Устройства за пчели

smsi-h
Мнения: 128
Регистриран: 14 яну 2015 15:54

Re: Устройства за пчели

#11

Мнение от smsi-h » 01 апр 2019 10:02

Фил,

Имаш грешка, пчелите вътре в кошера не махат с крила над питите, правят го само онези, които вентилират въздух на входовете.

По наблюденията ми съм стигнал до заключението,че най-важния фактор за развитието на едно семейство е качествената майка. Втория фактор е здравословното състояние, т.е. липса на паразити, патогени и химикали. Третият фактор е изобилната храна, пък като я няма, майките даже спират снасянето на яйца, а ако се случи дъждовно и пчелите не излизат, тръгва роенето в повечето случаи. Обаче, обаче не само аз, а както казваше човекът, който ми показа а-б-то на пчеларството мястото, където стои кошера има значение. А сега де... В момента имам четири кошера, които стоят върху огнеупорни тухли и не са на железни стойки, но въпреки това три от тях не се развиват, както трябва, само единият има много добра майка от самосмяна и той върви напред с бесни темпове, а на другите майките вече работят като изнемощели и другият месец трябва да ги сменям. За разлика от тях имам и други със стари майки, които винаги са си били на железни стойки, обаче при тях нещата също са добре. И затова казвам, че мястото, повърхността на почвата, геометрията на пространството и не на последно място, магнитните вибрации и още не знам си какво, имат значение. Ей затова трябва да се уеднаквят и засилят положителните вибрации буквално на целия пчелин.

smsi-h
Мнения: 128
Регистриран: 14 яну 2015 15:54

Re: Устройства за пчели

#12

Мнение от smsi-h » 01 апр 2019 10:19

Вътрекошерните пчели правят друго, просто се движат, трепкат с цели телца и по този начин повишават температурата в кошера, когато стане студено, а онези на входа изкарват въглеродния двуокис и вкарват свеж въздух. По принцип, и да искат, не могат да махат с крилца между питите, защото пространството между питите е доста тясно, като имаш предвид, че пчелите стоято почти буквално едно до друга, ако кошера е силен, а ако започне и активен приток на нектар става егати теснотията, даже на пчеларя му се затруднява доста работата, защото пчелите надграждат рамките с восък, междурамковото пространство намалява тотално и докато извадиш първата рамка от кошера, за да му направиш преглед, неминуемо можеш да смачкаш няколко пчели.

И малко да поправя предния си пост.

По наблюденията ми, съм стигнал до заключението,че най-важния фактор за развитието на едно семейство е качествената майка. Втория фактор е здравословното състояние, т.е. липса на паразити, патогени и химикали. Третият фактор е изобилната храна, пък като я няма, майките даже спират снасянето на яйца, а ако се случи дъждовно и пчелите не излизат, тръгва роенето в повечето случаи. Обаче, обаче не само аз, а както казваше човекът, който ми показа а-б-то на пчеларството мястото, където стои кошера, има значение. А сега де... В момента имам четири кошера, които стоят върху огнеупорни тухли и не са на железни стойки, но въпреки това три от тях не се развиват, както трябва, само единият има много добра майка от самосмяна и той върви напред с бесни темпове, а на другите майките вече работят като изнемощели и другият месец трябва да ги сменям. За разлика от тях имам и други със стари майки, които винаги са си били на железни стойки, обаче при тях нещата също са добре. Така както имам и кошери с нови майки, които пък не се развиват добре, а майките са добри. И затова казвам, че мястото, повърхността на почвата, геометрията на пространството и не на последно място, магнитните вибрации и още не знам си какво, също имат значение. Ей затова трябва да се уеднаквят и засилят положителните вибрации буквално на целия пчелин.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Устройства за пчели

#13

Мнение от hyparh » 01 апр 2019 10:39

Питите са излъчватели на етерални вълни, но за целта трябва да са разположени успоредно на земната повърхност (като в обезболителя на ВСГ), понеже голяма роля играят потоците от и към Земята.
Според James DeMeo (от книгата, която наскоро метнах) алуминий не трябва да се използва в никакъв случай за оргонизиране, защото излъчването му не било подходящо за живи организми. Ако се прави ОРАК на кошера, то може да се обгърне със слой стоманена вълна (финост 000 или 0000) и отгоре някаква тъкан било то изкуствена или естествена. А може и с неръждаема или медна ламарина, вместо стоманена вълна.
Това е, че за качествен акумулатор най-вътрешния слой (непосредствено до пчелите) трябва да е метален. А, ако е полиран до огледало, той ще концентрира много силно енергията вътре, но не се знае дали ще е добре в дълготраен план за пчелите, че става огледало на Козирев. Може да изперкат :))
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Устройства за пчели

#14

Мнение от icrow » 01 апр 2019 11:28

Не съм съгласен за алуминия!
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

smsi-h
Мнения: 128
Регистриран: 14 яну 2015 15:54

Re: Устройства за пчели

#15

Мнение от smsi-h » 01 апр 2019 11:51

Хипарх,
Странно защо пчелите предпочитат да строят питите си перпендикулярно на земната повърхност, а осите, независимо от вида им, даже и стършелите, напротив, предпочитат да строят успоредно на земната повърхност. Защо е така? Пчелите секретират восък, в който има около 50 вещества, докато осите раздробяват дърво, правят хартия и с нея лепят питите си.

Болшинството съвременни кошери имат капаци, покрити с тънка алуминиева ламарина, която е отпадъчен продукт от печатарски плаки. Едно време масово се ползваше поцинкована черна ламарина. Аз лично не съм забелязал видът на покритието на капака да има значение за развитието на пчелите. Както казах в преден пост, на доста кошери имам алуминиева мрежа с 4 милиметрови отвори, т.е. отгоре алуминиева ламарина върху капака, а отдолу алуминиева мрежа в дъното. Наистина в края на август махам мрежата от дъната и ги слагам чак през април, но пък като сметнеш, че имам и кошери, на които мрежата им не се маха целогодишно, въобще не съм забелязал да има значение видът на материала за развитието на семейството. Както казах, достигнал съм до заключението, че мястото, където се намира кошера е от най-голямо значение.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Устройства за пчели

#16

Мнение от icrow » 01 апр 2019 12:15

То всякаквото лъчение гсм уай фай и тн пак е вредно но живеем хората. Е боли глава чести разболявания и тн, но се свиква и повечето хора не им прави впечатление. Това не значи че не им действа. Според мен трябва да се измери какво става в и около кошера и тогава да се търси решение.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Устройства за пчели

#17

Мнение от hyparh » 01 апр 2019 13:30

icrow написа:
01 апр 2019 11:28
Не съм съгласен за алуминия!
Всъщност това е много добре, понеже означава, че може спокойно да се възползваме от вездесъщото ал. фолио за всякакви оргонни неща. А пък и в китайската медицина се използва методът увиване на болно място с алуминиево фолио (тук също мисля имаме линкове с такива статии).
smsi-h написа:
01 апр 2019 11:51
Хипарх,
Странно защо пчелите предпочитат да строят питите си перпендикулярно на земната повърхност, а осите, независимо от вида им, даже и стършелите, напротив, предпочитат да строят успоредно на земната повърхност. Защо е така? Пчелите секретират восък, в който има около 50 вещества, докато осите раздробяват дърво, правят хартия и с нея лепят питите си.
Не мога да кажа. Единственото, което ми хрумва е, че пчелите градят двустранни пити (ако това е така и в природата, т.е. не само в домашните кошери), докато представителите на семейство оси - едностранни. Може това да има някакво значение за разположението. Осите действително се стараят да градят успоредни на земята пити, но не винаги. Зависи от формата и разположението на кухината, която са си избрали. Хартиените оси (тези с издължените телца) обичат да строят малки пити и във вертикално поставени тръби (примерно на огради) като така гнездата са им перпендикулярни на земята, а в същото време са изложени пряко на атмосферните влияния.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Устройства за пчели

#18

Мнение от icrow » 01 апр 2019 17:19

Алуминия е с по негативен характер, както медтта с положителен. Алуминия може да се ползва и за + устройства, но е по подходящ за -. А незабравяйте че трябва да има баланс не може само +. Вярно е че ни заобикаля много - и за това трябва да добавяме повече +. Все пак не трябва да се прекалява с +.

А осите много харесват кутиите със суичове. И е мн забавно като се качиш на 7м на стълбата и отвориш кутията и те връхлетят. Много е забавно :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Арахая

Re: Устройства за пчели

#19

Мнение от Арахая » 01 апр 2019 19:16

smsi-h , защо не пробваш с оргонити направени с епоксидна смола, кристал и медни спиралки? Постави ги под кошера върху нещо да стъпят и виж как ще се развият нещата. Ще ги направиш да не са много силни, за да не стимулират роенето. Иначе аз не смятам, че ще намериш универсално решение, което да ги предпазва от всичко накуп. Най-вероятно дори ще трябва в някакъв отрязък от време да го правиш, а после да ги оставиш отново на собствените им сили... Явно имаш пчели с характер!!! Баща ми преди време гледаше и неговите не го хапеха, бяха свикнали с него. Но хапеха майка ми и аз знам защо, хахахах! И пчелите усещат енергията на човека! sunny sun sunny

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Устройства за пчели

#20

Мнение от icrow » 01 апр 2019 20:16

Арахая написа:
01 апр 2019 19:16
И пчелите усещат енергията на човека! sunny sun sunny
Дам. Това също е проблем
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Устройства за здравето на човека”