Защита от гадинки всякакви

Прости, но действащи начини за бърза помощ при различни проблеми. Само за лично изпробвани неща!
Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Защита от гадинки всякакви

#11

Мнение от Спиридон » 06 сеп 2015 20:55

Предната седмица ме е ухапала (или ужилила) някаква гадинка и мене "па те така, за нема нищо". :))
В неделя вечерта мястото изглеждаше като леко ударено. В понеделник вече имах силно зачервен кръг около 5см, а около него по-розова площ. Във вторник и розовото стана тъмночервено, а около него се оформи нова розова площ. В сряда вече имах тъмночервен кръг с около 10см диаметър, а в средата имаше цвят на некрозирала тъкан.

В сряда вечерта започнах с Lachesis mutus 9CH (хомеопатия, разтворен, не на дражета) по няколко пъти на ден. През нощта си сложих и един ХЕС. На следващата сутрин зоната, която покриваше ХЕС-а, беше избеляла. В интерес на истината имаше малко леко избеляване в центъра и преди това, но на сутринта зоната беше доста точно по очертанията на ХЕС-а.
До събота всичко избледня и сега имам само едва забележимо зачервяване.
Приятел ме посъветва да използвам компреси от хума, но докато я нагрее слънцето достатъчно - ден, ден и половина (при мен в момента има слънце на балкона само около 1.5 часа след изгрев) и ми мина. :)
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Защита от гадинки всякакви

#12

Мнение от icrow » 06 сеп 2015 21:10

А следи от ухапването има ли?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Защита от гадинки всякакви

#13

Мнение от Спиридон » 06 сеп 2015 22:02

Аз не открих никакви следи от ухапване или ужилване, а и не съм усетил нищо.
С махало ми излезе, че е отрова от скорпион, но имам известни резерви по въпроса :)), ако и да има скорпиони в България.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Защита от гадинки всякакви

#14

Мнение от sheki » 07 сеп 2015 00:36

виждал съм малки скорпиони и тук .. доста по - дребни от тез по тв-то

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Защита от гадинки всякакви

#15

Мнение от SPYRO » 26 фев 2016 13:53

Проста но безотказна рецепта срещу комари
За приготвянето му са необходими следните продукти:
15 капки етерично масло от лавандула;
4 с.л. екстракт от ванилия;
5 с.л. лимонов сок.
Въпросните съставки се смесват заедно с 100-150 мл вода. Така получената течност се налива в бутилка с пулвелизатор. С помощта на пулвелизатора от домашния спрей срещу комари се нанася върху кожата всеки път, когато е необходима защита срещу така неприятните насекоми.

Допълнителен плюс на рецептата е това, че изброените съставни части се откриват в лесно в търговската мрежа. Едновременно с това нанасянето от спрея върху кожата не крие никакви рискове – продуктите са натурални и без притеснения от спрея може да се използва и за защита на малки деца и хора с различни заболявания.
Лично изробввано !

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Защита от гадинки всякакви

#16

Мнение от icrow » 26 фев 2016 19:44

Ще пробвaм. Поне докaто не се нaучa дa съм спокоен и дa бягaт от мен :))


Инaче ще я копнa по късно(че сегa съм нa кунгфу шоу :)) ) в рaзделa с вaжни линкове, дa не се изгуби
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Здраве”