Каква телевизия и нет ползвате?

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Каква телевизия и нет ползвате?

#21

Мнение от sheki » 10 фев 2017 21:03

Имам досег с много телевизори ... първо мразя телевизор който като си пускаш ХД канал и какъвто и да е чакаш около секунда за да ти тръгне ... не обичам телевизори с неинтуитивни менюта .. сони е един от тях, филипс .. абсолютна глупост като софтуер, ако трябва да си настройваш програми с неговия тунер може да отнеме 30 мин !!! , от към софтуер за андроид най отворени са самсунг и лг .. но различните класове имат различно бързодействие, нео - финлукс - тошиба-хитачи - краун -аирели може да се каже че са почти едно и също качество някои даже с абсолютно еднакви менюта въпроса е че някои са доста по евтини .. въпроса е само дали ви харесва матрицата на конкретния модел на който сте се спрели, докато не пипнете дистанционното и да видите как работи един Тв купувате на сляпо. Иначе аз лично съм с Панасоник 47" среден клас, сравнително бърза матрица прозведена от Панасоник , също за мен бяха важни двата независими тунера , подръжка на ПИП даже и за сателитните тунери, но ако си с някъв бокс .. някои неща се обезсмислят.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Каква телевизия и нет ползвате?

#22

Мнение от SPYRO » 11 фев 2017 08:25

Винаги съм харесвал Панасоник Cheers
Вкрайна сметка това е иэборът http://www.technomarket.bg/televizor/sa ... h-09150200
само дето още не съм пробвал 4К реэолюцията ,трябва да дръпна нещо от нета :))

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Каква телевизия и нет ползвате?

#23

Мнение от sheki » 29 апр 2017 00:12

4к все още мисля не е за мен за като потребител .. доводите ми ... някой да ми изброи колко 4к програми има въобще в който и да е ефир, а какъв всъщност е проблема е когато каналите са с по ниска резолюция ли .. ами интерполациите които трябва да прави самия софтуер за да направи от 1920/1080 към 4к матрица , тоест трябва да сдвоява пиксели и да разпъне картината, за сметка на качеството, интересното е че преди време видях един самсунг който дори аналоговите канали ги вадеше прекрасно в сравнение с други телевизори, но ако сте реалисти избирането на перфектния телевизор явно е трудна работа и тябва да си водите група специалисти барабар с техника и сигнали за тестване защото обикновено в магазините пускат сигнал на телевизорите през хдми вход и сигнал някое блу рей ДВД ... и като го занесеш в къщи звъниш на кабелната абе сигнала ви е много лош хахаха :)) много ви са мътни програмите, не ви казвам да не купуване 4к но да си имате едно на ум.


Скоро щяха да изстрелват спътника на булсат.. има изгледи да се появят повече ХД и 4к канали, за съжаление български ХД канали се броят на пръсти на едната ръка :) де се вика

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Каква телевизия и нет ползвате?

#24

Мнение от Philip » 29 апр 2017 06:04

Аз съм на булсат и с доста голям 4К Филипс. Има няколко канала, които са нормален и веднага след него - същия, но HD. Може би е заради софтуера, но реално нямат никаква разлика в картината - и отдалече, и от близо.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Каква телевизия и нет ползвате?

#25

Мнение от icrow » 29 апр 2017 10:03

Съвсем скоро щели да ни изстрелват сателита. Щяло да има поне 4 4к програми. Обаче сателита ще е с няколко градуса в страни и ще трябва да се местят антените и за много хора може да се окаже, че няма изложение и ще бъде голям цирк както ням достатъчно персонал в булшитком а хеласа експлоатацията му е до края на 2018 Т за това и се опитват да изграждат оптични мрежи и закупуват мрежи, з да може който няма изложение да му сложат фюжън. Ама като знам как сега не им издържат хъбовете ще е чудо. Dash

ПП
Иначе на моята лг 32 хд програмите се виждат добре, ама сд от близо е ужас те толкова са ги компресирали каналите че нямам думи. БНТ хд я пускам като има мач на ефирната щото е много по добре.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Други”