Загадъчна история.

Отговори
pipilica
Мнения: 119
Регистриран: 17 юли 2015 01:01
Местоположение: София

Загадъчна история.

#1

Мнение от pipilica » 24 юли 2015 02:28

Не можах да намеря по-подходящ раздел на форума затова пиша тук.
Малко предистория на случката. През далечната 94 година си купихме местото където сега живея. Парцела който купихме и още три парцела са били сбственост на един мъж който ги оставил в наследсто на дъщеря си и тя ги продала веднага.
Та на случките.
На един 1 май 96 или 97 година, не помня точно, от почти ясно небе с малко облаци падна светкавица на нашето място върху едно младо дръвче, не по-високо от един метър, и го извади с корените странното е че на няма 10 метра от него имаше 3 метрова метална тръба добре циментирана в земята. В същия ден падат светкавици и на другите имоти на тоя мъж.
Скоро, може би 2013, падна светкавица на друго дърво в нашето място като интересното е че на около 20 метра от него има три етажна къща с гръмоотвод на покрива.
Според мен има нещо странно в тия случки, въпреки че знам че мълнийте падат където си искат. Говорих с двама трима познати и те казват има нещо иди копай, ся на мен не ми се копае излишно та досега не съм копал никъде.
Друго интересно е че доста отдавна копахме един басейн за вода и излязоха много кости всякакви и нито един череп, при други изкопни работи намерих доста стари монети, един странен меден пръстен и един също странен пръстен с череп на него.
Та въпроса ми е има нещо загадъчно в историята, при положение че мястото е доста исвън селото.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Загадъчна история.

#2

Мнение от Philip » 24 юли 2015 05:47

А в селото какво казват старите хора за това място?
Какво означава странен меден пръстен?
Мястото на склон ли е или в поле?
Наблюдавам Анализирам Променям

pipilica
Мнения: 119
Регистриран: 17 юли 2015 01:01
Местоположение: София

Re: Загадъчна история.

#3

Мнение от pipilica » 24 юли 2015 11:39

На склон е.

Отговори

Върни се в “Други”