Теории Информационен запис върху вода

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Теории Информационен запис върху вода

#11

Мнение от Спиридон » 04 яну 2016 21:55

Дали няма да стане с ултразвуково "изпаряване" на воден сребърен разтвор? confus
Няма да има озониране,а овлажняване на въздуха. Ще взема да пробвам с ултразвуковия инхалатор и сребърна вода (не я знам колко е читава) как действа при хрема.
Сигурно има и честота, при която ефектът се усилва. confus
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Теории Информационен запис върху вода

#12

Мнение от hyparh » 04 яну 2016 23:05

Ще се получи, да. Интензивната вибрация предизвиква нещо като изкуствена дезинтеграция (т.е. без отделяне на топлина, както обикновено) и имаме разпрашаване на водата и разтворът в нея. Може би ще е добре да се сложи някое вентилаторче на пътя на мъглата, за да се разпръскват частиците по-добре, че имат тенденция да се спускат към земята заради хладната мъгла.

Аз сигурно ще тествам с посребрения проводник по моята идея да видим как ще се усеща въздухът след това :)
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Теории Информационен запис върху вода

#13

Мнение от Спиридон » 05 яну 2016 00:55

Може би ще се получи, но не мога да проверя сега - оказа се, че инхалаторът нещо не работи както трябва Dash Dash Dash , а предишния път си беше наред. Пробвах и с физиологичен разтвор, освен със сребърна вода да не би среброто нещо да бърка изпаряването, ама пак тцъ.
В гаранция е, дано не се мотат много с поправката или замяната.
Направо не мога да повярвам, че не ми е хрумвало досега да сложа сребърна вода в него.

Хипарх, идеята ти за сребро във въздуха може да се окаже отлична за лечение на носа, гърлото и дробовете от вируси и други гадинки.
Колко среъбрна тел и каква дебелина ти трябва за твоя опит?
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Теории Информационен запис върху вода

#14

Мнение от hyparh » 05 яну 2016 01:14

Вибраторчетата изглежда са им доста чувствителни. На първият ми овлажнител така се прецака и спря да работи (беше вече извън гаранция) и то не от много работа, а точно обратното - не го бях пускал от много време и като го включих просто вече не работеше. Чудих се дали не е от отлагания котлен камък (мисля имаше тънък слой), но не съм сигурен.

Имам една макаричка посребрена тел - твоя доставка hola2 :) Трябва да свърши работа, не ми се вярва покритието да се разпилее бързо, но ще му хвърлям око след ползване.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Теории Информационен запис върху вода

#15

Мнение от Спиридон » 05 яну 2016 02:12

Този у дома е от септември и няма отложения по него. Вибрира си и се получава стълбче в средата, просто пара или няма, или едва-едва, а преди беше много. Като го избирах, ултразвук ми се видя по-добра идея от нагревател.

Питах за телта, защото си бях взел сребърна преди време и имам останала от нея (мисля, че бяха 0.3, 0.4 и 0.6 мм), та ако ще ти свърши работа, мога да ти пратя или донеса, като отивам към работата ти.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Теории Информационен запис върху вода

#16

Мнение от hyparh » 05 яну 2016 03:02

Може би няма да има нужда от плътно сребро, нека опитам първо с посребрените медни да видим как ще е. Веднъж пробвах с посребрени топчета - бях надянал едно на върха на ВН извода на ТХО-то и коронарният разряд към въздуха не го разрушаваше. Появяваха се "пробойни" в покритието единствено при пряко заземяване на искрата с някакъв метал, поради концентрирането на разряда на по-малка площ и повишаване на Т.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Теории Информационен запис върху вода

#17

Мнение от hyparh » 05 яну 2016 18:02

Въпреки, че подавам само 12V от едно 7Ah акумулаторче, драйверът ми продължава да хрупа крушки за закуска :)) Спокойно си праска едни 30kV и крушката, която ползвам за ядро на озонатора, се спуква по някое време. Сега просто махнах посребрената намотка от нея и доближих другия извод (масата) на няколко см. и си озонира екстра. За 15 мин. спалнята ми се умириса като помещение в детска градина след облъчване с UV лампа :)) Спрях го засега, после може пак малко да го пусна. Обикновено от озониране ми става гадно, но сега ми е добре. Посребрената намотка леко е потъмняла на местата, където коронарните разряди са били най-съсредоточени.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Теории Информационен запис върху вода

#18

Мнение от alexyeli » 21 авг 2019 15:23

Здравейте
Най ефективно презаписът на информация става чрез мощен лазер,става и с показалка,но както рече Мечо Пух- колкото повече,толкова повече.Та в една стъклена чаша наливаме малко алкохол и я поставяме върху едно празно СD.После със закачливи танцови движения прекарваме лъча на лазера през съдържанието на чашата така че излизащия от другата страна лъч да " погали" СD-тo.Вече можем да надпишем диска с етикет " домашна гроздова" ,защото всеки път когато оставите върху диска,сравнително чиста и свободна от клъстери вода,за около 20-40 минути ,вкусът и ще остане непроменен,ама пък ква веселба ще падне след опияняването....там вече според възможностите на всеки- танци,песни и весел женски смях са идеални допълнения за мезе към тази напитка.Ефекта може да се засили чрез повторно облъчване с лазера та отразената светлина да мине през водата но се наранява инфоносителят...
Весело пробване на всички смелчаци Beer
Пп. За опита е най лесно достъпна дегазираната вода.Получава се директно чрез кипване в чайник на обикновена вода за кратко и последващото и охлаждане във херметично затворено стъклено шише пълно до капачката.Този ритуал предотвратява обратното насищане с инертни газове а бързото и охлаждане гарантира по малкото повторно преструктуриране на водата от околни влияния като например строго гледане с лошо око или разни лъчения и вибраций от средата. ;)
dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Теории Информационен запис върху вода

#19

Мнение от hyparh » 21 авг 2019 16:28

Интересна технология :) Предполагам си изпробвал метода многократно?
Трябва да се пробва с презаписваемо DVD :))
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
alexyeli
Мнения: 145
Регистриран: 30 май 2019 11:04
Местоположение: Espania

Re: Теории Информационен запис върху вода

#20

Мнение от alexyeli » 22 авг 2019 01:07

Технологията е на Ивомир Димчев от " Kогиталност". По време на почти едногодишен курс на обучение там ни го дадоха като упражнение за ползване на " патерица" докато постепенно осъзнае човек че със собственото си протонно поле може да направи много повече и за водата.Иначе с тоя метод друга двойка която изкара курса си отгледаха 10 декара биодинамични ягоди и са доволни...Въпрос на проба,едно CD струва жълти стотинки,пък и да не стане ще го ползваме после за "mp3 " във колата барем... 1aha
dubito , ergo cogito - ergo sum Dance1

Отговори

Върни се в “Прехвърляне на информация и свойства от обект на обект”