Оптичен тунинг на автомобил

Всякакви подобрения по автомобила.
Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Оптичен

#11

Мнение от Спиридон » 04 май 2016 19:20

Сигурно може и да се метализира повърхността, най-малко да се пръсне с подходящ спрей.

Спиро,
На мен за месинг винаги ми дава, че няма смисъл да се ползва за излъчватели, защото е сплав от мед и цинк, които са с противоположни свойства. Затова и никога не съм го ползвал. Ако някой има други резултати, моля да сподели.

Някъде виждал ли си измерени резултати за ефективността от някакъв вид спойлер? Просто ми е чудно дали има осезаемо подобрение от тях.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Оптичен тунинг на автомобил

#12

Мнение от SPYRO » 05 май 2016 08:01

За месинга само споменавам че имам разни заготовки ,Шаубергер ползва месинг макар и за сьвсем други работи
а иначе едни руснаци твьрдят че правилно направено вортексно крило увеличава инерцията ,особено при скорости между 70 и 100 км/ч като вече зависи от водача дали искаш да правиш икономия или бегачка
в един аеро форум пьк един се кьлне че след монтажа им самолета се издига на по-кьсо разстояние тьй като ползвал някаква импровизирана писта в някаква отдалечена от цивилизацията местност а и все пак темата е оптичен тунинг ,но последно разбрах че се ползват даже и вьв формула 1 ,а там не биха сложили и един грам излишен
извода е че има някакьв ефект макар и не голям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Оптичен тунинг на автомобил

#13

Мнение от icrow » 05 май 2016 08:20

Дам и по разни улични бегачки го слагат. Евотата така май излизат от завода.
Месинг за излъчвате не съм го ползвал, но за дросел сърцевина в някой оргонни изделия съм го ползвал и действаше добре.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Оптичен тунинг на автомобил

#14

Мнение от Спиридон » 05 май 2016 08:59

SPYRO,
Аз за Ф1 съм сигурен, ама при техните скорости въздушното съпротивление влияе много повече, отколкото при нормални скорости и не могат да си позволят да не ползват "спойлери", тъй като там дори и дребните разлики може да се решаващи. А на комбито не бих сложил крило като техните (че и с променлив ъгъл), дори и да има как. Имах предвид дали нещо по скромно като дизайн би дало ефект повече от напр. 3-4%.

Иначе при мен съм забелязал, че задното стъкло се мокри и цапа от водата, която изхвърлят гумите, т.е. има сериозно завихряне отзад.
Което ме подсеща, че може би и на задната броня или отдолу може да се сложи нещо, което също да подобрява аеродинамиката.

За изработката може да се ползва и композит - напр. бинт (или канаваца, или пък друг рехав, но здрав плат) и смола. Така елемента ще придобие устойчива форма с много по-малко материал, а и ще е кух и може да се сложи нещо в него при желание.

icrow,
Що ще рече дросел при оргонни изделия? Честотата или мощността ограничаваш? confus
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Оптичен тунинг на автомобил

#15

Мнение от SPYRO » 05 май 2016 09:04

Аз разполагам и сьс стьклен воал за спойлери
А карали ли сте нещо над колата като багажник или друго да видите за какво сьпротивление става дума
вече имам издялкани 4 броя от месинг довечера ще ги лепна пробно

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Оптичен тунинг на автомобил

#16

Мнение от icrow » 27 юни 2016 19:36

Детска радост, ама радост :))
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Оптичен тунинг на автомобил

#17

Мнение от SPYRO » 28 юни 2016 08:47

Ефектно Cuz_clapping
Сега може да пробваш това
http://av-top.ru/185-podsvetka-diskov-s ... ranta.html"

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Оптичен тунинг на автомобил

#18

Мнение от icrow » 28 юни 2016 09:29

На коледа може :)) Иначе чак толкова не мисля да бия на очи, макарче отдавна се каня да направя на емблемата подсветка и да свети :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Оптичен тунинг на автомобил

#19

Мнение от sheki » 04 юли 2016 14:56

преди време видях подобно изпълнение с ламарина :)

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Оптичен тунинг на автомобил

#20

Мнение от icrow » 09 юли 2016 14:38

Полирах Форделата с ето тази паста и съм супер доволен. Боята доста се подмлади и лъсна. А пластмасовите детайли ефекта е още по добър. Стоповете буквално станаха, като нови. Лесно се нанася трябва да изсъхне и после лесно пада с вълнен парцал. Работа за 2 часа. Кутията ще стигне поне за 3 комбита. :)) Не че искам да правя реклама ама съм много доволен. Взех го от Кауфланд за 7 -8лв. :)
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Тунинг”