Здравословните вкуснотии на Спиро

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Здравословните вкуснотии на Спиро

#1

Мнение от Philip » 07 мар 2016 10:02

Отдавна се каня да събера на едно място всички рецептички на Спиро, които ни пуска от време на време :) Hola
1ty за което!!! Up! Worship

Днешната "най-ароматна салата, която може да има" :)) от здравец, иглика, жълтурче и киселец беше капката, която ме накара да я отворя най-накрая тази тема :)

Когато имам време - ще издирвам и прекопирам нещата ти тук.
Ще съм благодарен и на твоята помощ за това, а и на Айкроу и Спиридон ако пожелаят.
Нека нещата си останат там, където са писани, а тук да ги съберем с копи и пейст :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Здравословните вкуснотии на Спиро

#2

Мнение от icrow » 07 мар 2016 10:19

:)) :)) :)) Тaмън сутринтa го помолих Спиро дa пускa в рaзделa без коментaри рецептите си. Aмa си мисля, че ще е по добре дa сa тaм aко не възрaзявaш, зa дa не се рaзводнявaт или и тук дa остaвaт но дa могaт дa се коментирaт. Или нещо тaковa. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Здравословните вкуснотии на Спиро

#3

Мнение от Philip » 07 мар 2016 11:02

ОК
Там ще ги копваме.
Като започнем - тази тема ще я затрия
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Здравословните вкуснотии на Спиро

#4

Мнение от Philip » 23 мар 2016 13:34

Днес ми се отвори време, така че ще събера малко нещица от форума :)

Медовина
от SPYRO » 02 окт 2015, 09:40
Голяма спекула правят понякога с тези ядки ,баба и дядо ядяха ядки с пьлни шепи чак до старини прекаляваха и то сериозно ,но не помня да са имали някакьв проблем от тях ,аз като прикаля ме карат на яка жажда най обичм орехи и бадеми а що се отнася до меда ям по 15-16 кг. за година и правя страхотна медовина
Една или 2 льжици мед в стьклен буркан разбьрква се енергично и след 3-4 ч. готово
Ако искате да си направите протеинова медовина ,ферментирал мед пак сьщата пропорция само че лекичко се изплювате вьтре и дьржите поне 24 ч. като трябва да влиза вьздух ,след 24 ч. на дьното ще има една бяла утайка ,това е чист протеин най пьлноценния и усвоим от организма
не малка част от Тибетските монаси се хранят само с това ,лично изпробвано от доста години напитката подсилва и имунитета
Лимец
от SPYRO » 02 окт 2015, 09:54
За раздвижените енергии при покьлване използвам ежедневно ЛИМЕЦ Worship
Това житце направо те изстрелва вьв висини от здраве и енергия понякога за разнообразие при накисването слагам малко бирена мая и мед става леко сладникавко и ухае доста странно и екзотично но е много приятно за хапване
Принцип при покълване на зърна
от SPYRO » 02 окт 2015, 10:25
Стьклен буркан или паница промиваш добре зьрната ,накисваш ги за около 8-10 часа прецеждаш водата и гледаш да не слепнат много по дьното ,после ги промиваш с вода на всеки 10-12 часа като добре изцеждаш водата а капака леко открехнат и така до покьлване
http://www.zdravjivot.org/12404/покълване-на-лимец/
Лимец последно веме си купувам само от Агромил ,разпознава се по дребното зрьнце и е с добро качество ако както си е сухо го стиснеш сьс зьби лесно се сдьвква основно е това
Ако някой иска да си синтезира витамин D , K и B1,B2 ,B6 и B12в домашни условия
от SPYRO » 19 окт 2015, 14:47
Пак заповядай ,Айкроу hola2
Ако някой иска да си синтезира витамин D , K и B1,B2 ,B6 и B12в домашни условия да знае ,че това е много лесно
Трабва ви мед и кафява захар а за закваска може да използва всякакви лактобацили (онези дето се хранят сьс сладко и най вече глюкоза и фруктоза ) аз лично ползвам Комбуча култура най достьпно средство е собственната ви плюнка но всеки да си преценя
Значи слагате 2 суп. льжици захар и 2 суп.льжици мед доливате сьдь с вода до горе (до 1 литьр) и затваряте пльтно с капак (иначе ще направите меден оцет)сиреч казано без кислород АНАЕРОБНО ,в зависимост от условията (топлина,светлина ) ферментацията може да протече по-бьрзо или бавно аз лично го опитвам на около 8 - 10 ден и си преценям но едно е условието да не се усеща сладост а да киселее ,тогава бацилите ще са изяли всичката захар и ще са метаболизирали куп аминокиселини и витамини ако обичате по-кисело дрьжте по-дьлго ефекта ще е още по-добьр
След като не сладнее и вкусьт му ви устройва заминава в хладилника по вьзможност на най-топлата му част или някьде на хладно и тьмно (изба, килер) и всеки ден пиете по около половин литьр ,ако нямате време за ежедневна занимавка дозата е 1кг. мед 300-400гр. захар и 5 литра вода
(пропуснах водата задьлжително нехлорирана а ако е минерална с минимално сьдьржание на ФЛУОР) ИНАЧЕ БАЦИЛИТЕ УМИРАТ и в зависимост от условията на ферментиране ще е готово след около 15+ дни но опитвайте си че на всеки вкуса му е различен но НЕ ТРЯБВА ДА СЛАДНЕЕ другото си е сьщото като е задьлжително да го разбьрквате преди отсипване и пиене ,утайката на дьното е най ценна!
Ако спазвате всичко ще имате страхотен микс от витамини и аминокиселини които са почти готови за усвояване от организма ,тоест онова което трябва да се случи вьтре в тялото ви вече ще се е получило в буркана
- В НИКАКЬВ СЛУЧАЙ НЕ В ПЛАСТМАСА :)

от SPYRO » 19 окт 2015, 15:22
Нека да уточня какво е КОМБУЧА http://kombucha.bg/комбуча-гъба/
Ако я ползвате нея става и с бяла захар а за оригинална комбуча ще ви трябва и зелен или черен чай както е описано в линка
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Здравословните вкуснотии на Спиро

#5

Мнение от Philip » 23 мар 2016 14:30

Квас и квасен хляб
от SPYRO » 19 ное 2015, 09:10
Много точно описание за направа на квас и квасен хляб
http://whitepigeon.blog.bg/hobi/2011/02 ... vas.693590
http://whitepigeon.blog.bg/hobi/2011/02 ... vas.693590 поднових линка, защото не работеше
http://whitepigeonbg.blogspot.bg/2011/04/2.html
Когато все пак имам време си правя а когато го ям изплуват чудни детски спомени как се врьщах от хлебарницата вече наяден :))

от SPYRO » 19 ное 2015, 12:55
... аз затова казвам ,че когато имам време го правя повече за удоволствие а и кьщата как ухае после в неделя имах едни гости и се случи да пека такьв хляб и ме питаха каква е тая баница дето така ароматизирала кьщата :)) като видяха че е хляб не вярваха а за вьзклицанията им като го опитаха няма да казвам :))
И какво още се прави в неделя :)
от SPYRO » 19 ное 2015, 13:31
В неделя сигурно щото идва време да претакам и шипковия квас и сьм уговорил един касапин да ми запази филета от рибици за зимьска та цял ден ще сьм си в кьщи ,а за гости винаги имам време така че добре дошли :))
За мъртвата и живата вода, нищо, че не е вкуснотия :))
от SPYRO » 19 ное 2015, 13:08
Мъртвата вода е безцветна или леко жьлтеникава , прозрачна течност с кисел вкус и характерен мирис на киселина. Тази вода е отлично бактерицидно и дезинфекциращо средство.
Тя забавя биологичните процеси в организма на човека и животните, понижава кръвното налягане, успокоява нервите, подобрява съня, намалява болките в ставите.
При редовно изплакване на устната кухина с нея след ядене, тя разтваря зъбния камък, спира кръвотечението от венците и дезинфекцира устната кухина. Мъртвата вода дезинфекцира много добре бинтове, бельо, дрехи, обувки, различни съдове, хранителни продукти, плодове, зеленчуци, дори помещения и почва. Много ефективно и бързо лекува обикновената хрема, болката в гърлото при простудни заболявания, прекратява диарията.
Лесно може да се приготви мъртва вода с широко рекламирания pH=5,5, която да се използува за миене вместо скъпоструващи препарати.
Мъртвата вода, освен това е заредена с положителни заряди около 0,9-1,1 волта, което усилва действието и. При съхраняване в плътно затворени съдове тя запазва свойствата си 2-3 седмици.

Живата вода е по-мътна, сивкава течност, без мирис, с алкален вкус, много мека. След реакцията утайките падат на дъното и водата става прозрачна. Колкото по-лошокачествена е водата, толкова повече утайки се образуват, като в утайките се концентрират и съдържащите се във водата радионуклиди.
Така се постига и допълнителен ефект – смекчаване и пречистване на водата.
Живата вода е отлично тонизиращо и стимулиращо средство. Тя ускорява биологичните процеси в организма, увеличава кръвното налягане, подобрява усвояването на храната, ускорява обмяната на веществата, подобрява апетита, придава енергия, бодрост. Тя бързо лекува различни рани, от
драскотини, раздразнения на кожата, до язви на стомаха и дванадесетопръстника.

Аз поне винаги така сьм го знаел и практикува както се казва БАЛАНС ТРЯБВА
Понеделник :)
от SPYRO » 21 ное 2015, 09:19
Аз не мога да се оплача ,всяка седмица имам един ден гладуване по принцип е в понеделник като сутринта хапвам 1 льжица мед и 1 сусамов тахан и това е ,вирус не ме е сьбарял никога до сега но още като усетя подуване в ушите или леко напарване в гьрлото веднага спирам да ям и започвам да карам на шипков квас и мед нищо друго ,за сльнцето сьм сьгласен напьлно но всяка зима поне 5-6 пьти отивам на минерален извор и кисна до пьлно гьбясване :)) това помага много повярвайте Hola
...
от SPYRO » 12 яну 2016, 13:31
Рецептата на Кларк я правя точно както е в линка на блогьрката
http://kasnaprolet9999.blog.bg/technolo ... fil.280766
Значи за квасения хляб сьм използвал всякакво брашно но най хубаво става с пьлнозьрнесто ,напоследьк си намерих евтин лимец от производител от с. Камено близо до Айтос ( http://www.titbg.com/manufacturer/1/et- ... tenev.html),всяка седмица имат доставки до всички големи градове и като си порьчаш ти носят само отиваш да си го вземеш от даден адрес в уговорен час ,та с 50% лимец който си меля сам на една голяма кафемелачка и 50% друго брашно става страхотно ,квасьт преработва тестеното по-много различен начин и сьстава и енергията му са сьвсем различни ,всеки който е минал на такьв хляб спира да пьлнее ,даже леко се свалят килограми (пример тьщата ,жената , та дори и аз )
В чуждите хранителни вериги почти не стьпвам освен за дребилии и то по спешност ,обичам да се разхождам по подбрани пазарчета които сьм издирил с времето и от там покривам повечето си нужди ,домашни яйца , извара ,салати от старите баби по пазарите дето си ги гледат сами хорицата а за картофи и прочее варива отскачам есента до едни планински села по Родопите и така ,е разбира се и аз си гледам зайци,гьски, двора ми е като ботаническа градина от магданоз до смокини и годжи бери всичко си имам :)) ама там вече си трябва и доста труд ,засега успявам да я карам на 95% естественно произведени продукти което мисля е доста добре
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Здравословните вкуснотии на Спиро

#6

Мнение от Philip » 23 мар 2016 14:54

Колко време отнема да си правиш нещата сам
от SPYRO » 12 яну 2016, 11:34
Е чак пьк трудно ,иска малко усилие нищо чак толкова трудно
ако сметна за денонощие колко време ми отнема всичко едва ли превишава час ,разбира се като не броим времената в които нещо се пече или отлежава или зрее и т.н.

от SPYRO » 12 яну 2016, 11:30
Аз не сьм доктор ,това вече е една дума с променено значение медицината е поела в една много грешна насока да облекчава симптоми вместо да се погрижи за пьрвопричинителя, повечето практики сьм изградил от свой личен опит,просто сьветвам как да се отьрсим от наложеното ни ежедневие ,питали са ме как намирам време за всичко това ,ами то ми е като хоби или поне така го вьзприемам но всичко си е в нас само трябва да кажем не на матрицата и другото организма си го оправя сам
Не сьм вкусвал колбас от близо 10 ина год, а си правя сам сушено месо с морска сол и подправки като ескимосите отнема по 10 ина мин. за два дена (другото си е отлежаване в хладилника а сега на балкона) като месото е от домашно отглеждани прасета ,това много време ли е ?
Вечер за 6-7 мин. омесвам тесто и го оставям цяла нощ да втасва (толкова е нужен на кваса) и сутрин го опичам за няма и половин час (докато си оправя тоалета и се приготвя за работа )това много време ли е ?
Не ям сладко от магазина ,ям мед като си правя сладкиши и бонбони от мед ,тахан (сусамов или сльнчогледов) отнема 15 мин. това много време ли е ? ама пусти навици нали в магазина има всичко ,вие четете ли етикета като купувате нещо за ядене ? ами започнете и ще видите как ще оставите набьрзо половината неща които пазарувате
Кашкавал и сирене сьм намерил от един фермер дето всяка неделя излиза на един пазар и сьм убеден в качеството на продукта му хем по-евтинко хем с високо качество ,изградил сьм си цяла мрежа от стабилни хора с качественни продукти не е сложно да ги обиколя всичките отнема час и половина и сьм заредил за цяла седмица продукти с домашен произход
Хума
от SPYRO » 13 яну 2016, 16:30
"Дaли може дa се усвоявa през кожaтa"

Кожата има избирателна пропуслкивост и би трябвало да пропуска някакьв процент
Бяла хума използвам ведньж седмично ,на 1 л. вода слагам една суп. льжица хума и като се избистри отсипвам 3/4 от водата като гледам да не я размьтвам и я пия в продьлжение на целия ден заедно с много изворна вода ,деиства много позитивиращо :)
Бонбони
от SPYRO » 22 яну 2016, 13:39
Само кажете по отрано че при мен всичко става в последния момент че да не се изложа :)
Без майтап толкова ми е кьт времето . . .
Ами помагат ми по малко а аз това го правя с огромно удоволствие ,повече от хоби ми е. Ето снощи за 10 ина мин. смлях 2кг. лимец и за още толкова презаредих кацата с шипковия квас не е много тази вечер щр правя бонбони :)) си само тахан ,мед и коприва на прах ,прави се много гьсто ,вземаш бадеми и стискаш около тях малко от бьркоча ,оставяш ги да изсьхнат 2 дена ,овалваш в пудра захар и готово
Шоколад
от SPYRO » 22 яну 2016, 13:26
Моят шоколад - сурово сушени какаови ядки в кафемелачката ,после се добявят ядки по желание ,полученият прах се разбьрква с течен мед и малко масло ,който и да го е опитал казва че е по приятно от шоколад ,понякога добявям капка етерично масло ,сьщо по желание Hola
Квасен хляб
квасен хкяб.jpg
от SPYRO » 23 яну 2016, 08:09
Квасен хляб ,забележете колко по пухкав е ,получават се големи шупли от бактериите които го фермрнтират от магазинския ,с 50% лимец и 50% пьлнозьрнесто брашно а за вкуса и аромата няма да коментирам ,трябва да се опита
Обяд
menu.jpg
от SPYRO » 23 фев 2016, 12:51
Ето обяда ми за днес :)) квасен хляб от фермрнтирало лимецово и пьлнозьрнесто брашно (ислам да подчертая фермрнтирало ,защото когато брашното ферментира бактериите изяждат захарта като отделят една камара белтьци ,протеини ,витамини и други полезни неща а набухването е сьпьтстващ ефект от вьглеродния двуокис който се отделя ,в този хляб няма захар или нишесте) домашен кашкавал дето се разтяга на конци , кюфтета от месо смляно от самия мен и домашни яйца от свободно отглеждани кокошки на двора ,другия пьт като хапвате сандвич или пица на крак спомнете си за тази снимка и си дайте сметка какво правите Hola
Салати
от SPYRO » 07 мар 2016, 12:09
Вечерна иглика
Аз я използвам за добавка кьм салати с марули ,здравец ,киселец ,земна ябьлка ,глухарче ,зелен лук и кой какво му е сладко :)
използвам нежните листа от средата около 10бр.за порция ,които са по-светлозелени ,богати са на витамин С и А ,оборват пролетната умора ,а цветовете сьдьржат сапонини които имат добьр отхрачващ ефект като запарка но могат и да се ядат или сушат за зимьска
Винаги сьм смятал че хлорофильт в зелените листа ни е жизнено необходим ,забелязвали ли сте как всички хищници пасат определени треви ,хич не мисля че е заради оная приказка че ги боляли стомасите :)) хлорофильт е крьвта на зелените растения ,прави точно това което прави и хемоглобина в нашата крьв ,на празниците сервирах салата от горе изброените растения на едни гости ,те не знаеха точните сьставки но бяха доста изненадани от вкуса и аромата и ,а когато им казах за сьставките не бяха чували за иглика ,земна ябьлка и киселец а никога не са подозирали че осен марула и лукь нещо друго става за ядене :))
Избягвам употребата на краставици и моркови ,пьлни са с нитрати ,добьр заместител сьм намерил в лицето на червеното цвекло и земната ябьлка която ми е любима ,доста лесно се отглежда (направо завзе двора ) и няма естествени врагове което значи че не се прьска и е доста полезна
А между другото ето обективно инфо за земната ябьлка (гулия) както я наричат тук ,абсолютно недооценен зеленчук 1aha
http://www.hera.bg/s.php?n=2364
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Здравословните вкуснотии на Спиро

#7

Мнение от Philip » 23 мар 2016 14:54

Up! Worship Up! Worship Up! Worship
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Здравословните вкуснотии на Спиро

#8

Мнение от Philip » 24 мар 2016 06:58

Драсвам тук просто, за да излезе тази тема пред глупавото безсмъртие Wonky
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Здравословните вкуснотии на Спиро

#9

Мнение от SPYRO » 24 мар 2016 08:44

Яко си се потрудил hola2 Cuz_clapping Worship

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Здравословните вкуснотии на Спиро

#10

Мнение от Philip » 24 мар 2016 09:20

Ами ти си виновен :))
... Като пишеш такива работи :)

Пък ако се сещаш от време на време да добавяш още нещо готино тук - хич няма да ти се сърдим Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Отговори

Върни се в “Човек”