Манипулиране на датчици

Всякакви подобрения по автомобила.
Отговори
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Манипулиране на датчици

#1

Мнение от icrow » 10 яну 2015 19:16

Днес пак си преправих датчика за темп. на ДВГ. :)) Този път го направих с реле, като мога да прехвърлям от датчика на потенциометъра. Настроих пота с софта на газовата, така че да е най стабилен двигателя с най ниски времена на инжекторите. Идеята е понеже бавно дига работна температура да мога да и "затварм смукача" по рано. Именно заради това този двигател прави големи разходи градско. По интересното беше, че с пота динамиката е чувствително по добра от, колкото с датчика. Датчика принципно си работи мерил съм го. Термостата ми не е от най добрите и отваря малко по рано, а не е куча марка. Явно ще трябва да се бръкна за термостат от Мото-пфое, ама напролет.
Наясно съм с това, че мотора за да работи добре му трябва подходяща температура, което ще оправя с термостата. Принципно не ми се слуша за това как ще се развали мотора заради това. :)) Разбира се не превклиючвам на 20гр. :)) Чакам поне 50-60 да дигне. Засичането на новия разход нз кога ще го направя, че сега имах 10л в бутилката но доста работи на място за настройки. Ще изчакам да свърши и да заредя пак.
Забравих да кажа, че сега държи по ниска температура, което за мен е показателно, че работи по добре. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Маниполиране на датчици

#2

Мнение от icrow » 05 авг 2015 20:22

С резистор според нужнaтa Т рaботи по добре от с потa. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Манипулиране на датчици

#3

Мнение от sheki » 10 авг 2015 11:58

подобно нещо и аз съм правил с един мерцедес, оказа се дори и с нов датчик на температурата, че прави прекалено голям разход даже се дави затова добавихме още един датчик(вдигнахме съпротивлението) :) последователно и го вързахме за корпуса и така заработи идеално.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Манипулиране на датчици

#4

Мнение от icrow » 10 авг 2015 12:21

То на повечето датчици май с вдигането на Т съпротивлението пада. Така ли е при мерцедеса или просто сте му казали, че Т е по ниска?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Манипулиране на датчици

#5

Мнение от sheki » 12 авг 2015 11:44

В случая слагането да още един датчик го лъже, че температурата е по - висока от действителната.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Манипулиране на датчици

#6

Мнение от icrow » 18 авг 2015 23:15

А втория датчик и той ли монтиран към охладителната система?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Манипулиране на датчици

#7

Мнение от sheki » 18 авг 2015 23:22

Ами не е навит на някакво специално място просто закрепен за корпуса на двигателя където може да се нагрява и той.

Отговори

Върни се в “Тунинг”