Търся - Тел от цинк

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Търся - Тел от цинк

#1

Мнение от Спиридон » 24 фев 2015 08:27

Някой знае ли откъде може да се намери тел от цинк? Нямам предвид поцинкована или месингова, а изцяло от цинк. По принцип ми трябват дебелини под 1 мм, но всякакъв размер ще ми свърши работа първоначално, колкото за проба. Ще съм благодарен за всякакви идеи.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Търся - Тел от цинк

#2

Мнение от Philip » 24 фев 2015 09:41

И аз търся от доста време. Засега - неуспешно shy2
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Търся - Тел от цинк

#3

Мнение от Спиридон » 24 фев 2015 10:52

По принцип има на wires.co.uk, но цената е солена, а и последния път като поръчвах оттам ми отказаха доставка до Англия, щото не им харесвал адреса. А бях поръчвал 2 пъти преди това на същия адрес. Доставката до България е около 7 паунда от тях, но пък идва по-бързо.

Затова питах дали някой знае някое място.
Ако няма откъде другаде, ще поръчам оттам. Ако искаш, ще поръчам и за теб каквото ти трябва
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Търся - Тел от цинк

#4

Мнение от Philip » 25 фев 2015 07:46

Когато решиш да поръчваш - свиркай, моля :)
Делим всички разходи :)
Ако междувремено все пак ми изпадне друг вариант - ще си кажа и предложа без бой hola2
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Търся - Тел от цинк

#5

Мнение от Спиридон » 25 фев 2015 08:36

Китайците предлагат тел около 2 мм диам. от цинк, но в огромни количества. Доколкото разбирам, се използва за поцинковане на стоманени изделия, та си мислех, че някой може и да знае за някоя фирма у нас, която да има подобно производство или друга област, в която се използва цинкова тел. В ролята му на ел. проводник едва ли се използва.
Ако не изскочи нищо до няколко дни, пускам поръчка до английския сайт, но ще обявя предварително, за да може да се включи и някой друг, ако иска нещо оттам.
Транспортът до София е от мен.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Търся - Тел от цинк

#6

Мнение от icrow » 25 фев 2015 11:35

A зa кaкво по точно ще я ползвaш? Евентуaлно може и aз дa се включa в поръчкaтa. Не е нужно дa поемaш целия трaнспорт :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Търся - Тел от цинк

#7

Мнение от Спиридон » 25 фев 2015 14:31

Понеже цинкът е с противоположни свойства спрямо медта по сродство към електрона ( Worship на Филип, caduceus, ivchak, smsi-h и всички други, копали и дали информация за материалите), искам да пробвам някои неща, между които:
- дали лабиринт-спирала от цинк няма да е с обратни свойства, т.е. да създава по-силно поле през деня, което за човек не знам дали е от полза, но за автомобил или други техн. устройства сигурно ще е по-добре, особено ако се комбинира с медна спирала, та едното да създава силно поле през деня, а другото - нощем;
- дали и колко по-силно поле ще се получи от тензор ринг с 1 жичка от мед и 1 от цинк спрямо такъв от 2 медни жички;
- дали двойка мед и цинк с определена конфигурация няма да даде макар и микро или мили волтове потенциална разлика, ако е в оргонно поле и това да може да се ползва за количествени измервания.
Е, и някои други неща, ама ще се похваля ако станат :).
Като цяло, използването на комбинация от материали с различна полярност по отношение на оргона би трябвало да води до получаване на по-силни полета.

Иначе от този сайт съм купувал медни, посребрени и сребърни жички с определен диаметър. Има и разни интересни комбинации от материали, покрития и мрежи, но не съм стигнал дотам.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Търся - Тел от цинк

#8

Мнение от hyparh » 25 фев 2015 17:06

Много хубави идеи са това, направо ме запали и мен :) Аз си представям даже малко теслово трафче с вторична намотка от цинк. Какви диаметри са проводниците и имат ли лакирани варианти?
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Търся - Тел от цинк

#9

Мнение от Спиридон » 25 фев 2015 18:18

hyparh,
http://www.wires.co.uk/acatalog/zinc.html
имат от 0.345 до 0.80мм, но за съжаление са само голи без покритие.
Цената е доста висока - от порядъка на 10 паунда за 50 гр тел, но не пишат това колко метра са. Като гледам, че 0.345 за 15м е 8.50 паунда, сигурно дължините при другите дебелини са около 2 пъти по-малки. Може се сметне приблизително, но не ми се рови през телефона за плътност на цинка.
Иначе мога да поръчам с фактура на фирма и да се икономиса ДДС. Имат много голямо разнообразие от материали и комбинации. Заслужава си се погледне пак таблицата със сродството на веществата към електрона и се види има ли нещо близо до цинк, но по-евтино.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Търся - Тел от цинк

#10

Мнение от hyparh » 25 фев 2015 19:55

Аз даже се замислям за някакъв литцендрат и железен проводник. Първият е отличен оргонен проводник и ще е супер за експерименти. Сега имам някакви финанси за свободен харчлък и мисля да накупя няколко неща наведнъж.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Отговори

Върни се в “Търся”