Водна инжекция/овлажнител на въздух към ДВГ

Всякакви подобрения по автомобила.
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Водна инжекция/овлажнител на въздух към ДВГ

#1

Мнение от icrow » 11 май 2016 19:38

Водната инжекция в двигател с вътрешно горене е ползвана още през втората световна война в самолетите, за да увеличат мощността. В наши дни професионално се слага в някои турбо бегачки, за да намаляват загряването в цилиндрите от горещия въздух идващ от турбото. Така се намалява възможността от детонации и от там по стабилна работа на мотора с възможност за различни настройки на ГВС и запалването. Принципно слагат и метанол във водата, но според мен не е толкова задължителен. Някой не до там професионалисти, като мен го ползват за подбни цели и икономия. :)) Малко клипове с идеи и приложения.
https://www.youtube.com/results?search_ ... +injection

Има друг вариант за овлажняване на въздуха. Там се прекарва въздух от вакума на колата през съд с вода в който водата почва да колкочи и така се засмукват малки пръски вода, които попадат в мотора. Може да се направи с Вентури помпа или някой от вакумните маркучи да се отклони към съда с вода. Този вариант съм го изпорбвал и има далавера. :)) Сега мисля да пробвам с инжекция. :) Влажния въздух е полезен и при автотермията, която отдавна гоним. :) Ето тук клипове:
Този е малко дълъг, но обяснява някой неща дядото :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Водна инжекция/овлажнител на въздух към ДВГ

#2

Мнение от SPYRO » 12 май 2016 11:58

За сега ще пробвам ето това наргиле ,простичко и лесно ,само ще добавя един филтьр да не стане инфекция а по дьното на буркана ще има разни камьчета да подсилят ефекта с оргонец 1ke
"

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Водна инжекция/овлажнител на въздух към ДВГ

#3

Мнение от icrow » 12 май 2016 13:28

Тaковa беше предното дето бях сложил нa форделaтa, но през вaкумен мaркуч от колекторa. Имaше ефект, но не ми хaресвaше че смуче преди дросaлa. Сегa мисля дa ползвaм или помпa или вентури ефектa.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Водна инжекция/овлажнител на въздух към ДВГ

#4

Мнение от SPYRO » 12 май 2016 14:23

Е то и това ще е през вакуум

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Водна инжекция/овлажнител на въздух към ДВГ

#5

Мнение от icrow » 12 май 2016 16:41

Е вaкуум ще е, но преди дроселa. При някоя по кaпризнa колa ще се почне нестaбилни обороти може и спирaчките дa зaсегне. Пробвaй дa откaчиш някое мaркуче вaкумно и виж кaк ще почне дa игрaят оборотите нa прaзен.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Водна инжекция/овлажнител на въздух към ДВГ

#6

Мнение от SPYRO » 13 май 2016 07:39

Когато откача вакумен маркуч леко спадат и леко натриса но след като го закачих през една тетка нещата се оправиха ,определено има ефект :)
използвам един вакуумен маркуч дето ходи кьм един датчик но тетката я закачих максимално близо кьм филтьра и максимално далеч от датчика

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Водна инжекция/овлажнител на въздух към ДВГ

#7

Мнение от icrow » 13 май 2016 08:28

Супер! А с прозрачен маркуч ли си го правил и виждали се да засмуква капчици? Наблюдавай температурата дали ще ти грее по малко.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

pipilica
Мнения: 119
Регистриран: 17 юли 2015 01:01
Местоположение: София

Re: Водна инжекция/овлажнител на въздух към ДВГ

#8

Мнение от pipilica » 20 май 2016 00:23

Тва с водата съм го чел и на други места но според мен не работи добре. На предишния Ситроен 1.9 турбо дизел се прецака гарнитурата на главата и пийваше водица яко, ми да ви кажа честно не забелязах некви подобрения в работата на мотора, единствения ефект беше че скапа маслото и си строши разпределителния вал. Тия експерименти ги правете на некоя стара кола дето и да се строши нема да ви е яд после.

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Водна инжекция/овлажнител на въздух към ДВГ

#9

Мнение от SPYRO » 20 май 2016 07:44

Еми снощи го проложих точно на един стар дизелак с една подробност че взехме малко от изработените газове от аспуха да бьлбукат в буркана с водата и малко спирт и нафтичка добавихме в него ,направо се прероди ,стана особено тиха и една идея по мощна ,карал сьм я доста пьти и разликата е малка но е сигурна

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Водна инжекция/овлажнител на въздух към ДВГ

#10

Мнение от icrow » 20 май 2016 08:49

Е то има разлика дали скофата ще наливаш или ще дозираш. Един ми разправяше за неговата Шкода 120 как гарнитура се прецакал и пиивала по малко вода, и вървяла много добре. После сменил гарнитурата вървежа се нормализира и решил да прави водна инжекция с пара, но не се получило и я махнал. Според мен най добрия вариант е с ултразвуково изпаряване, за да може да остане възможно най студена водата. Обаче тия изпарители бачкат на 24 в Dash Може е е направи и с инвертор от 12 н 220 и да се ползва адаптер му или втори акумулатор, ама много се усложнява.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Тунинг”