ЗДРАВЕ Медни вихрови тръби по Шаубергер

Зеолит Оргонни устройства Вихрови тръби Шаубергер
Отговори
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: ЗДРАВЕ Медни вихрови тръби по Шаубергер

#111

Мнение от Philip » 12 апр 2017 07:05

Триъгълния срез се прави огледално от двете страни на оста на тръбата. (най-високата линия на ф-то на тръбата)
Първо се реже той и от мястото на срещата се продължава единичен прав срез почти до края.
След като са направени срезовете и се изчисти максимално колкото може чаплъка от среза,
заготовката се загрява до червено,
- изчаква се да изстине,
- отварят се профилите с твърдо ф8 (Ползвам голяма отверка, на която е срязан предния край и съм закръглил мястото на срязване, за да не наранява вътрешно тръбата. Това минаване с отверката е много важно, защото прави нужното изправяне на радиуса в близост до срезовете. Така директно се получава формата на средния профил (като капка) и насрещната страна на входящия профил),
- изчиства се останалия чаплък (обикновено остава в частта с единичен срез),
За това време медта на тръбата все още е мека и лесно се поддава на огъване с пръсти (за около час се самозакалява отново)
- !Това е моментът, в който трябва с пръсти да свиеш радиуса на изходящата част дотолкова, че да не става пречупване след това!
- следва огъване на профила с клещите (с плавно преминаване при преходите между трите профила) (радиуса на профилиране ти е голям! трябва да е по-малък)
- изчистване на вътрешната страна на тръбата с вълнен или друг парцал
- събиране на срезовете един до друг (отново с пръсти!)
Трябва да си играеш с тръбата като с глина, за да можеш да я изваеш без прегъвания в радиусите :)
- Последното преди спояването - причукване с радиус от пластмаса за крайно допиране на срезовете (ползвам дръжката на същата срязана отверка от по-горе)
При спояването - караш бавно, за да се получи добро разливане на твърдия припой, сливане с материала на тръбата и навлизане на част от припоя по вътрешните стени.
Изстиване, изчистване и трикратно боядисване с боята, която съм дал. Тя също е много важен елемент от това, тръбата да работи както трябва! И само тази има нужните компоненти!

***

Всякакви фитинги, преходи и тръби можеш да си поръчаш от Интерметал. Имат всякакви размери от всичко. Имат бази във Варна, Русе и София. Единственото, което нямат е твърд припой на Рьотенбергер S5, а той е единствения , който се разлива без проблеми и върши работа. http://intermetal.bg/wp-content/uploads ... 4.2017.pdf Това е ценовата им листа. Медта започва от страница 35

Ако успееш да направиш тръбата цялостно, съгласен ли си да правиш и за други хора?
Аз не съм правил тръби от миналата година по ред причини, а ми се събраха много поръчки на свестни хора, които чакат оттогава досега.
Ако си съгласен и направиш хубава тръба, ще им пиша и ще ти пратя данните им, за да се разберете и да си получат тръбите.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: ЗДРАВЕ Медни вихрови тръби по Шаубергер

#112

Мнение от Philip » 12 апр 2017 07:15

Въпросът ми за направа на тръби за хора, които се нуждаят от тях, важи и за двамата човека, които вече направиха такива добри за себе си! :) Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Petar

Re: ЗДРАВЕ Медни вихрови тръби по Шаубергер

#113

Мнение от Petar » 12 апр 2017 22:22

Да вече ми стана ясно за тръбата с последните подробности около нея, тези дни ще направя нова и ще и кача снимки.
На първо време да направя няколко тръби, дано да се получат и да има повтаряемост, то да бих правил и за други хора но нека първо я направя :)

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: ЗДРАВЕ Медни вихрови тръби по Шаубергер

#114

Мнение от Philip » 13 апр 2017 06:05

ОК :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Petar

Re: ЗДРАВЕ Медни вихрови тръби по Шаубергер

#115

Мнение от Petar » 13 апр 2017 22:43

Да те питам за радиуса на дъгата на клещите с които оформяш профила, Ф10мм добре ли е или е много малък

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: ЗДРАВЕ Медни вихрови тръби по Шаубергер

#116

Мнение от Philip » 14 апр 2017 07:15

Не мога да кажа за диаметър - трябва да го меря, защото правя всичко по усет, а не по размери.
Дори и за различните хора, които са ми искали ги правя различни тръбите.
Разгледах ти внимателно снимките пак.
Това, с което профилираш май е с добър радиус, а просто не си намалявал захапването към изхода на тръбата.
Като правиш следващата, не я прави по целия изходящ профил с еднакво захапване, а с малко захапване на края на тръбата и все повече към средната и част.
Профила, който оформяш с огъване, трябва да е малко по-малко от 1/4 от материала от тръбата на това място.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: ЗДРАВЕ Медни вихрови тръби по Шаубергер

#117

Мнение от icrow » 14 апр 2017 10:58

Водата пак е 220
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: ЗДРАВЕ Медни вихрови тръби по Шаубергер

#118

Мнение от Philip » 15 апр 2017 08:15

Снимки от първата ми тръба от миналата година насам :)
Айкроу,
Измери, много те моля, как стоят нещата в действителност :)
Докато я правех, имах някои проблеми - да видим как се е отразило това на тръбата :?
Постарах се да ги подтисна психически, но ...?
20170415_071908.jpg
20170415_072038.jpg
20170415_072201.jpg
Тази, последната, е снимка на висока скорост, за да хвана въртенето на водата :)
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: ЗДРАВЕ Медни вихрови тръби по Шаубергер

#119

Мнение от hyparh » 15 апр 2017 09:52

Не знам енергетиката каква е, но на последната много ме кефи какъв свредел се е получил sun И как само запазва равномерно интервалите на завъртане независимо от разстоянието - като резонансна вълна :)
Майстор си си на тези тръби Worship
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

ludma

Re: ЗДРАВЕ Медни вихрови тръби по Шаубергер

#120

Мнение от ludma » 16 апр 2017 14:15

Понеже Филип пита вече два пъти,за изработка на тръби нямам физическа възможност в момента.Основно съм в чужбина и се прибирам за ден два в месеца.
Ако се променят нещата в бъдеще ще съдействам.
Към Петър,
има и едим момент на който не знам дали си обърнал внимание но е доста важен.
Какво е състоянието ти по време на запояването на тръбите,не знам дали си вярващ
но задължително трябва да се настроиш за процеса.На мен молитва ми върши прекрасна работа,но всеки си има свой начин.
Както не еднократно се споменава информацията се записва при изстиването на припоя.

Отговори

Върни се в “Пречистване, енергетизиране, структуриране на вода”