Как се постига безсмъртие - Стивън Дарси

Отговори
Потребителски аватар
blade_x
Мнения: 32
Регистриран: 16 фев 2016 15:29

Как се постига безсмъртие - Стивън Дарси

#1

Мнение от blade_x » 23 мар 2016 14:36

Понеже не видях друга подходяща обща тема за публикуването на тази книга правя нова тема. Ако има прегрешение .... sun модераторите ще се погрижат.
Книгата съм я направил в epub от един док файл от един друг форум. Но самият документ нещо не е добре форматиран и половината картинки са една в/у друга и се скриват. Поиграл съм си и го направих.
Архивиран е и сплитнат на 2 части, защото е голям.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Как се постига безсмъртие - Стивън Дарси

#2

Мнение от Спиридон » 23 мар 2016 15:53

blade_x,
браво за труда, знам, че е играчка да се оправи кофти форматиране.

От чисто любопитство - какво смяташ да постигнеш чрез безсмъртие? Или то е целта, а не средството?
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Как се постига безсмъртие - Стивън Дарси

#3

Мнение от Philip » 23 мар 2016 16:03

А този Стивън Дарси от безсмъртните ли е :))
Или това е поредната боза, смукана от пръстите?
...И на кой знаещ какво е човекът му е нужно безсмъртие на тялото :? Wonky
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Как се постига безсмъртие - Стивън Дарси

#4

Мнение от Спиридон » 23 мар 2016 16:13

Ами събирателен образ бил. Според мен Стивън Маклауд би било по-подходящо име. :)
Някои родни източници ;) обявиха, че имат вътрешна информация, че има и българин в групата, no после обявиха, че само те така усещали
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
blade_x
Мнения: 32
Регистриран: 16 фев 2016 15:29

Re: Как се постига безсмъртие - Стивън Дарси

#5

Мнение от blade_x » 24 мар 2016 00:03

Спиридон, аз книгата още не съм я чел, изключвам някои пасажи докато я правих. Така че нямам още мнение за нея. Но ми се струва интересна и съм любопитен.
Относно безсмъртието.... не съм убеден че искам да съм безсмъртен. По-дълъг живот - да, но чак вечен...
Та така, още една гледна точка, а в последно време се хващам че чета доста шантави неща.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Как се постига безсмъртие - Стивън Дарси

#6

Мнение от hyparh » 24 мар 2016 00:35

Blade_x, ако си на ти с английския, ти препоръчвам книжките на Чарлз Ледбитър, след като си на "шантава" вълна да видиш за какво става въпрос :) Там няма безсмъртие (всъщност и смърт няма, така че двата термина взаимно се неутрализират :)) ), но ще прочетеш изключително любопитни неща (изследвани от първа ръка) за материалната реалност, ефирните реалности (изградени от по-висши агрегатни състояния на материята) около нас и за самите нас - "спускащи" се периодично в материалното астрални същности. Добиване на временно тяло от окръжаващата материя в съответната реалност (нещо като "съд" или по-скоро "скафандър" за същността), за да може тя да съществува комфортно във временното си местообитание по пътя нагоре по еволюционната стълбица.
Неговите писания ми се струват толкова интригуващи, че не се усещам кога съм прочел десетки страници на един дъх.
Сега пак зачитам "The astral plane, its scenery, inhabitants and phenomena", въпреки, че я четох преди време. "Occult chemistry" пък си е класика и отваря очите относно строежа на материалния свят. Мисля, че първата я има преведена и на български. Трябва да прегледам и за други негови книги.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
blade_x
Мнения: 32
Регистриран: 16 фев 2016 15:29

Re: Как се постига безсмъртие - Стивън Дарси

#7

Мнение от blade_x » 24 мар 2016 09:43

За съжаление така и не го научих този английски до ниво "на ти" laught
Ако беше руски.... абе старата генерация съм.
Относно книгите - те са толкова много и все интересни, че не знам кога ще се чете. Време, време няма. За нищо. И само как са ни впрегнали в тази.... реалност/матрица. Colere

Отговори

Върни се в “Човек”