Теории - гравитация, маса, тегло, температура - принципи

Отговори
Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Теории - гравитация, маса, тегло, температура - принципи

#111

Мнение от Спиридон » 21 юни 2017 15:07

Ако някой иска цитираната от hyparh книга в сканиран вид, има я на:
http://93.174.95.27/get.php?md5=bc60385 ... W32XS4GWE6
Много е голяма, затова не я качвам директно.
Ако някой не успее да я свали от линка, да ми пише на ЛС.

П.С. Странно, преди малко я свалих, а линка вече не работи.
Тръгнах оттук:
http://new1.s2exchange.com/search.php?r ... etype=orig
отваря страница, на която долу има малък линк download и от него отваря друга страница с DOWNLOAD, но сега вече и оттам не става.
Както и да е, ако някой я иска, да ми прати ЛС.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Теории - гравитация, маса, тегло, температура - принципи

#112

Мнение от hyparh » 21 юни 2017 16:03

Ооо, супер, благодаря много за ЛС-то! Worship Dance
Онзи ден точно на този линк възлагах най-големи надежди да успея да я дръпна, но не ми позволи. Не знам как е станало така, че ти си успял, явно си носел късмета със себе си hola2 Сега действително не работи - като дам download и ми презарежда страницата пак с отброяване на секундите.

Айкроу, да! - определено размера има значение (за това дори не се бях замислил), но задачката е да се отгатне механизма, чрез който се генерира магнитното поле. Ама вече като и вие имате достъп до книгата, май отпада :))
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Теории - гравитация, маса, тегло, температура - принципи

#113

Мнение от hyparh » 22 юни 2017 10:57

Относно задачката:
Всяко наелектризирано тяло при развъртане, преобразува част от заряда си в магнитно поле. Колкото по-бързо се върти - толкова повече се увеличава магнитното поле за сметка на електростатичното. Знаем, че Земята е един кондензатор с огромна потенциална разлика м/у горните атмосферни слоеве и повърхността й. Според авторът, точно това е причината за магнитните полета около планетите и звездите.
Един лунен ден е с продължителност 27 земни дни, т.е. тя се върти много по-бавно от Земята и съответно магнитното й поле е много слабо (+ това, че ако има някаква атмосфера, то тя ще е доста по-рядка и няма да задържа заряди). Юпитер, въпреки гигантските си размери, се завърта около оста си само за 10 часа и резултатите от това са налице - той се слави с много мощно магнитно поле.
Може би Венера е изключение. Денят й е малко по-малко от 6 часа, има гъста атмосфера, но за нея пишат, че нямала магнитно поле. Въпреки това се чудят как успява да задържи тази гъста атмосфера без протекционен щит.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Теории - гравитация, маса, тегло, температура - принципи

#114

Мнение от Спиридон » 29 юни 2017 16:30

hyparh,
Тази теория обяснява ли премиера преместването на магнитните полюси с времето и защо не съвпадат с географските, т.е. не са на оста на въртене?
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Теории - гравитация, маса, тегло, температура - принципи

#115

Мнение от hyparh » 30 юни 2017 20:37

Хипотезата на автора относно смяната на полюсите, е доста екзотична :) Според него това не е природно явление, а е изкуствено предизвикано от технологично напреднали извънземни. Т.е. това са някакви експерименти или корекции от тяхна страна (включващи също разминаването на магнитните полюси с географските, както и изместване оста на въртене на Земята). Смята така, поради скоростта, с които се случват тези драстични промени, които нямало как да станат природно.

В някои древни текстове е описано как Слънцето и Луната изгряват от запад и залязват на изток. Според записките на древните египтяни, посоката в която "вървят" звездите, се е сменяла четири пъти в тяхната история. Пишат също, че Слънцето е залязвало два пъти на изток.
Имало сведения също за неподвижни Слънце и Луна в небето, както и любопитни случаи на нощ, продължаваща четири денонощия или пък много увеличен ден.
Тези резки промени (било то в посоката или оста на въртене) може да предизвикат обръщане на магнитните полюси.

В последните години, доколкото си спомням, учените са засякли промени в местоположението на полюсите confus

Тази статия пък, която предостави търсачката, се чудя как да я интерпретирам :)): http://www.nauteka.bg/sciences/environm ... atoplyane/

Регистрирали изместването на полюсите по промените в земната гравитация, дължащащи се пък на липсваща маса около полюсите... :? confus ?? :? Дори и при топене на ледниците, масата (водата) не се губи, а се разпределя равномерно из световния океан (а вероятно по-голямата част си остава около полюсите), та не виждам много смисъл в това им твърдение.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Теории - гравитация, маса, тегло, температура - принципи

#116

Мнение от hyparh » 03 юли 2017 16:27

Искам само да кажа, че тази книга "The Awesome Life Force" е едно чудесно съкровище :) Много трябва да черпя Спиридон за намирането й в PDF формат hola2 Има описани и разяснени по простичък начин множество любопитни природни явления и феномени, като това е подкрепено с примери и експерименти. Като срещна нещо фундаментално или просто по-любопитно, си го записвам на български като електронна бележка. Разбирането за сходни процеси след това идва от само себе си, като вече е известен принципа. Такова "просветление" не съм усещал откакто открихме книгата на Ледбитър - "Occult Chemistry" :) Като двете никак не си противоречат, а даже се допълват.

По някое време ще споделя тези бележки, ама те се отнасят за толкова различни проявления, че човек да се чуди къде да ги напише :))
Зачитам я като имам време, в момента съм на стр. 310.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Теории - гравитация, маса, тегло, температура - принципи

#117

Мнение от Спиридон » 03 юли 2017 19:35

Нещо много, ама много ме човъркаше да я търся, въпреки че бях зает с друго тогава.
Освен ако не е било класическо нежелание да си свърша работата, то явно книгата е ценна и много ти е била необходима. :))
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Теории - гравитация, маса, тегло, температура - принципи

#118

Мнение от Philip » 04 юли 2017 05:47

Прекрасно е, че имаш времето да четеш топкова :)
А това, че имаш желанието и да споделиш - още повече! 1ty
А за къде ...Ами - където решиш :)
Пишеш - hyparh - знания - Природа и име на книга или нещо от сорта :) Hola hola2
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Теории - гравитация, маса, тегло, температура - принципи

#119

Мнение от Philip » 10 мар 2019 08:11

Beer Dance1 Up!
Докато търсех къде точно да пиша това, което исках да напиша, попаднах на тази тема :)
...Много се изкефих :)
Евала на нас Worship

sunny 1ty Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Отговори

Върни се в “Теории”