Модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

Отговори
Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#51

Мнение от Спиридон » 18 дек 2014 22:19

ivchak,
ако не ме подвеждат скромните ми познания по електротехника, си прав за антените. Само, че обърни внимание на следните неща:
1) Едва ли някой прави на две - на три патент. Това е документ, който се оглежда и наглася доста пъти. Не, че няма нито един с грешка, но е малко вероятно Слим Спърлинг да сбърка толкова елементарно във важен за него документ. А да заблуждава целенасочено, не виждам смисъл. По-скоро би скрил важен елемент от конструкцията на хармонизатора.
2) Оргонът в много случаи се държи обратно на конвенционалното електричество - например предпочита пътищата с по-високо ел. съпротивление, движи се бавно по проводници и т.н. При дългите антени (и струни) има и хармоници т.е. кратните по-високи честоти, но те са по-слабо изявени. Като едното нищо при оргона може да е наопаки.
3) Не изключвам възможността да греша, нямам обяснение защо да е така, както твърдя, просто така ми излиза с махало. :)
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#52

Мнение от ivchak » 18 дек 2014 22:45

Аз си мисля , че свойствата на оргона тук нямат пръст, а самата връзка на ринговете - все пак това не е конвенционална антена а е възможно и аку-вака да играе някаква роля . Интересно е че преди около 2 години измервах с махалото(тогава си мисля че ми показваше вярно Wub ) честотата на 1 кубит и половин кубит хармонизатор, и за по-малкият ми даваше двойно по-висока честота.Въпреки чее възможно да е било самовношение.На един руски форум има един руснак(от Украйна) който е доста навътре с антените. Ще се опитам да се свържа и да го накарам да поразрови малко и да даде някакво обяснение .Успех Hola

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#53

Мнение от Спиридон » 22 дек 2014 09:13

icrow,
много моля за измерване на този хармонизатор, когато ти остане време.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#54

Мнение от ivchak » 22 дек 2014 11:53

Спиридоне, сетих се че когато хармонизатора е малък ринговете са по-близо един до друг и до аку-вака което увеличава общата индуктивност и от там и честотата пада. Близо е до акъла ама ако го имаш :)) :)) :)) Така, че най вероятно вие със Слим да сте прави Up!

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#55

Мнение от Спиридон » 22 дек 2014 13:17

ivchak,
Хубаво си се сетил Up! , може наистина това да е обяснението. Помня от училище, че имаше нещо като трептящ кръг със съчетани индуктивност и капацитивност, но дотам. Не знам и дали някой се е сетил да го обясни така или просто е "мерил".
ivchak написа:Така, че най вероятно вие със Слим да сте прави
:)) Май ми е малко рано да стоя в едно изречение редом с него :))
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

tumbi

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#56

Мнение от tumbi » 22 дек 2014 14:26

Ето малко информация относно честотата на пръстените. Това, което съм разбрал от книга на Слим и други материали по темата, е че честотата на работещ Sacred cubit тензор пръстен е 144 Hz. Ако направим пръстен с дължина на усуканата тел, кратна на базовата дължината 1/8, 1/2, 1?, 2, или 3? /Sacred cubit = 523,24 mm/, неговата резонансна честотата отново е 144 Hz. Същото е и при Lost cubit-а само, че там честотата е 177 Hz.

"The Cubit we are interested in is the Royal Cubit (52.5 cm), which was the length used in the first working Tensor Ring. According to Hans Becker, “the resonant frequency of the Royal or Sacred cubit is 144,000 Hz—a harmonic of the speed of light.”v
Slim referred to the Sacred, or Royal, Cubit length as being one ten-millionth of the polar radius of the Earth, and having a relationship to the radius and mass of the hydrogen atom. “Slim and Hans Becker eventually identified another cubit length, 23.49 inches (59.69 cm). They referred to this as the Lost Cubit because it appeared that it may have been intentionally left out of many ancient, written records. While rings made using the (Royal) Cubit length resonate at 144 MHz. Rings made using the Lost Cubit length resonates at a higher frequency of 177 MHz.”vi
Through observation, it has been determined that a 1/8, 1/2, 1?, 2, and 3? Cubit length twisted wire also produce working Tensor Rings. The ? Cubit Spurling Ring (26.25cm) still emits the same 144 MHz as the full Cubit length of 52.5 cm according to measurements taken by Hans Becker."

Ето и превода.
"The cubit, който ни интересува е Royal Cubit (52,5 см), която дължина се използва при първия действащ Tensor пръстен. Според Ханс Бекер, "резонансната честота на “Royal” или “Sacred” кубит е 144 000 Hz-хармонична на скоростта на светлината."
Slim посочва, че дължината на един Sacred cubit е една десетомилионна част от полярния радиус на Земята, и че има връзка с радиуса и масата на атома на водорода. "Slim и Ханс Бекер в крайна сметка намират още една cubit дължина - 23.49 инча (59,69 см). Те посочват тази дължина като Lost /изгубения/ cubit, защото се оказва, че тя може да е била умишлено изоставена от много древни, писмени записи. Докато пръстените направени използвайки дължината на Sacred cubit резонират на 144 MHz, пръстените, направени с помощта на дължината на Lost cubit резонират с по-висока честота от 177 MHz.
Чрез наблюдение, се установи, че 1/8, 1/2, 1?, 2, и 3 ? усукана тел с cubit дължина също произвеждат работещи тензор пръстени , The ? Cubit Spurling пръстен (26.25 cm) все още излъчва същото 144 MHz, както е при цялата дължина на 52.5 см cubit според измерванията, направени от Ханс Бекер."

Ако някои прояви желание мога да кача малко материали на английски относно Слим и неговите устройства.

Поздави,
Румен

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#57

Мнение от Спиридон » 22 дек 2014 15:47

Производните на 1 кубит дължини сигурно излъчват и на честота, като неговата, но предполагам, че не им е основната.
tumbi написа:Ако някои прояви желание мога да кача малко материали на английски относно Слим и неговите устройства.
Пускай, моля.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#58

Мнение от Спиридон » 22 дек 2014 17:03

Прехвърлих поста на tumbi в Библиотеката:
viewtopic.php?f=27&t=109#p1007
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#59

Мнение от ivchak » 22 дек 2014 17:04

Спиридоне , нищо чудно и да е основна честота (а не хармонична както предполагаш), защото се сетих за още нещо(все отпосле 1ke )Когато се прави по-малък размер хармонизатор обикновено се прави и от по-тънка жица която има по-голяма индуктивност и съответно честотата пада още надолу. Хората сигурно са прави , ама аз нали съм твърдоглав все не вярвам :)) Няма да се оправдавам , ама съм се нагледал и наслушал на мошенически истории та ме е хванала теорията на конспирацията :))
П.П. Румене благодаря много за инфото на български , че на английски ми е голям зор(както на някой руският :)) )

tumbi

Re: Модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#60

Мнение от tumbi » 22 дек 2014 17:33

Моля ivchak :) .

При мен случаят с езиците е обратен :)

Отговори

Върни се в “Хармонизатори”