Други - Ормус

Отговори
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Други - Ормус

#31

Мнение от Philip » 15 сеп 2016 16:06

Ще пробвам с маркуч. Всъщност - целта е 1- да няма удар и 2- да ускори цялостното въртене в обема (защото и сега го има). Нали?

Успоредно съм я пробвал (много добра позиция е, но ми трябва по-голяма площ, за да е така :)) ) Перпендикулярно - не.
Довечера ще взема да си организирам едно фонтанско парти :))
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Ормус

#32

Мнение от hyparh » 14 окт 2016 15:24

Първата ми реколта ормус по метода с каустик в контролирана pH среда :) При първия тест буфнах повече сода от необходимото и pH-то веднага скочи над 11 :)) Тогава във водата се формираха много интересни ясно обособени сферички, досущ като клетъчни структури - с по-плътна клетъчна стена и не толкова плътно ядро. Размерът им бе към 3-4мм в диаметър, след което постепенно се разпаднаха.
При следващия опит изсипах съвсем малко сода (по-малко от една капачка от бутилка от безалкохолно) в буркана с морска вода и успях да закова стойността на 10,8 pH. На следващия ден се беше утаил слой белезникава полупрозрачна субстанция с дебелина около 1см. Продукцията е по-малко отколкото очаквах и ще приготвя още няколко буркана по същия начин за по-сериозна реколта Witchy Ще промивам ормуса към 4-5 пъти.

Повърхността на субстанцията има известни отражателни свойства, понеже по стените на буркана се получиха интересни светлинни вълнови форми, прожектирани от неравната (на бабунки) повърхност.
20161014_072110.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Други - Ормус

#33

Мнение от SPYRO » 09 май 2017 14:04

Ормус получен чрез магнитна електролиза на планинска вода без никакви добавки чиста планинска вода и глинени съдове без гличоска
уредът е мое производство един диод и неръждаеми електроди изрязани от неработещ уред за изследване на мляко специална стомана за хранителни течности
Може ли мнение как ви се струва ,а защо не и замерване :)
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

skeleta
Мнения: 94
Регистриран: 18 ное 2014 13:40

Re: Други - Ормус

#34

Мнение от skeleta » 09 май 2017 14:33

hyparh за какво ще го ползваш тоя ормус?
До колкото си спимням Барбу каза че той изсмуква негативната енергия.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Ормус

#35

Мнение от hyparh » 09 май 2017 17:46

Спиро, какво ще рече магнитна електролиза? confus

Скелет, ами... вече за нищо :))
Първо - водата от моя химически получен "ормус" имаше силно негативно влияние върху израстващи кълнове. Направо все едно бяха попарени с киселина (а при опитване на капка от водата, тя е сладка). Виж, с гансовата вода от цинк нещата стоят по друг начин. С нея имаше ускоряване на растежа и видимо по-яки кълнове.
Второ - след като миналия месец лежах в болница и ми правиха лека операция (премахване на доброкачествен кървящ полип на дебелото черво чрез колоноскопия), човек започва да се замисля дали си заслужава да става опитно зайче, експериментирайки върху себе си с поглъщане на подобни неизучени субстанции (пък било то и само водата от тях) и какви биха били последиците за организма. Аз съм пил малки количества вода само от цинковия ганс, което едва ли е довело до този проблем (негативните симптоми на който започнаха месеци преди това), но все пак...

Предпочитам изцяло полеви въздействия, отколкото експериментален разтвор на вода с неизвестни хим. елементи в нея :)
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Други - Ормус

#36

Мнение от SPYRO » 09 май 2017 18:14

:)) ами просто по самия съд има магнити и водата се завърта както след въртеливо разклащане( макар и слабо ) по време на електролизата
По принцип установката беше за жива и мъртва вода но старите електроди нещо не ме кефеха ,уви с тези е много различно както и глинените съдове Cheers

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Моля измерете - Ескперименти

#37

Мнение от SPYRO » 09 май 2017 18:21

Хайде да е официално
Моля за измерване и мнения Worship
Това в пвц шишето не му се втренчвайте много ,има мирис на солна киселина и цианид Witchy
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Моля измерете - Ескперименти

#38

Мнение от Philip » 09 май 2017 20:20

Браво, Спиро hola2
Първо прочетох тук и разгледах снимките.
Попитах се какво е това всъщност?
Имаше един отговор - живот!
Всъщност - много силен потенциал за живот.
След това отидох в другата тема - Ормус ...и разбрах, че съм прав!
Още веднъж - поздравления!!! :) Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Моля измерете - Ескперименти

#39

Мнение от icrow » 09 май 2017 21:16

Привет Спиро! Радвам се че се завърна пак с полезни неща при нас. :)
Излъчването е 7500! Worship Up!
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Моля измерете - Ескперименти

#40

Мнение от SPYRO » 10 май 2017 00:50

Благодаря за мнението и измерването
Имам много силен сезон ,яко бачкане пада та за това се поизгубих
Значи нещото се получава по най простият начин с уред за жива и мъртва вода с един диод на единия кабел ,2 неръждаеми електрода ,глинен съд без гличоски , изворна вода , и 30 мин. нищо повече ,получава се и без магнитите ,пия от него около седмица ,5-6 пъти по глътка на ден , има доста сладък вкус и е много меко на небцето и друго сложих от нещото в кашата с която се измиваме и се оказа че неприятното усещане за сухота и грубост по кожата изчезна ,констатирано от всички колеги
Концепцията на която се базира машинката ако някой иска да си прави излиза около скромните 12 лв. при условие че нямате нито един от компонентите : :)
с 2 думи казано разделяте инг и янг от кюпа и ползвате по предназначение в зависимост от нуждите
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Отговори

Върни се в “Други”