Практика с измервателни инструменти (махало, багети и др.)

Потребителски аватар
blade_x
Мнения: 32
Регистриран: 16 фев 2016 15:29

Re: Библиотека Радиестезия Измервателни скали

#21

Мнение от blade_x » 17 фев 2016 22:15

:) Не ме разбирай погрешно, icrow - и аз търся простичките методи. Но все пак е добре да се сверяват нещата. Ти примерно как процедираш - мериш нещо и каквото получиш го приемаш директно като вярно?
Ами ако става дума за диагноза, количество лекарство за приемане, честота за приемане, вреда/полза на храни/предмети.....
Прилагането на радиестезията е толкова обширно, чеееее...
Как си сигурен в резултата?
Знам, знам че става дума за интуиция... и все пак :)

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Библиотека Радиестезия Измервателни скали

#22

Мнение от icrow » 17 фев 2016 23:30

А ти как си сигурен в методите на хората писали книгите :? Аз съм сигурен на базата на много измервания които съм правил. Разбира се винаги може да настъпи нещо което да промени измерванията. Такива отговорни неща които изреди гледам да не се наемам да правя за други хора :) Имал съм съмнения в измерванията ми поради измореност или други фактори и съм проверявал на другия ден и показанията 99% са същите


Ако подхожате със съмнение в резултатите и себе си много вероятно е измерването да бъде саботирано от самите вас!!!

Не мисли че ти се карам или се заяждам или че се мисля за голямата работа. Изобщо не е така :) Но съм сигурен в това което казах по горе. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Библиотека Радиестезия Измервателни скали

#23

Мнение от Спиридон » 18 фев 2016 03:32

Според мен няма как да се получи 100% сигурност, каквото и да прави човек. При сравнение с чужд резултат, откъде да знаеш дали не си се повлиял от чуждото измерване? Някой вече е вкарал запис в информационното пространство, дори и да не ти е съобщил предварително резултата си. Или пък ти си направил това преди него.
И как например да знае човек дали дадено лечение е полезно или не в дългосрочен план? Ами ако ликвидира заболяване за момента, а попречи на развитие на имунната система, което да доведе до по-сериозен проблем в бъдеще? Още куп "ами ако" могат да се дадат за пример за всяка една област.
От личен опит знам, че много "ритуали" не вършат нищо друго, освен да накарат изпълняващия ги да се почувства по-уверен и това дава резултат, а не ритуалът пряко. Освен това, многото правила забиват нещата към мозъка/логиката, а точно това трябва да се изключва при измерването (само да не вземеш да си помислиш, че като ги ръся щедро такива, аз успявам повечето пъти :)) )
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Библиотека Радиестезия Измервателни скали

#24

Мнение от icrow » 18 фев 2016 08:33

Напълно си прав, но както знаем ако цапа гащи :) За това е добре всеки сам за себеси да може а не да разчита на друг и съответно някой трети междувременно да е повлиял. За това е и хубаво на живо да се мери не само по снимка, колкото и да е удобно.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
blade_x
Мнения: 32
Регистриран: 16 фев 2016 15:29

Re: Библиотека Радиестезия Измервателни скали

#25

Мнение от blade_x » 18 фев 2016 09:17

Да, съгласен съм с вас. Аз по скоро имах предвид за себе си да засека нещата.
Но с меренето на енергии няма да стане. Примерно търсене на скрит предмет, търсене на обект по карта... ей такива неща, които после може да провериш.

Пример: написах на 5 лисчета елементарни задачи 2+3=5 ; 5*2=12 ; 4/2=2... и после ги разбърквам и с махалото се мъча да позная кои са верни и кои грешни.
Еми 3 проби направих и трите бяха 2 от 5 познати. Да ама тука има една уловка. Като сам си си писал задачите ти знаеш, че примерно от 5 листа да речем 3 са верни и 2 грешни. В процеса на мерене да речем си измерил, че 3 са правилни - после другите 2 е ясно че трябва да са грешни. Т.е. тук автоматично взима връх логичния ум. Не знам как може да го изключиш.
Пример друг: заредих чаша вода над елементал. После в 2 еднакви чаши налях от чешмата и заредената. Жена ми размести чашите, като не гледах и после се опитах да позная коя е от чешмата и коя заердената. Еми познах. И така няколко опита.
Разбирате ли? Как да си засичаме резултатите от измерванията. Не е казано с някой друг задължително. Ама например мерене на подземни води, геопатогенни зони... няма как да свериш сам, трябва някой друг радиестезист да замери и той.

А иначе и аз меря и приемам това, което е.
Последно бях си взел един кристал за влагане в оргонит... много готин. Обаче ... измерих го и се оказа, че не е подходящ за оргонит. После се оказа, че и енергията му не е добра. Чистих, правих струвах обаче положението не се промени. След време пак го пробвах и пак същата работа. Старая се да елиминирам всички диалози в главата си по време на меренето... laught

Обаче си мисля, че тези постове не са за този раздел. По-добре да се преместят в Радиестезия.
Beer

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Библиотека Радиестезия Измервателни скали

#26

Мнение от icrow » 18 фев 2016 10:23

Ще ги преместя по късно.
Нaпълно те рaзбирaм кaкво те мъчи, но пaк не можеш дa си сигурен в другия дaли е измерил прaвилно. Нaй добре е дa приемеш, че нямa други и сaм трябвa дa се опрaвяш. Тaлa тялото и умът ти ще им се нaложи дa се спрaвят. Инaче си кaзвaт еми то сa може и някой друг дa я свърши тaзи рaботa я дa не рискувaме, че дa сгрешим. Товa ще бъде едно полезно упрaжнение зa всеки дa нaкaрa тялото му дa му говори и дa изпълнявa товa което му се кaзвa, a не предрaсъдaците непрекъснaто дa пречaт.

Кристaлa би трябвaло дa можеш дa го препрогрaмирaш, но пaк трябвa воля и увереност в себе си. :) Достa съм се упрaжнявaл и с кристaли и примерно с нaпитки нa кокa колa, които сa с негaтивен зaряд дa ги обръщaм в позитивен сaмо с мисълтa.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Библиотека Радиестезия Измервателни скали

#27

Мнение от Спиридон » 18 фев 2016 11:09

icrow написа:както знаем ако цапа гащи :)
И то яко. :))
Имах предвид, че толкова много неща са толкова много извън наш контрол, че ако (е трябва си и малко ако :)) ) човек вземе да ги мисли всички тях ... Wonky Dash
Може би пък всеки да има повече успех в определени области, а в други - не? Поне при мен е така. Случвало се е през нощта на доста тъмно да определям с махало каква хомеопатия трябва за някое от децата без въобще да мога да чета етикетите. Избирам нещо и жената се сеща, че то е било предписано от лекаря точно за подобен случай, ама аз съм бил в командировка тогава и въобще не знам за него. И после наистина помага. А загубени вещи съм намирал само един път от много опити и то имам съмнения, че съм го мярнал несъзнателно преди това.
Което не значи, че не може да има развитие, де.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Библиотека Радиестезия Измервателни скали

#28

Мнение от hyparh » 18 фев 2016 12:03

Едно хубаво обяснение, копирано от "Радиестезична тетрадка" за работа с махалото:

"Вече споменах, че човек образува трептящ кръг с радиестезичния детектор,
който държи в ръка. Затова всеки трябва да намери тази точка от дължината на
струното на махалото, която му позволява да влезе в точен синхрон (резонанс) с
инструмента. Как да направим това.
За целта ви е необходима свободна от всякакви предмети маса, махало и два
абсолютно еднакви предмета. Това могат да бъдат две еднакви по стойност монети от
една и съща емисия. Застанете така край масата, че да сте обърнат с лице на изток.
Може да сте прав или седнал. Краката ви трябва да са разтворени на ширината на
раменете и да са опрени в пода. Не допирайте и не кръстосвайте краката си, защото ще
нарушите баланса на собствения си поляритет, а това от своя страна ще се отрази на
точността на настройване на махалото. Ако носите часовник, свалете го от ръката си,
защото неговият механизъм също влияе на показанията на махалото. Свийте работната
си ръка в лакътя и обърнете дланта си надолу към земята. Китката на ръката трябва да
е малко по-ниско от ъгъла на лакътя. Свийте малкия, безименния и средния пръст на
ръката, така че да допират възглавничката (Венериния хълм) под палеца. Хванете с
палеца и показалеца струното максимално близо до махалото (виж сн. № 2). След това
поставете едната монета пред вас на масата. Другата монета вземете в обърнатата
нагоре длан на свободната ви ръка – тя ще бъде вашият свидетел. Поставете махалото
на височина 2–3 см над монетата на масата и го заклатете леко напред-назад. Задайте
си мисловно въпроса дали тази монета е същата като монетата, която държите в другата
си ръка. Отпускайте по мъничко от струното и продължавайте да поддържате
движението на махалото напред-назад. В един момент, когато достигнете определена
дължина от струното, махалото ще промени своя ход. То ще се отклони надясно или
наляво и ще започне да прави кръгови движения. Повторете няколко пъти отначало
цялата операция по настройване. В момента, в който установите точната дължина на
струното, на която махалото ви реагира с промяна на движението, завържете на това
място възелче. Така вие сте установили своята резонансна точка със своето махало."

При мен завъртане надясно означава "Да", а наляво - "Не".
Тогава ми хрумна следната идея - събирам малка купчинка от монети по 5, 10 и 20 ст. (подбрах такива, за да няма голяма разлика в размерите). Вземам една монета и я поставям пред мен на масата. Вземам всички останали и хубаво ги разбъквам като зарове, оставям ги отстрани и без да поглеждам към тях бързо вземам някоя и я стискам в лявата ръка (правя го бързо, за да не успея да усетя точно какъв й е размера). След това поглеждам към първата монета и заповам да действам с махалото по описания метод, като задавам въпрос дали тази монета е същата с тази, която държа в ръка като свидетел. При тази практика имах доста познавания, някъде към 70-80%, при което даже доста се учудих :)
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Библиотека Радиестезия Измервателни скали

#29

Мнение от icrow » 18 фев 2016 12:26

Aбсолютно излишни глупости. Wonky Мaхaлaтa сa ми предимно шaйби с всякaкъв рaзмер и дължинa нa конецa. Мерил съм дори и с мп3 плеaр, кaто държa зa връвчицaтa зa зaкaчвaне. Кaрaл съм и шнирa нa кaзaнчето в тоaлетнaтa без дa го пипaм дa се върти. Мерил съм дори и чрез чуждa ръкa, която държи мaхaлото и сaмо я докосвaм с пръст и мaхaлото почвa дa отчитa. Когaто съм полегнaл и меря нa тaблетa ми е мaлко по неудобно но пaк се спрaвям. Товa сa според мен излишни нещa които сaмо рaзсейвaт от крaйнaтa цел и не можете дa се съсредоточите върху обектa спокойно.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Библиотека Радиестезия Измервателни скали

#30

Мнение от hyparh » 18 фев 2016 15:08

Да, ама това важи за теб :) То е все едно да хванеш току-що проходило дете и да му кажеш "Хайде да тичаме спринт!" :))
Плюс това мисля, че менталният метод е доста по-напреднала форма на радиестезията, отколкото физикалния. При физикалната трябва да се спазват някои правила, за да могат по-лесно да се предават и приемат вълните (точно като предавател и антена). Именно заради това Тюрен нарича тази наука (физикалната радиестезия) радио-дезинтеграция - предаване и приемане на вълни с + и - поляритет посредством дезинтеграцията на материята.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Отговори

Върни се в “Практика”