THERE IN FRONT OF YOUR EYES!
John BEDINI

batipej4o

Re: Устройства за пчели

#30

Мнение от batipej4o » 07 юли 2019 02:48

Ако темата е още актуална да попитам.Правени ли са опити да се разменят „здрав с болен “ кошер и да се види какви са резултатите?
На времето имало един Гребенов ли Гребенков ли беше.Не съм много сигурен.Та този човек е изучавал дълги години насекомите и по точно бръмбърите.Той открил че когато бръмбърите летели се завихрела някаква енергия окло крилете им.Също пишеше някъде и за килийките на пчелните пити,че били като концентратори на енергия.Аз мисля че проблемите са от майката в кошера.Чувал съм че майката изпускала някакви фермони ,с които ръководела работата в кошера.

Отговори

Върни се в “Устройства за здравето на човека”