Други - Помедняване/Позлатяване и други.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Други - Помедняване/Позлатяване и други.

#11

Мнение от icrow » 09 апр 2019 14:47

То за това ли ФТПто дето го ползваме помеднен алумин медното покритие изчезва супер бързо :)) Добре а пластмасата трудно ли се помеднява. :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Други - Помедняване/Позлатяване и други.

#12

Мнение от Спиридон » 09 апр 2019 14:59

По стандартния начин, но първо трябва да се направи повърхноста електропроводима. Аз мислех да пробвам да разтворя повечко графит (от този в графитните електроди за заваряване) на прах в лак и да покрия повърхността, но не съм опитвал още. 1ke
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Други - Помедняване/Позлатяване и други.

#13

Мнение от icrow » 09 апр 2019 15:08

А примерно лепило и отгоре цинкова прах или графит?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Други - Помедняване/Позлатяване и други.

#14

Мнение от Спиридон » 09 апр 2019 15:21

Лак или лепило си мисля, че би трябвало да е все едно. Лакът е в шишенца и може по-лесно да се насипе прах през хартиена фунийка и да се запази неизползваната част, затова се насочих към него.
Цинковата прах в лепило или лак би трябвало да направи фин оргонитен слой, докато въглеродът (в случая под формата на графит) е основата на органичните материали, каквито са пластмасите. Кое е по-добре, предполагам зависи от целта и приложението.

П.П. Упс, сега видях, че имаш предвид лепило/лак и да се оваля или посипе с прах. Би трябвало да сработи също, но това за оргонита си остава валидно, според мен. На мен ми трябва без този ефект, та затова си мислех за графит.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Други - Помедняване/Позлатяване и други.

#15

Мнение от icrow » 09 апр 2019 15:41

Не те разбрах. Мислих че с лака се маже отгоре. :) Иначе да оргонит се получава.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Помедняване/Позлатяване и други.

#16

Мнение от hyparh » 09 апр 2019 15:47

Сега ми стана интересно графитът към кое от двете се отнася (органика/метал) в едно оргонно устройство и дали въобще с него може да се направи такова качествено confus Как би се държала електропроводима органика спрямо оргона? Би трябвало хем да го привлича, хем да го задържа без да го има отражението като при метал...
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Други - Помедняване/Позлатяване и други.

#17

Мнение от Спиридон » 09 апр 2019 16:03

icrow,
да де, ама аз имах предвид в лака/лепилото да се разбърка праха и сместа да се намаже отгоре, а останах с впечатление, че ти искаш да сложиш лепило/лак и да го посипеш с прах отгоре или да го оваляш. И двете би трябвало да работят :?

hyparh,
нямам представа, на мен ми се видя добра идея (както казал този, който скочил гол в копривата) свързващият слой да е от нещо, което уж не е метал, но е проводимо.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Други - Помедняване/Позлатяване и други.

#18

Мнение от icrow » 09 апр 2019 16:42

Значи правилно съм те разбрал. А как тогава ще стане електролизата. Лака няма ли да изолира металния прах?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Други - Помедняване/Позлатяване и други.

#19

Мнение от Спиридон » 09 апр 2019 17:21

Ако е с по-високо съдържание, не би трябвало. Това лепило, което си купих за случаи, в които не мога да нося поялник, е доста черно, та предполагам, че с графит са го пълнили.

Сега четох следното за помедняване на поцинкована повърхност - ако ползваш меден сулфат (под формата на син камък) за електролита, електролитът ще стане кисел по характер и ще влезе в реакция с цинка. Един опитал пише, че се получава слой чернилка на помедняваната повърхност от окисления цинк, но го забърсал лесно и смята, че под него е било започнало електролитно отлагане на мед.
Не пише дали е продължил и какво е станало след това.

Ако се сложи сода за неутрализиране на киселината, ще се намесят в играта и натрият от содата и примесите и си нямам и идея какъв може да е крайният резултат.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Помедняване/Позлатяване и други.

#20

Мнение от hyparh » 10 апр 2019 11:05

Преди време си взех пакечте с тънки (до прозрачност) 24K златни листчета от Ибей (не са скъпи). Май ги водят и ядивни - като декорация към храна. Те са един достъпен вариант за мощно буустване на оргонни изделия и преди няколко дни тръгнах да ги търся, но изглежда съм ги скрил прекалено добре дори от себе си 1ke :)) Ще излязат случайно по някое време...
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Отговори

Върни се в “Други”