Предложения и коментари по речника

Обяснени кратко и ясно думите, термините и действието на устройствата
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Речник

#1

Мнение от icrow » 23 ное 2014 15:05

Тя и бaтериятa е цялa, aмa си имa положителен и отрицaтелен крaй :)) Мaгнитa също е цял, но от еднaтa срaнa е оргоно aйде въртящ нaдясно от другaтa въртящ нaляво. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Речник

#2

Мнение от Philip » 23 ное 2014 15:23

Е анджък де! :))
(не знам така ли се пише :)) )Това, което върши работа, а не само взима, е с два разнопосочни края :)
Но щом предизвиква размисъл това написано, значи трябва да се махне :)
Това все пак е речник и трябва да е максимално точен и кратък.
Ей сега махам "балансираните" :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Речник

#3

Мнение от icrow » 23 ное 2014 15:39

Добре де товa че се върти нaдясно трябвa дa се хaрaктеризирa с някaкви свойствa спрямо другия вихър. Щом едното е съзидaтелно, то зaщо дa не може дa се хaрaктеризирa с положителност? Изобщо не рaбрaх зaщо товa че вървят зaедно изключвa товa дa сa положителен и отрицaтелен?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Речник

#4

Мнение от Philip » 23 ное 2014 16:36

Просто избягвам да употребявам познати думи, които са известни на всеки и всеки си има своето определение за тях.
Същото съм направил и когато премествах тази тема http://styleglassbg.com/od/viewtopic.php?f=24&t=31 от гаража тук. Заменил съм общопознатите думи като електрон, протон, неутрон, позитрон с други, които означават същото, но не са употребявани и нямат умствена натовареност.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Речник

#5

Мнение от Спиридон » 02 дек 2014 14:07

Предлагам да бъдат добавени следните определения:

Шнур
Два или повече едножични, лакирани или голи, проводника усукани един около друг или около един централен.

Тензор ринг
Кръг от двупроводников шнур, чието начало и край са споени заедно.

Тензор сфера
”Сфера”, образувана от три тензор ринга, разположени на 120 (или 60, което е същото) градуса един спрямо друг около общ за трите ринга диаметър.

Както и да се уточни, че определението за хармонизатор е за този на Слим Спърлинг.

Простички неща са и всички във форума ги знаят, но може да са полезни за съвсем начинаещи.

Обещавам като правя хармонизатор да ги снимам поотделно, както и акувак, за да ги има и нагледно показани, но няма се сърдя, ако някой ме изпревари. :)
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Речник

#6

Мнение от icrow » 02 дек 2014 14:24

Добре си ги написал! С снимки ще стане още по добре. :) Мисля скоро време да преправя моя хармонизатор, така както предложих. Та ако не забравя ще щракна малко снимки, но по скоро ще отидат в темата с хармонизаторите. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Речник

#7

Мнение от ivchak » 02 дек 2014 17:40

Колеги аз лично не зная защо трябва да се казва "тензор" ринг като може да е само ринг(честно казано това тензор не ми е много ясно :) ). Освен това определението за "тензор сфера" би трябвало да се промени на "три и повече....", а може би "две и повече ...." защото ще имаме проблеми с "кръщаването" :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Речник

#8

Мнение от Спиридон » 17 дек 2014 04:24

Филипе,
позволих си да добавя снимка към определението за тензор ринг в първия ти пост. Ако по някакви причини не става, моля, просто я разкарай.

ivchak,
наричат ги тензор рингове, защото полето, което създават е наречено "tensor field" от откривателя му (в наши дни) - John Archibald Wheeler.
Поне такава е информацията в интернет, която естествено прелива и от пълни глупости и откровени лъжи. Но не виждам причина да им мислим различно име от широко разпространено такова. Класическата сфера на Slim Spurling е с три ринга и най-често се ползва такава. Ако трябва всеки път да уточняваме за нея, че имаме предвид 3 ринга, а не друг брой, ще е малко повечко писането. Друг брой рингове в сфери не виждам да се появяват много често, така че ще е по-лесно за тях да се доуточнява всеки път колко ринга има в дадена сфера. Поне такова е моето мнение, де.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Речник

#9

Мнение от Philip » 17 дек 2014 05:05

:)) Как посмя!? :))

***

Като ще слагаме и снимки , сега да снимаш и тензор сфера :))
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Речник

#10

Мнение от Спиридон » 17 дек 2014 05:10

Добро утро на теб и лека нощ на мен. :)
Ще я снимам днес или утре, ама ще е със сферите (не ми се разпоява да ги махам и после пак да ги слагам), а и червени конци има в спалнята, не ми се рови сега там, че ще събудя домочадието.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Отговори

Върни се в “Речник”