Други - Видео клипове

Отговори
sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Други - Видео клипове

#1481

Мнение от sheki » 03 мар 2023 09:52



генератор за ток

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Видео клипове

#1482

Мнение от hyparh » 03 мар 2023 10:22

За съжаление каналът на тези е изпълнен с фейкове, та и това им творение няма да е по-различно, колкото и реалистично да изглежда. Залагат на качествено направени клипове да привличат внимание сякаш са сериозни.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Други - Видео клипове

#1483

Мнение от icrow » 03 мар 2023 18:11

Май само сините лампички са на тоя генератор. Толкова работа и материали хвърлени. И като почнат с тия 20квт на 230в егати сметнатата работа.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Видео клипове

#1484

Мнение от hyparh » 03 мар 2023 18:32

Е, може да мине за арт инсталация :)) Поне изглежда добре.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

smsi-h
Мнения: 128
Регистриран: 14 яну 2015 15:54

Re: Други - Видео клипове

#1485

Мнение от smsi-h » 19 мар 2023 14:37

sheki написа:
03 мар 2023 09:52


генератор за ток
По отношение на видеото...

Грхм-м-м-м...

Та аз твърдя, че такава констрекция трябва да работи! В такава конструкция има много хляб.

Да... знам, че рискувам, ако не злобата ви, поне подигравките ви. Но нейсе!

Защо твърдя, че такава конструкция ще работи, въпреки явните си несъвършенства и недомислици?
Като за начало, преди да тръгнете да ме кълнете, много внимателно изгледайте видеотата на тази братушка. Само девет броя са. Но започнете от най-старото видео и се движете напред във времето, защото мисълта му еволюира цели две години и съвсем ненапразно.

https://www.youtube.com/@user-gk2jf3ew4y/videos

За разлика от хората създали горното видео, този човек си личи, че честно и добронамерено споделя изводите си, без да има негативни намерения за печалба от гледания. И това му прави чест.
И вече на последните две видеота се вижда, какво е постигнал. Изхвърля кондензаторите и диодния мост и генераторът му работи без спад на напрежението, въпреки вързаните консуматори.

Най-интересното е, че човекът има пределно правилни разсъждения и ни разкрива грешките, които масово се правят, за да се конструира генератор с неодимови магнити. Даже стига до там, че трябва да пренавие намотките на статора на 60 градуса, а твърди, че ще има още по голям ефект, ако намотките са разположени на 30 градуса. И другите му изводи са много интересни и интригуващи.

Ако имам възможност аз лично бих си поиграл да направя подобен на неговия генератор.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Видео клипове

#1486

Мнение от hyparh » 19 мар 2023 22:47

Нещо ми се струва, че си се филмирал. Каква злоба, какво кълнене? confus Мисля, че трябва да сме наясно, че вече живеем в един изключително фалшив свят, изпълнен с дезинформация. В кое ли не отношение. И човек трябва да се научи да прецежда малките зрънца истина, доколкото е възможно.

Конкретно по темата... примерно Кеше и Андреа Роси (едни от най-известните промоутъри на свободната енергия) какво направиха до момента? Май едно голямо нищо. Всъщност Кеше направи... печалба с продажбата на десетки видове джаджи и китове за сглобяване, които уж трябва да вършат нещо. Много народ (включително и аз) следваха стриктно инструкциите за изработка на Маграв, без абсолютно никакъв ефект.

Не сме спрели да вярваме в съществуването на методи за добиване на СЕ чрез електромагнитни похвати, просто фейковете (къде елементарни, къде по-добре изпипани) вече масово заливат мрежата, така че... умната, иначе парите и времето отиват на вятъра.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

pipilica
Мнения: 119
Регистриран: 17 юли 2015 01:01
Местоположение: София

Re: Други - Видео клипове

#1487

Мнение от pipilica » 20 мар 2023 02:26

И аз пак да питам, от къде ще дойде енергия в повече от вложената, щото както се знае енергията не се създава нито се губи само се превръщата от един вид в друг. Та в случая от къде ще дойде излишъка.

smsi-h
Мнения: 128
Регистриран: 14 яну 2015 15:54

Re: Други - Видео клипове

#1488

Мнение от smsi-h » 20 мар 2023 09:41

pipilica написа:
20 мар 2023 02:26
И аз пак да питам, от къде ще дойде енергия в повече от вложената, щото както се знае енергията не се създава нито се губи само се превръщата от един вид в друг. Та в случая от къде ще дойде излишъка.
И що не продължиш с въпросите? След тези твои постановки има и други въпроси, върху които може да се разсъждава.

Всичко еволюира. Енергийните взаимодействия са само външен израз на еволюцията. Да, енергията не се губи, не се създава и само се преобразува непрекъснато, но... Но всичко това, какво е? Ми какво е? Ми движение е!!! Какво друго би могло да бъде. Т.е. енергията е вид движение. Процеса на това движение/еволюция може да се осъществява само в отворени системи. Личната ми представа е, че само и единствено ЦЯЛАТА ВСЕЛЕНА е затворена система. Но това е малко спорен въпрос. И отворените системи, по своята същност трябва да са отворени, иначе не могат да съществуват.

Е-е-е-е... И по тази логика, откъде според теб идва енергията в постоянния могнит? Той каква система е, отворена или затворена? Абсолютно същото е и с всяка друга енергийна система. Така че, както в постоянния магнит има естествено постоянно протичане на енергия, т.е. движение, така, по аналогия, може да се измисли устройство, в което да извличаме енергия от естествен, непрекъснат процес на пренос и преобразува на енергия, за което въобще да не се налага да извършваме труд, и да плащаме на някакви си манипулатори и монополисти.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Други - Видео клипове

#1489

Мнение от icrow » 20 мар 2023 14:23

Обърка форума! Никой не се е подигравал или пък злобял срещу никой! Само е имало коментари с доводи защо нещо е фейк.
Ето примерно в това видео

на човека, който даде, се вижда как напрежението играе. Вижда се как при добавянето на консуматор има първоначален спад, който е нормален и най вече се чува как се променя звука след товара. Това вече изглежда реално. Но стабилно мрежово напрежение без никаква промяна след включване на товар, без промяна в звука, няма как да го приема за истина. И това си е моето мнение. Аз също съм се занимавал с ротовертери ако помните и имаше добър напредък макар и за реактивни товари. За съжаление човека, който ги мислеше нещата се разболя и почина преди да го довърши. Но до колкото си спомням имаше постигнато КПД 9. Та със сигурност вярвам във възможността. Отдавна ми се въртят идеи за магнитен двигател. Взел съм и малко магнити за опита, но времето е доста ограничено.

Та бъди спокоен, тук злобата не се толерира особено.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

smsi-h
Мнения: 128
Регистриран: 14 яну 2015 15:54

Re: Други - Видео клипове

#1490

Мнение от smsi-h » 20 мар 2023 16:38

icrow,

Ти май изобщо не си гледал внимателно видеото, което привеждаш в поста си. Предполагам, че си добре с руския. Човекът още в първата минута на видеото твърди, че при тази му конструкция, генераторът работи съвсем стабилно и при натоварване напрежението и токът не само, че не падат, но... И СЕ ПОВИШАВАТ! При 300 вата товар напрежението му стана от 222-234 на 244 волта. Оборотите са напълно стабилни и не падат. В началото играенето на напрежението между 222 и 234 волта ясно се вижда, но пък при товар става стабилно на 244 волта и не се променя. А който си иска по-стабилно напрежение, човекът предлага стабилизращ блок от алиекспрес според желаните киловати.

Отговори

Върни се в “Други”