Търся - Тел от цинк

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Търся - Тел от цинк

#21

Мнение от Спиридон » 26 фев 2015 22:04

Филипе,
уви, нямам представа за коприната, защото не съм взимал, а пък и описанията на сайта им са повече от скромни, на места - направо никакви.

icrow,
чак пък електронна везна :)
Просто ще ти дам, колкото ти трябва, нямах предвид да ти продавам. :)
Също и на Слав.
Ако е неуспешен експериментът ми, няма да ми трябва много. Ако пък е успешен, така или иначе няма да ми стигне и ще се поръчва пак :)
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Търся - Тел от цинк

#22

Мнение от icrow » 26 фев 2015 22:13

Е много мразя така. :)) Ако ще и една стотинка да е обичам да съм точен с хората.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Търся - Тел от цинк

#23

Мнение от Philip » 27 фев 2015 05:04

Стига де! :))
Питахме те как да ти благодарим преди време :) Каза - Хондичка :)
Тъй като нивото не ни е за хонда (въпреки, че напълно си я заслужаваш заради това, което си ти и което правиш за всеки от нас с чисто сърце :) ) - просто приеми, че дадено нещо по този начин не е лично за теб, а е създаване на възможност за развитието на тези знания и материалното им използване.

Ако поръчаните неща стигнат до нас, с удоволствие ще изпратя на всеки, който има идея да направи някакъв опит с тях :)
(На предишната страница има какво аз съм поръчал. Дойдат ли и някой във времето реши, че му е необходимо нещо от тях за експеримент - наистина с кеф ще му изпратя колкото и от каквото му трябва! Hola )
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Търся - Тел от цинк

#24

Мнение от Спиридон » 27 фев 2015 08:54

icrow,
изв., ама снощи не можах да отговоря и Филип ме е изпреварил.
С нищо не ме ощетяваш и даже не ми отнемаш време и усилия, за разлика от случаите, в които ти мериш. Просто би ми дал възможност и аз да допринеса с нещо, което в случая дори е съвсем дребно и ми е в повече. Т.е. приносът ми не е кой знае какъв, за мое съжаление. По-добре да се използва за развитието на читава идея, отколкото да се търкаля у дома бог знае колко, докато намеря време и приложение за излишъка. Ако пък идеята ми проработи, това количество така или иначе ще е съвсем недостатъчно и подозирам ще се прави по-сериозна поръчка. Както и предполагам ще се получи, ако твоят излъчвател покаже параметри, които не се постигат с досегашните материали. :)
Ако трябва да ми го плащаш, то тогава трябва да сложиш цена и на всяко твое мерене. Иначе ни поставяш останалите в ситуация да вземаме от теб, но да не даваме, което за никого не е добре.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Търся - Тел от цинк

#25

Мнение от icrow » 27 фев 2015 12:10

Блaгодaря зa милите думи. Нa мен меренето не ми коствa нищо. A все пaк когaто сa дaвaни пaри вече е друго. Кaкто и дa е. Блaгодaря зa отношението! :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Търся - Тел от цинк

#26

Мнение от Спиридон » 03 мар 2015 23:32

Привет на всички.
Наложи ми се аварийно непланирано пътуване през празниците (а се бях нагласил да пробвам някои стари идеи Dash Dash ), заради което не успях да пусна поръчката днес, както ми се искаше и ще поръчвам утре вечер.
Ако някой иска да се присъедини, е добре дошъл или пък някой да добави нещо.

Слави,
не разбрах дали искаш някакъв сребърен или посребрен проводник. Не съм мислил за такива, защото стоят и ме чакат сума ти стари неща, за които имам всичко събрано - само време да се отвори. Но ако си харесаш нещо и ти и е много разфасовката, ще се включа - все ще му се измисли добро приложение, а ще му дойде ред някога :) .
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Slav

Re: Търся - Тел от цинк

#27

Мнение от Slav » 03 мар 2015 23:39

Давай само цинковата :)

Ще се включа в твоята поръчка. Колкото прецениш, че няма да ти трябва от цинковата, толкова ще взема ;)


П.П. Ако имаш останала сребърна тел (около метър) от предишната ти поръчка ще се възползвам (ако не ти трябва), ако не - здраве sunny

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Търся - Тел от цинк

#28

Мнение от Спиридон » 04 мар 2015 01:26

За цинковата - ясно :).
За сребърната - има цена и само за 1 метър (извинявай, и аз по толкова съм си взел shy1 ), размерите ги има тук:
http://wires.co.uk/acatalog/si_bare_925.html
Тази е 92.5% чистота, иначе имат и 99.99% (http://wires.co.uk/acatalog/si_bare.html). Предполагам, че при втората следва да се очаква 10-15% по-силен ефект, но пък е 2 пъти по-скъпа, затова си взех от първата.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Търся - Тел от цинк

#29

Мнение от Спиридон » 05 мар 2015 08:29

Пуснах поръчката. Оттам изпращат бързо, дано нашите пощи не се помайват много.

hyparh,
Извинявай, махнах ето това:
1kg 0.5mm Galvanised Iron Wire
Ref: IR0500G-1000
Price: ?4.00 (~?5.44) (Excluding VAT at 20%)
С него общата доставка излизаше 46 паунда, а без него е само 10 паунда.
Явно, заради теглото му, общата поръчка влизаше в някаква по-скъпа категория за доставка.
Ако се поръча отделно само това без другите, излиза с доставка 11 паунда, т.е. общо 15 паунда. Ако ти харесва на тази цена, няма никакъв проблем да го поръчам.

Хубав ден на всички!
Щях да сложа sun , но около нас светът взе да изглежда по-красив - вали сняг. :)
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Търся - Тел от цинк

#30

Мнение от hyparh » 05 мар 2015 10:33

Мина ми през ум, че заради теглото може да се получи някакво оскъпяване, а то си е доста :) Няма никакви проблеми, желязната тел беше по-скоро глезотия, другите неща са по-важни Hola hola2
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Отговори

Върни се в “Търся”