Други - Разни линкове

Отговори
Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Разни линкове

#641

Мнение от hyparh » 26 фев 2023 21:26

За мен възгледът на Пол ЛаВиолет (авторът на "Субквантова кинетика") е най-близък до действителността. Всъщност теорията не е негова, тези знания са се пренасяли между поколенията още от дълбока древност. ЛаВиолет само я осъвременява и опакова в математически апарат.
Огромната грешка на съвременните учени е, че възприемат всичко изцяло материалистично и като затворена система – твърде ограничен възглед, който в голямата си част води до грешни концепции и причинно-следствени връзки. И натъманявания с разни измислени константи, за да може всичко да пасне (насила) към утвърдените догматични теории.
В общи линии ЛаВиолет предава идеята за отворена система и бавно и постепенно зараждане на материята и космическите обекти, както например от миниатюрни семенца след години може да се развият гигантски дървета.


1. Материята се генерира от етера – това е нейната "храна".

2. Всички космически обекти (звезди, планети и т.н.) растат чрез постоянно генериране на прясна материя.

3. Космическите обекти преминават през множество етапи на еволюция/развитие, като най-висшето звено е израстване до звезда-майка (погрешно смятани за черни дупки. Такива не съществуват). Всяка галактика и звезден куп има звезда-майка в центъра си. Тази централна хипермасивна звезда генерира огромни количества енергия и материя, като периодично изхвърля част от тях през отворите на полюсите си под формата на гигантски струи (т. нар. квазар) или през екваториалната си област заради центробежните сили (акреционен диск). Чрез обширното си гравитационно поле създава благоприятна среда за зараждането и развитието на планети и звезди в околността.

4. Вселената е неимоверно по-стара отколкото смята съвременната наука.

5. Няма такова нещо като разширяващо се пространство. Червеното отместване (смятано за причинено от разширяването на вселената) всъщност е резултат от загуба на енергия на светлината докато пътува из необятния космос. Колкото повече разстояние изминава - толкова повече се увеличава дължината на вълната (т.е. отместване към червения спектър). При навлизане в зона на силно гравитационно поле, светлината временно натрупва енергия и се измества към синия спектър.

21.png
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

pipilica
Мнения: 119
Регистриран: 17 юли 2015 01:01
Местоположение: София

Re: Други - Разни линкове

#642

Мнение от pipilica » 26 фев 2023 21:53

Ти можеш ли да си представиш цялото това безкрайно празно пространство в което от някъде се появяват тия семенца и след това всичко останало. Това колко е старо всичко няма никакво значение след като не се знае от къде се е появило. Е тва е основния въпрос, от къде се е взело всичко, и следващия какво е имало преди това. Може би човешкия мозък не е проектиран да мисли по подобни въпроси, аз поне не мога да си представя космоса, направо ми изпушва мозъка при мисълта за безкрайното празно пространство горе, е да има лъчи, разни частици, звезди но като цяло е много празно.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Разни линкове

#643

Мнение от hyparh » 26 фев 2023 22:19

Много е празно, действително. Повечето от космоса са необятни празни площи само със слаби лъчения и някоя заблудена частица.
Цялостната картинка на вселената е доста интересна - напомня на невронна мрежа, изградена от суперклъстери.

Субквантовата кинетика обяснява процесите надълго и нашироко. В основата стоят етерните реакции, които следват реакционно-дифузен модел. Този модел за пръв път е открит в химията и представлява възникване на ред от безпорядъка. Твърде любопитен процес и може да се наблюдава с просто око при определени хим. реакции.

Идеята е, че когато етерните реакции достигнат определено критично ниво, започва спонтанно възникване на елементарни частици в произволни сектори на космоса. Един вид вселената става фертилна. Възникват частици, хим. елементи и материя.
След безброй еони, в даден момент етерните реакции се променят и генерацията на материя секва. Тогава космическите обекти изжвивяват остатъка от живота си, разпръскват останките си и всичко отново е празно. И така до следващия цикъл.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Reactio ... ion_system

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Belouso ... y_reaction
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Други - Разни линкове

#644

Мнение от Philip » 27 фев 2023 05:42

Up! :)
Само ей тук на имам мое си виждане :)
pipilica написа:
26 фев 2023 21:53
Идеята е, че когато етерните реакции достигнат определено критично ниво, започва спонтанно възникване на елементарни частици в произволни сектори на космоса. Един вид вселената става фертилна. Възникват частици, хим. елементи и материя.
След безброй еони, в даден момент етерните реакции се променят и генерацията на материя секва. Тогава космическите обекти изжвивяват остатъка от живота си, разпръскват останките си и всичко отново е празно. И така до следващия цикъл.
Точно така го виждам и аз, но с лееека разлика.
Всичко това става на безброй места. Така че казаното важи само локално.
Тези два процеса си вървят постоянно.
Етерните реакции не се променят. Те са си винаги еднакви.
Но там, където енергията е забавена и завъртяна около себе си дотолкова, че са се образували "материални" нещица, вече действат различни от етерните принципи. Това води първо до нарастване, а после и до преминаване отново в етерно състояние. ...Но - локално.
Процесът по "създаване" си действа постоянно и неотклонно :) ...Според мен де :))
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Разни линкове

#645

Мнение от hyparh » 27 фев 2023 09:18

Напълно възможно Up!
Вече друг е въпроса, че вселената има доста... да кажем скрити/неявни аспекти на най-фино информационно равнище. Като това, че всички еднакви или подобни обекти (законът на подобието) са свързани помежду си. И във всеки обект е заложена цялата информация за всичкото и обратното - на холографски принцип. Също възможността на съзнанието да манипулира реалността и дори да се осъществяват реални "прескачания" от реалност в реалност (или от вселена във вселена) чрез смяна на причинно-следствените потоци.
Все интересни неща, които волно или неволно всеки от нас прави в някаква степен :)
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Други - Разни линкове

#646

Мнение от icrow » 28 фев 2023 10:57

И аз като се опитам да обхвана с мисъл какво е вселената чак ми призлява. Все едно CPU ще се ресне :)) На мен ми е чудно какво има около вселената? Щом тя е материална значи все нещо я обгражда. Дори и да е енергия, тя пак трябва да има някакъв край. И дали след като умрем ще научим всичко това.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Разни линкове

#647

Мнение от hyparh » 28 фев 2023 13:42

Може да има някаква плавно преливаща граница към нещо друго или съседна вселена. А може и да е нещо, което не можем да разберем.

Според практическите изследвания на толтеките (в частност Дон Хуан), след смъртта предаваме целия си придобит опит от текущото ни съществуване на вселенската информационна матрица. Това принципно е закон, но невинаги важи. Примерно, ако човек направи хипер подробен преглед на целия си живот, без да пропуска и най-малките детайли, той може да избегне това "смилане" на съзнанието и да си го запази непокътнато за неограничен период от време. Така се избягват и преражданията, в които новото (рестартирано) съзнание не помни нищо отпреди (поне в над 99% от случаите).
Но тази свобода не е лесно да се постигне, трябва и доста вътрешна енергия да се натрупа, а съвременният начин на живот гледа да ни я изтегли.

Та, по-скоро си мисля, че приживе може да се научат доста неща чрез изместване на съзнанието (събирателната точка) и постигане на пряко познание. Било то чрез ЛСД, гъби или ОИТ (опитност извън тялото).
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Други - Разни линкове

#648

Мнение от icrow » 28 фев 2023 16:49

Ти ме уби ??
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Разни линкове

#649

Мнение от hyparh » 28 фев 2023 18:00

Донякъде звучи шокиращо, но колкото повече го осмислям, толкова повече ми се струва като истина.

Сега... има и други "хакове", от които се е възползвал например Предизвикателят на смъртта. Човек на поне 3-4000 години в младо тяло :)) Пак от книгите на Кастанеда. Май си беше направил енергийната обвивка непроницаема за една сила, която постоянно нанася удари по нея и я отслабва с времето докато накрая не я разруши и тогава идва смъртта. Но не си спомням пълните детайли.

ПП. Заключил съм темата без да искам, сори за което :)) Като съм скролвал докато пиша явно съм цъкнал тикчето.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

smsi-h
Мнения: 128
Регистриран: 14 яну 2015 15:54

Re: Други - Разни линкове

#650

Мнение от smsi-h » 19 мар 2023 21:05

Много инфо по темата за свободната енергия.

https://www.youtube.com/@RAFAEL_ANRIAL/videos

Момчето е истински маниак. Сачмо един пример с прекрасен маниашки превод на руски.
Инфото в това видео е просто уникално1

Отговори

Върни се в “Други”