Моля измерете - Ескперименти

Ако сте направили нещо, тук е мястото, където да получите мнения за него
Отговори
Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Моля измерете - Ескперименти

#1

Мнение от Спиридон » 01 дек 2014 15:38

Моля, слагайте за измервания в тази тема неща:
- които не могат да бъдат класифицирани в някоя друга тема;
- неща с които пробвате принципи, материали и т.н., но не са част от завършено устройство, което може да се класифицира другаде;
- неща, които не желаете (поне за момента) да разкривате какви са.

Ако не може да прецените къде е най-подходящо да поствате за измервания, слагайте където решите :), пък ако трябва, ще бъде преместено впоследствие.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Моля измерете - Ескперименти

#2

Мнение от hyparh » 19 дек 2014 17:52

Айкроу, можеш ли да мернеш тази снимка, когато можеш, че гледам доста си затрупан :) Baader филтрите (приличат на алуминиево фолио) блокират 99,999% от слънчевата светлина и се чудя до каква степен пропускат оргона и дали въобще го пропускат.
Днеска успях да преброя над 30 слънчеви петна, доста голяма активност има :) На живо гледката е много по-добра и дори се вижда "зърнистата" слънчева повърхност, която отсъства от снимката. Двете петна вляво от слънчевия диск са от прашинки, горе вдясно синьото е ефект от лещите, не им обръщайте внимание.
Sun 19.12.2014.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Моля измерете - Ескперименти

#3

Мнение от icrow » 19 дек 2014 20:24

Ей с какви хубави неща се забавляваш. : ) Не съм сигурен дали не меря повърхността на филтъра. Едва ли е самото слънце. :)) Изкарах го 9./13000/ ОВ и 9./3600000/ ОА. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Моля измерете - Ескперименти

#4

Мнение от hyparh » 19 дек 2014 20:44

OMG... и аз се чудя после защо не ме ловеше сън като легнах за една следобедна дрямка. Добре съм се натряскал :)) Понеже времето беше разкошно, реших да си направя една разходка с кучетата из полето и си взех техниката да видя какво става по слънчевата повърхност. Стоях към два часа като често поглеждах през бинокъла, сигурно са ми се събрали едни 20 мин. сумарно гледане. По едно време усетих, че доста ме изпълни енергията и мирогледа започва да се променя - гледаш някак "над нещата" и проблеми не съществуват. Слънцето винаги съм забелязал, че дава такава отрезвяваща и хармонизираща енергия. Поне аз така я усещам.
Благодарности за измерването! hola2
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Моля измерете - Ескперименти

#5

Мнение от icrow » 19 дек 2014 21:21

Така е. Друго си е да грее слънцето. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Bob

Re: Моля измерете - Ескперименти

#6

Мнение от Bob » 21 дек 2014 19:52

Hyparh, преди може би година беше започнал да гледаш слънцето и да черпиш енергия от него, до къде стигна? Имаш ли някакви отзиви, оправи ли ти се късогледството?

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Моля измерете - Ескперименти

#7

Мнение от hyparh » 22 дек 2014 08:49

Първоначално започнах да го гледам с мисълта да стигна до 40 мин. продължителност на наблюдинието, но със средностатистическото човешко ежедневие е трудно да се стигне до такива времена. Лятото е по-лесно заради по-големия ден. Примерно вечер човек като се прибере от работа, слънцето още си грее и има време. В останалата част от годината става много накъсано наблюдението... Аз стигнах до 10-тина мин. и когато мога го гледам, а сега се оказва, че и със слънчевите филтри се поема много голяма енергия, най-вече поради концентрирането на оргона от лещите на бинокъла, което отваря врата за слънчеви зареждания по всяко време денем. Знам, че може да се процедира и с кофа с вода например - ако слънцето е прекалено високо, се наблюдава неговото отражение от водата.
Късогледството общо-взето е променливо :) Когато съм добре отпочинал и зареден с енергия се подобрява, при повече умора (примерно около нощните смени) се влошава. Но като цяло присъства предимно нощем, при слабо осветление. За слънцето бях чел, че трябва да се стигне над 10 мин. гледания за положителен ефект за очите.
Днес като гледам какъв ден се очертава, май ще направя пак един слънчев излет Astros
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Моля измерете - Ескперименти

#8

Мнение от ivchak » 22 дек 2014 12:24

Хипарх, ето една малка книжка за лечение на късогледство :) Бях я чел на руски преди време, но намерих и на български.Опитай, може и да помогне .Успех Up!
ПРОГЛЕЖДАНЕ ИЛИ КАК СЕ ОТЪРВАХ ОТ ОЧИЛАТА ЗА 7 ДНИ -vadim_volya.doc
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Моля измерете - Ескперименти

#9

Мнение от hyparh » 22 дек 2014 13:15

Благодаря Ивчак hola2 Аз до очила още не съм го докарал, но определено ще пробвам тези практики. Всъщност проблемът е по-скоро в дясното ми око - с него ми се замъгляват нещата надалеч. Може би несъзнателно използвам повече лявото, а дясното се използва до някакъв процент примерно. Предполагам има връзка с това коя мозъчна половина се използва повече.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Моля измерете - Ескперименти

#10

Мнение от Спиридон » 22 дек 2014 13:30

hyparh,
Да има нещо, в което гледаш продължително само с едно око? Например телескоп? Не се бъзикам, не съм гледал лично през такова нещо (само видео) и не знам дали се гледа с едно око или с двете или пък има различни модели.
Понеже в работата ми влиза и гледане с ендоскоп, там съветват да не се затваря другото око, а да се фокусира вниманието в "гледащото" око. Стрелците пък си слагат нещо като картонче пред едното око, за да не го държат заторено, което намирам за по-лесно. Твърдят, че при затваряне на едното око настъпва по-бързо умора, но може и да има нещо общо с неточно фокусиране в едното око при по-продължителни натоварвания.

Ако няма нищо общо с твоя случай, игнорирай, моля.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Отговори

Върни се в “Моля измерете!”