Вода - Първата ми оргонна медна тръба

Зеолит Оргонни устройства Вихрови тръби Шаубергер
stefan4o

Вода - Първата ми оргонна медна тръба

#1

Мнение от stefan4o » 23 ное 2014 18:00

Шаубергер е човекът, чиито патенти ме впечатляват най-много. Най-накрая успях да сътворя нещо с двете си ръце. Доколко съм успял/неуспял ще кажат тези, които умеят да измерват. Хванах мускули докато усуквах тая пущина първо около тръбата на прахосмукачката, после - около точилката. Ползувах остатъците от газовата уредба на предния ми автомобил, които така си събират прах в гаража (а през годините са събрали и доста графит по стените, който със зор махнах надявам се). Дано използването на "мамата" не е повлияло на "устройството" и то да зарежда водата не с оная си работа, дето се казва :)) Доколкото успях да разбера - за да се постигне положителен резултат е нужно флуидът да се завърта по посока на часовниковата стрелка. Съответно на снимката с водата - отляво е чешмяна, отдясно - чешмяна, преминала през тръбата.
http://media.snimka.bg/s1/4084/034411422.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/4084/034411278.jpg?r=0

djoko

Re: Първата ми оргонна медна тръба

#2

Мнение от djoko » 23 ное 2014 19:53

Малко повече подробности по изработката? Тръбите на АГУ обикновенно са 6 мм. Би било доста трудно да намалиш диаметъра така както го прави Филип с тръбите си.

stefan4o

Re: Първата ми оргонна медна тръба

#3

Мнение от stefan4o » 23 ное 2014 20:31

Да, 6мм е тръбата. Ами подробности - то няма особено много. Опитах да я застопоря на тръбата и с все сила увивах около нея. Направи първите две-три спирали, после взех точилката. При нея пак така - с все сила огъвах. Идеята ми беше да се получи спирала подобна на описаните в трудовете на Шаубергер. Диаметърът няма как да го намаля като Филип.
След като качих снимките отидох да огледам чашите. Направи ми впечатление, че тая дето е минала през тръбата имаше доста повече ситни миниатюрни мехурчета във водата. Същото нещо ми беше направило впечатление, когато ОК на Асен я тествах с шише вода. Може и да съм на прав път Wub

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Първата ми оргонна медна тръба

#4

Мнение от icrow » 23 ное 2014 22:24

Мисля, че мястото на темата е тук! :) Утре ще премеря.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Първата ми оргонна медна тръба

#5

Мнение от Philip » 24 ное 2014 05:07

Аз ще се въздържа в момента от мнение за енергията. Вчера ми беше гаден ден и не желая да дърпам повече дявола за опашката, че той си няма работа :))
Иначе - да. Би трябвало да има ефект по проста причина и независимо от това в каква посока е навита медната тръба.
Опитно съм установил, че когато водата при движението си в пространството се отклонява странично ( отдалечава се от централната мислена права ос ) на разстояние повече от два пъти дебелината на струята, то се получава енергетизиране на самата вода ( в зависимост от различни условия и много сериозно такова ). Бях го писал това някъде из гаража. Но това променя само енергетиката, а не и самата вода.
Наблюдавам Анализирам Променям

stefan4o

Re: Първата ми оргонна медна тръба

#6

Мнение от stefan4o » 24 ное 2014 08:25

Филипе, в какъв смисъл променя само енергетиката? Искаш да кажеш, че състава (вкусовите качества) си остават същите ли? От прочетеното до момента знам, че двойната спирала би била най-ефективна - когато освен пътят е с променена траектория плюс въртене на самия флуид. Само че при такъв размер тръба едва ли би било постижимо. При по-дебела - да, но там пък идва проблемът с огъването - трябва си сила или приспособление, което да улеснява процеса.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Първата ми оргонна медна тръба

#7

Мнение от icrow » 24 ное 2014 09:58

Нали не смяташ да я пиеш водата от тези тръби? Не мисля, че може да се изчистят хубаво.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

stefan4o

Re: Първата ми оргонна медна тръба

#8

Мнение от stefan4o » 24 ное 2014 10:29

Няма да я пия, разбира се. Това беше само опитна постановка. Като видя, че нещата се получават действително ще купя нова тръба от магазина (вчера това направих де, ама я усуках в обратна на часовника посока).

Bob

Re: Първата ми оргонна медна тръба

#9

Мнение от Bob » 24 ное 2014 12:33

Стефчо, точно в обратна на часовниковата е по добре. Ако искаш сложи я тази на газовата и виж какво ще стане, дали ще имаш ефект на икономия.

stefan4o

Re: Първата ми оргонна медна тръба

#10

Мнение от stefan4o » 24 ное 2014 12:59

Ами тая с обратна на часовника замина, така да се каже. Размотах я набързо.
Аз ли съм останал с грешно впечатление или когато флуидът се върти по часовниковата стрелка получава положителен заряд? Ако е наобратно няма ли да стане с отрицателен? Съвсем се обърках вече.
Иначе тая тръба не мисля да я слагам на колата си в никакъв случай. Тя е просто едно парче метър и нещо. Абсурд да правя снадки и да се занимавам с такива неща по автомобила си. Идеята ми беше да постигна ефект подобен при този на тръбите на Филип. При обясненията с реката на Шаубергер от схемите се вижда, че се редуват положително-отрицателно зареждане на водата, като предполагам тази за пиене, къпане и т.н. е по-добре накрая да излиза с положителен.

Отговори

Върни се в “Пречистване, енергетизиране, структуриране на вода”