Настройка на свещи-видове

Всякакви подобрения по автомобила.
Отговори
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Настройка на свещи-видове

#1

Мнение от icrow » 17 ное 2014 23:30

Темата е развита първоначално в http://www.garaja.net на този адрес може да се види какво сме писали с колегите там. http://garaja.net/viewtopic.php?f=3&t=118


Ето и моето последно извръщение по въпроса :lol:
Направих си тест каква искра реализират свещите и забелязах, че искрата бие не нагоре към електрода, а изкача там където се сгъва. Идеята ми беше, да не пречи извития негативен електрод на ГВС да бъде до искрата, колкото и малко да е все пак според мен има фактор на пречене. Въпреки, че налагането запълва всички празнини, все пак ми се струва, че там ще се образува завихряне. Та реших да резна електрода наполовина и искрата да бъде на горе долу 45 градуса. Така безпрепятственно да минава ГВС покрай централния електрод. Не знам дали ме разбрахте но на снимката се вижда горе долу. :lol: Пробвах ги на колата. Работи стабилно и добре за сега. И най-важното е, че кабелите престанаха да светят! Това ме дразнеше отдавна и как ли не ги настройвах свещите се си светеха кабелите. Ако не знаете газта явно има по голямо съпротивление от бензина и за това част от енергията не успява да мине, като искра а се разсейва през кабелите където може. На бензин светкавици няма. Даже си купих нови кабели защото не го знаех това и бях кофти разочарован, като ги сложих и продължиха да светят.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

djoko

Re: АВТО ТУНИНГ Настройка на свещи-видове

#2

Мнение от djoko » 21 ное 2014 18:55

icrow написа:Темата е развита първоначално в http://www.garaja.net на този адрес може да се види какво сме писали с колегите там. http://garaja.net/viewtopic.php?f=3&t=118


...извития негативен електрод на ГВС да бъде до искрата...
Само едно уточнение:

Извития електрод е негативен при някои автомобили:
Ако автомобила е с делко+дистрибуторна капачка (предимно автомобили приблизително до 1995г)
Ако автомобила е с по една бобина на всеки цилиндър (предимно автомобили след 2002г) снимка

При автомобили с една бобина на два цилиндъра снимка или една двойна бобина на 4 цилиндъраснимка:
Единия електрод от двойката цилиндри е "+" а другия "-".

В този ред на мисли... искрата има различни "посоки". За мен поне е интересно защо не се получава различно износване на отделните двойки електроди и защо никъде(из нета) не съм срещал идея за размяна на кабелите между двойките 1-4 и 2-3 цилиндър с цел равномерно износване на свещите.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: АВТО ТУНИНГ Настройка на свещи-видове

#3

Мнение от icrow » 21 ное 2014 19:36

Щото производителя смята, че ще си купиш нов комплект свещи и няма да се занимаваш с глупости. :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

djoko

Re: АВТО ТУНИНГ Настройка на свещи-видове

#4

Мнение от djoko » 21 ное 2014 19:52

icrow написа:Щото производителя смята, че ще си купиш нов комплект свещи и няма да се занимаваш с глупости. :))
Може и така да е :))

п.п. Всичко наред ли е с кондензаторите?

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: АВТО ТУНИНГ Настройка на свещи-видове

#5

Мнение от icrow » 21 ное 2014 20:20

Да, преди малко ги взех. Благодаря ти! Добра работа ще свършат. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

stefan4o

Re: АВТО ТУНИНГ Настройка на свещи-видове

#6

Мнение от stefan4o » 23 ное 2014 08:19

Бих препоръчал линковете от темата в гаража да бъдат заменени с целите текстове и по-интересните неща от темата копирани тук. Ясно ми стана, че гаражът няма да просъществува още дълго, тъй като ядрото му се премести тук (както и аз). Някак не звучи логично човек занимаващ се и изследващ природните закони да се опитва да стане голд-диггър покрай това :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: АВТО ТУНИНГ Настройка на свещи-видове

#7

Мнение от icrow » 23 ное 2014 08:55

Аз не съм напуснал окунчателно. Но най вероятно няма да меря повече там. :) Като ми остане време няй накрая ще копирам мнения мой от там тука. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Настройка на свещи-видове

#8

Мнение от icrow » 27 яну 2015 19:26

Снимка на свещите след 3500км. Малко почерняха след един експеримент с ТАПа. :)) Беше почерняла и керамиката, но след малко извънградско се прочисти до това положение. :)
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Настройка на свещи-видове

#9

Мнение от Philip » 31 яну 2015 17:15

Току що си направих и новите свещи по твоя начин :)
Откакто направих старите преди месеци - идеално беше :)
Като ги смених - покарах някоя и друга седмица без промяна, но... доброто си е добро и ги резнах сега и тези :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Настройка на свещи-видове

#10

Мнение от icrow » 31 яну 2015 17:33

И пaк ли е добре с резнaти нови? Aз кaто си взех денсото през лятото и ги кaрaх съвсем мaлко и ги резнaх. :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Тунинг”