Как и защо работят скалните светилища

Принципи Взаимозависимости Действие на материално ниво
alexxx39

Re: Как и защо работят скалните светилища

#11

Мнение от alexxx39 » 01 окт 2017 11:33

Възхищавам се на чувствителността на Philip ,аз все още не мога да чувствам така природните енергии, затова ми трябват някакви по прагматични доказателства.
Спиридон ,материала на различните светилища е от различни минерали, може би са търсели различни свойства , а може би не са влагали чак толкова дълбоко познание в състава на скалите, не знам пак предположения ,просто търся истината като се осланям на логиката и не влагам свръх естествени способности ,да определено има нещо в светилищата но за сега не съм сигурен как работят ,благодаря на Филип за материала добре го е написал ,още нещо полезно в моята библиотека Hola .Провеждах опити с рутилов кристал с надеждата да докажа теорията на Филип ,бях достигнал до подобни заключения като него ,преди години но или уредите ми не бяха достатъчно чувствителни или аз не подхождах правилно към методите на експериментиране ,но не успях да докажа някакво въздействие ,може би ще опитам пак при първа възможност :)

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Как и защо работят скалните светилища

#12

Мнение от Philip » 01 окт 2017 14:22

alexxx39 написа:
01 окт 2017 11:33
търся истината като се осланям на логиката
Up!
Логиката обаче пречи на чувстването и използването :)
А другото не е свръхестествено :)
Всеки от нас го има, но трябва да спре мозъка си и да се научи да вярва на тези усещания така, както се осланя на очите, ушите, носа и останалите чувства :)
hola2 sunny
Наблюдавам Анализирам Променям

manikaganga
Мнения: 118
Регистриран: 18 ное 2014 17:56

Re: Как и защо работят скалните светилища

#13

Мнение от manikaganga » 01 окт 2017 15:07

За Камъните

Навсякъде около нас са, от първия ден на живота ни. Различни по вид и структура,
от твърдия гранит - до мекия пясъчник и варовика. От многоцветния опал - до
изящния диамант.
Оформени от Природата като величествени планински върхове и масиви,
живописни речни каньони, меки хълмове - до песъчинки по морските и
речни брегове.
И ние, Хората, с Природата си на живеене също ги подреждаме ,
строейки пътищата и домовете си, оградите и пътеките си. Оформяме ги, за да ни послужат
за градеж, за воденично колело или котва. Изписваме ги или ги формоваме,
за да радват очите ни още от Древността.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Как и защо работят скалните светилища

#14

Мнение от Philip » 18 окт 2017 05:54

Линка е продължението ми на обясненията за това как и защо работят каменните структури, създадени от древните. В него разглеждам всяка каменна структура поотделно :) Hola
Как и защо работят скалните светилища /втора част/
https://www.styleglassbg.com/wordpress/?page_id=2599
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Как и защо работят скалните светилища

#15

Мнение от Philip » 19 окт 2017 05:18

Това си е "нашата" енергия :)
Тази, с която работим и ние, и създаваме устройства, които я концентрират, активират и насочват.
Древните структури правят точно същото, но са създадени от камъни sunny Hola
Ползвани са и за същите цели - лечение, промяна на времето, създаване на положителни пространствени полета + комуникация.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Как и защо работят скалните светилища

#16

Мнение от Спиридон » 19 окт 2017 07:08

Филипе,
Worship Много задълбочено изследване си направил.
Благодаря, че си си направил труда да го опишеш толкова подробно.
Ама си трябва задълбочено Book и повече време за смилане и осъзнаване на взаимовръзките между форма, материал и въздействие, та отзивите предполагам ще се забавят.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Как и защо работят скалните светилища

#17

Мнение от hyparh » 19 окт 2017 10:32

Принципно не се интересувам от такива скални построения, но написаното и навързаното от теб определено е интригуващо и човек може да си обясни много от протичащите в тях процеси Worship

Доколкото разбирам в първите 40-50см. на почвата преобладава положителният заряд, а по-надолу става все по електроотрицателен? Например Луи Рота е заравял сандвичените си метални конструкции поне на един метър под повърхността, като вероятно е търсел точно влиянието на отрицателните телурични токове. Когато биват импрегнирани с тях, металите могат да изгубят голяма част от теглото си, да левитират и да отделят електрическа или топлинна енергия.

На мен преди два дни ми пристигна йонометъра (малко попрецаках китайците, ама до сега нищо не ми бе пристигало за период повече от два месеца shy1) и огрян от Слънцето, показва наличие на положителни йони.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Как и защо работят скалните светилища

#18

Мнение от Спиридон » 21 дек 2018 16:18

От линка на hyparh за "магнитните" хладилници попаднах на този материал, който мисля, че дава малко допълнителна фактология по темата:

https://megavselena.bg/megalitite-sa-zhivi/
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

netcontrol4
Мнения: 10
Регистриран: 15 мар 2022 09:40

Re: Как и защо работят скалните светилища

#19

Мнение от netcontrol4 » 26 ное 2022 14:09

Цитат от "Как и защо работят скалните светилища /втора част/": Разполагат се винаги по земна енергийна линия преди върха на хълм! Задължително! (ако са поставени на самия връх вече не могат да изпълняват тази функция)

Въпросът ми е, какво се случва ако са поставени на самия връх - неутрализират потенциала ли? Ако човек практикува заземяване, трябва ли отново да не е на самия връх на планината?

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Как и защо работят скалните светилища

#20

Мнение от Philip » 27 ное 2022 07:11

Наложи се да прочета какво съм писал, за да разбера точно въпроса и да отговоря правилно :)
Енергията в земята върви от ниските части към възвишенията по определени линии. Това си е принципно положение.
Достигайки върха тя се разпръсква в околното пространство.
Когато искаме да ползваме енергията от дадена линия - трябва да я прекъснем преди да е достигнала най-високата точка.
Това е и отговора.
Наблюдавам Анализирам Променям

Отговори

Върни се в “Енергията на Природата Принципи”