За здравето на човек - Q3S - мнения и обсъждане

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Устройства за здравето на човек - Q3S

#11

Мнение от icrow » 18 май 2015 21:10

Нещо май гощавката ти е дошла в повече :) По същия начин се изразих и аз. По скоро са съвети а дали ще са по добри накрая се вижда. :)

Мир приятелю, мир :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Bob

Re: Устройства за здравето на човек - Q3S

#12

Мнение от Bob » 18 май 2015 21:10

По принцип моите якии :)) ги правя отдолу алуминиево фолио с хартиено тиксо, след това три възела, и отгоре медно сребърно тиксо обърнато със среброто към възлите.
Пиис

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Устройства за здравето на човек - Q3S

#13

Мнение от Philip » 18 май 2015 21:22

:))
Съжалявам.
Извинявай Ивчак! Моля! Worship
Мир :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Устройства за здравето на човек - Q3S

#14

Мнение от Philip » 18 май 2015 21:24

Простотиите в работата ми дойдоха в повече shy1
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Устройства за здравето на човек - Q3S

#15

Мнение от Спиридон » 19 май 2015 00:53

С, Сп, Спи, Спир, Спири, Спиро и т.н. производни ги намирам за дружелюбни обръщения :) Hola и не са ми неприятни, напротив.

Иначе мисля, че по принцип (нямам предвид тази тема) няма да е лошо да става съвсем ясно кое е предложение/предположение и кое е нещо, вече пробвано в двата варианта и известно на пишещия кой е по-добрия за даден конкретен случай. И то не за нас редовно участващите, защото горе-долу си знаем кой как се изказва и (ама съвсем горе-долу :) или поне така си мислим) какво е работил. По-скоро да не се подвеждат тези, които четат от време на време и правят по нещо сами. Вече от 4-5 познати чувам, че четат и пробват някои работи, но не пишат.

Към всички, които правят нещо, имам специална молба - МОЛЯ, ПИШЕТЕ, БЕ ХОРА Worship Worship Worship
Понякога неволно допусната (колко е случайно, е друг въпрос) дреболия води до съществено подобрение. Не по-малко важно е да се знаят кои са дребните камъчета, които могат да обърнат колата. Има толкова случаи, в които дребни нещица оплескват работата на иначе чудесно работещи устройства. Или пък нещо, традиционно използвано за едно, се оказва, че много добре се справя и с друго.
Ако се притеснявате, че ще сбъркате нещо - това е идеята :) - на Земята сме, за да правим грешки и да се учим от тях.
В този форум общата нагласа е да се помага на тези, които опитват да правят нещо (ама не само да си подобряват клавиатурните умения), вкл. и на такива, които сега започват, а не да се подиграваме за грешките. Иначе, естествено, всички тук сме хора (ботовете Филип ги отстрелва на секундата :) ) и си имаме своите слабини (или май слабости беше confus).

Леле, като пия една бира и какво вдъхновение ми идвало :)).

П.С. Нещо и по темата да напиша. :)
Взаимното разположение на трискелионите не е случайно подбрано и не е само за по-силно поле. Както и конструкцията на "огледалото". Разбира се, отразяват само моето виждане и усещане по въпроса. Винаги има повече от един начин да се постигне нещо.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Устройства за здравето на човек - Q3S

#16

Мнение от icrow » 19 май 2015 08:42

То всичко е предложение тук на базата на някакъв опит. Надали някой ще тръгне да си налага мнението. Винаги даденото правило при едни устройства може да не работи при други или при даден човек. Все пак нещата се влияят и от нас. :) За това без усещане или измерване няма как да е сигурно, че не сме оплескали нещо. И за това е нашата помощ. Така че не се притеснявайте пишете споделяйте. Тук е началнот училище и никой няма да ви се смее :) Освен ако не напикшетре някой виц де :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Устройства за здравето на човек - Q3S

#17

Мнение от ivchak » 19 май 2015 09:07

Малее, какво става тук бе . Аз просто исках да кажа , че ако Спиридон е сложил алум.фолио с цел да отразява енергията на трискилионите не е това точният начин .Относно сребърно-медното фолио съм писал че не зная точната му функция, но вероятно влияе върху качеството на енергията и на силата на тока. Сигурен съм , че Спиридон е правил доста тестове и знае какво е направил , но понеже нямам информация по стар български обичай давам акъл , а дали ще промени нещо в устройството си е негова работа :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Устройства за здравето на човек - Q3S

#18

Мнение от Спиридон » 25 май 2015 15:15

Сложих малко пояснение в първия пост (в лилаво) относно типа на двойнозалепващото тиксо.
ivchak написа:Аз просто исках да кажа , че ако Спиридон е сложил алум.фолио с цел да отразява енергията на трискилионите не е това точният начин .
ivchak, на базата на инфо от използването на Q3S до момента - много си е добър начинът. Няма начин да няма и по-добър, разбира се :), но като твърдиш, че не става, без дори да си пробвал, действаш обезкуражаващо за някои, които иначе биха опитали.
А това, че едната страна на трискелиона е по-полезна, не означава, че другата не е полезна, както и че наслагването на двете полета е кофти. Още повече, че не са много хората (аз не съм сред тях), които могат да преценят от кое от двете полета повече се нуждае "пациентът" в момента.
Пробвай, ако искаш да сложиш трискелион с едната, после с другата страна към чаша вода, а след това 2 трискелиона - единият над, а другият под чаша с вода, като и двата са с една и съща страна нагоре (т.е. с различни към водата) и виж как се усеща водата в трите случая. За третият случай е по-лесно да се сложат от странично, разликата с положение отгоре и отдолу е минимална.

До момента няма оплакване за претоварване с Q3S, дори при много продължително (цяла нощ) използване. Аз лично съм получавал главоболие и съм повръщал след 3-4 часа използване на много пъти по-слабо (по спомен около +9./30/) устройство, което е признак, че на тялото нещо му идва определено в повече.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Устройства за здравето на човек - Q3S

#19

Мнение от ivchak » 25 май 2015 23:32

Спири, благодаря за допълнителното инфо за тиксото :) От няколко дни се канех да питам какво използваш, защото това порестото наистина спира част от енергията въпреки че намерих съвсем тънко(по тънко е от изолац. лента). Колкото до отражатела, не съм правил такава комбинация с медно-сребърно фолио и пластмаса и не мога нищо да кажа(възможно е и да е по ефективен :) ) но за алум.фолио с пластмаса или хартия съм сигурен , че работи и не съм го измислил аз , защото на този принцип са направени оргонните акумулатори. hola2

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Устройства за здравето на човек - Q3S

#20

Мнение от Спиридон » 26 май 2015 01:17

ivchak,
Не си спомням откъде съм го взел (май беше от Лидл), а и на него нищо не пише, сигурно е имало опаковка, която съм изхвърлил.

Аз съм написал още в първия пост, че върху алуминиевото фолио има обикновено прозрачно тиксо. Материалът на такова тиксо е органичен полимер, каквито са въобще пластмасите. После, в отговор на твой пост, съм написал, че ако вместо него се сложи хартия, вероятно ще отразява още по-добре. Не виждам кое противоречи на написаното от теб в предния ти пост за отражението от алуминий-пластмаса и алуминий-хартия? Само че ти първоначално предлагаше вместо алуминиево фолио да се сложи хартия, а после твърдеше, че с алуминий "не е точният начин".
При Q3S така, както съм го дал, отражението се получава от комбинацията алуминиево фолио-полимерно тиксо (помага много и формата). Пак казвам, че ако е хартиено вместо полимерно тиксото, най-вероятно ще се вдигне още силата на полето).

Медно-сребърното фолио има съвсем друга задача, само че за разлика от други устройства, описания на които съм срещал, съм го сложил откъм гърба на "ядрото", а не на излъчващата повърхност. Може би те е подвело, че го ползвам за отражател, това, че е залепено към "огледалото". Ако смятах, че то отразява, нямаше да предлагам да се сложат няколко слоя медно фолио, ако човек няма на разположение посребрена тел за трискелионите и нямаше въобще да слагам алуминиево, защото би било излишно.

Едит: Оттук тръгна дискусия за бирата и опаковките й, която бе преместена тук:
viewtopic.php?f=87&t=197
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Отговори

Върни се в “Трискелион”