Алергии

Прости, но действащи начини за бърза помощ при различни проблеми. Само за лично изпробвани неща!
auubau
Мнения: 38
Регистриран: 26 май 2015 21:08

Re: Алергии

#21

Мнение от auubau » 12 юни 2016 23:10

При мен алергиите изчезнаха. Като малък бях алергичен към ягоди и разни там цъфтежи пролетно време, но със слаба алергична реакция. Сега нямам такива проблеми, но не съм особен любител на ягодите. Сладко от ягоди обаче папкам Witchy

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Алергии

#22

Мнение от hyparh » 27 апр 2017 16:27

Тези дни започна да се проявява алергийката. На брат ми някой му е казал, че за алергия помагало всяка сутрин на гладно да се изпива лимонов сок от половин лимон, разреден с чаша вода. Така в продължение на 40 дни. Той лимона по принцип помага за много неща, та нищо чудно и за това да действа до някаква степен.
Но аз пиша, за да споделя за друг много мощен метод, а именно босоходството :) Одеве като излизах на разходка случайно го открих. Преди да изляза имах дразнене в носа, както и сърбеж на очите. С учудване забелязах, че след първите 40мин. босоходство всички симптоми на алергия са изчезнали, въпреки че съм сред природата, където полените от тревите са най-много и именно там би трябвало да се засили алергията. Продължих разходката да я направя около час и половина и не можех да повярвам как всичко е изчезнало, а аз дори от време на време директно контактувам с тревата :))
Но като се замисли човек има логика. Алергичната реакция е вид възпалителен процес, а знаем, че босоходството/заземлението потушава възпалителните процеси в организма :) Вече минаха повече от два часа от разходката и все още нямам симптоми, а принципно след такава разходка (а и по време на нея) връхлитат доста силно. Предполагам ефекта е временен и трябва да се извършва ежедневно процедурата за максимално действие.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Алергии

#23

Мнение от Спиридон » 27 апр 2017 16:52

Супер Cheers , май си си намерил твоя метод.
Ако го разпространиш, със сигурност ще намериш последователи.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Алергии

#24

Мнение от icrow » 27 апр 2017 17:57

Ако не забравя довечера ще го копна в раздела с рецептите :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Алергии

#25

Мнение от hyparh » 27 апр 2017 21:23

Up!
Забравих да отбележа, че имаше и вятър, който би трябвало да засили още повече симптомите (понеже допълнително набива полени в лицето). Нищо такова дори и сега, доста часове след босоходството :)
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Алергии

#26

Мнение от Philip » 28 апр 2017 06:07

...И кожата на краката не ти става груба, а еластична,нали :)
...И като си бос - връзката с кучетата е по-различна, нали :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Алергии

#27

Мнение от hyparh » 28 апр 2017 18:16

За връзката с кучетата не съм забелязал да има разлика, а стъпалата поне засега действително не са загрубели. Аз още съм начинаещ, но щом ти го казваш от личен опит, значи така ще да е, което е супер :)

Снощи алергията се завърна преди да си легна - някъде към 23:00ч., което са си доста часове фрий фром алерджи :)) Ще видим следващия път дали ще бъде пак по същия начин.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Алергии

#28

Мнение от Philip » 28 апр 2017 20:15

Все по-дълго ще бъде времето :)
А когато си бос - връзката с теб кучетата я чувстват и през земята - те имат тази незагубена възможност.
Пробвай ако измислиш как :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Алергии

#29

Мнение от icrow » 18 юни 2018 22:32

Една позната ми каза че и хрумнало да използва белтък да си намаже носа срещу алергия от полените. Ефекта е много добър. Алергията буквално спира и е много доволна. Споделила го е в фейса и други хора са го пробвали и са много доволни. Хипарх, ако искаш пробвай и ти. Нали и ти имаше такива проблем?
Също така каза че и потекла малко кръв от носа. Погледнала се в увеличително огледал и видяла, че тече от няколко места. После като погледнала тези места кожата била чиста. Преди това имала някакви малки бели петънца, които ги мислила за нормални преди това. Можеби това са някакви бактерии или микроорганизми, които реагират на полените итези неща дето създават тези алергии. И белтъка по някакъв начин ги премахва :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Алергии

#30

Мнение от SPYRO » 18 юни 2018 23:02

Я ,това с белтъка е направо гениално Doh
като се замисля има логика
Пресен сок от млади картофчета също вършеше работа ,а ако са ви казвали че от тях се вдига температура ,си е чиста глупост
В момента всяка сутрин пия по чаша сок от млади ,сурови картофчета и моркови по равни части (3 средни картофа и 3 моркова ) ,абсолютна витаминна бомба ,не че имам алергии а за тонус и бодрост :)
Младите картофчета имат много сходно действие на лимоните ,най вече силно алкализиращо ,много са богати на вит. С и скорбяла ,което си е и хранително .

Отговори

Върни се в “Здраве”