Баланс на енергиите

Отговори
Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Баланс на енергиите

#81

Мнение от hyparh » 09 апр 2019 08:05

Неслучайно нещата се разиграват в тази тема, което означава, че трябва да бъдат върнати отново към баланс :)
Напълно подкрепям казаното от Филип! А неговото предложение си заслужава отвсякъде :)
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Баланс на енергиите

#82

Мнение от icrow » 09 апр 2019 09:27

Чак ядосан. :)) Просто се издразних от реакцията и. Няколко пъти и казах че нямам проблеми с нея да си пише. Казах и какво съм усетил истина или не може би тя си знае. Ама един невинен човек не мисля че ще реагира така. И какво.... вижте Айкроу колко е лош обвиняваме тук аз да ви кажа, пък аз съм света вода ненапита!
Спирам да се нервирам по въпроса! Ако е невинна по въпроса нека си пише. Няма проблеми с другите! Тя и с мен нямаше...
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Баланс на енергиите

#83

Мнение от icrow » 09 апр 2019 10:14

Като се замисля всичко се стреми към баланс , но баланс няма никъде!
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Арахая

Re: Баланс на енергиите

#84

Мнение от Арахая » 09 апр 2019 10:29

Айкроу, ти смяташ ли, че пускането на такива коментари: „ ...благодаря за атаките от някои от тук четящите и пишещите...“ , тук където всички си коментираме и споделяме неща за съответната тема според това кой както ги усеща тези неща....е редно и коректно спрямо всички пишещи и четящи? Съвестта ти какво казва- че е редно и коректно ли?
Моята ми каза, че не е и затова написах тук, че съм аз „ обвинената“, за да сваля напрежението и да не остава у другите лошо чувство. Така го усетих, че е редно!
И БЪРКАШ ЗА АТАКИТЕ ОТ МЕН! :)
Виждам как се опитваш да хвърляш вини и сенки върху мен „ ако тя е невинна, дали ще реагира така“, „ съвестта ѝ я е загризала“ и сърказъм- „ индийски сериали“, който сърказъм всъщност е маскиран яд и гняв спрямо мен...
Ти как ще се почувстваш ако аз ти кажа, че ме атакуваш, че от постовете ти усещам негативизъм към мен, а всъщност нищо такова не си направил? Как ще се почувстваш? Добре ли ще ти е?
Това са твои неща и проекции, не са мои! Запитай се защо имаш нужда от това? Явно чрез мен си активирал нещо у себе си, но то не е мое, твое си е! Дори и лекия намек да те изкарам лош-"... виж Айкроу колко е лош" пак си е твоя проекция. Не смятам, че си лош :), нито пък някъде съм изказала това с думи!
Погледни дълбоко в себе си ! sunny

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Баланс на енергиите

#85

Мнение от icrow » 09 апр 2019 10:45

Смятам че е гузен не гонен бяга! И да коректно е да предопредиш някой за опасност!
Как бих реагирал? Ами щеше да ми стане кофти ако съм го направил неумишлено и щях да се опитам да пратя хубава енергия и пожелания към човека. Ако е нарочно, което до сега не се е случвало.... ами значи си го е заслужил и няма да ме гризе съвестта.
Ното към Боб нито към Гого съм пращал нещо кофти или желал нещо лошо, въпреки че Боб изля голяма помия по мен!
И към теб нямам лоши чувства, въпреки че ти се издразних на моменти.
И така понеже ме напъва на народна мъдрост ще кажа че който каквото си направи и друг не може да му го направи. sunny
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Баланс на енергиите

#86

Мнение от hyparh » 09 апр 2019 11:35

Арахая, трябва да те водим на хонорар заради безплатните психологични съвети от професионална гледна точка, които ни даваш :)) Beer Рядко се среща човек, който посреща с такова разбиране, анализ и насърчаване за развитие в положителна посока на най-разнородни мнения, било то положителни или отрицателни. Това само по себе си е бреме и изисква системно и правилно разтоварване, което ти си споделяла, че умееш да извършваш безпроблемно :)

Но да се върнем към същината...
Арахая написа:
08 апр 2019 16:03
Кога огънят не гори? Ако си самия огън... :)
Т.е. и тук важи с пълна сила "подобното блокира подобно". Наскоро един колега се оказа "скрита лимонка" и ми демонстрира как човек може да се предпази от изгаряне (в случая на ръцете). Казва, че на два пъти си е заливал ръцете с кипяща вода, а няма никакви наранявания, не са се появили нито мехури или каквото и да било. Упражнението го изпълни бързо - пое си дълбоко въздух, прибра ръцете към тялото, след което се стегна и започна бавно да ги изпъва напред, издишвайки постепенно. Като му пипнах ръката след това, тя беше доста затоплена - повече от нормалното. Явно успява да концентрира енергия в дланите си (откъдето и затоплянето), която от своя страна изтласква поетата ексесивна енергия от огъня или врялата вода.
Според теорията на Joseph Cater (предполагам си прегледала темата в "Теории") импрегниране на едно тяло с достатъчно количество меки електрони (вид проникващи частици, които всъщност са оргонни), може да предпази тялото от източник на силна околна топлина чрез отблъскване на неговите високоенергетични "твърди" деструктивни частици пак с отрицателен заряд.

Един hint относно гравитацията - тя "не обича" отрицателните заряди ;) Те се отблъскват от нея, т.е. от потокът излизащ от Земята към небето. Материята бива привличана защото има лек превес на положителните заряди. Ако едно тяло бъде импрегнирано в цялата си структура с отрицателни заряди, то ще бъде поето от потока и повлечено нагоре. Но това също не е лесна задача от технологична гледна точка. Отрицателните заряди трябва да имат подходящ носещ посредник (нещо като носеща вълна), който да ги вкара дълбоко в структурата на материята. Например Джон Хътчисън постига подобни резултати чрез смесване на радиочестоти с такива от теслови трафове и генератор на Ван де Граф. Това може да стане и чрез подходящо каскадно оргонно натрупване, но там се проявяват и други ефекти, за които трябва да се внимава (като пълна дезинтеграция на облъчваната материя).
Това е от технологична гледна точка. От органична някои йоги могат да постигнат такова нещо със силата на мисълта - подходящо афектиране на етерите и директно формиране в тялото на отрицателни частици. Или нещо такова :)
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Арахая

Re: Баланс на енергиите

#87

Мнение от Арахая » 09 апр 2019 11:41

icrow написа:
09 апр 2019 10:45
Смятам че е гузен не гонен бяга! И да коректно е да предопредиш някой за опасност!
Как бих реагирал? Ами щеше да ми стане кофти ако съм го направил неумишлено и щях да се опитам да пратя хубава енергия и пожелания към човека. Ако е нарочно, което до сега не се е случвало.... ами значи си го е заслужил и няма да ме гризе съвестта.
Ното към Боб нито към Гого съм пращал нещо кофти или желал нещо лошо, въпреки че Боб изля голяма помия по мен!
И към теб нямам лоши чувства, въпреки че ти се издразних на моменти.
И така понеже ме напъва на народна мъдрост ще кажа че който каквото си направи и друг не може да му го направи. sunny
Но аз не съм гузна! :)

" И да коректно е да предупредиш някой за опасност"? Какво имаш предвит? С какво точно съм нападнала или застрашила някой? Но конкретно, а не уповававайки се на личните ти усещания? Теб с какво нападнах, с какво те застраших?

Не е лено човек да си признае, че е сбъркал,а психиката ни автоматично търси потвърждения и доводи в полза на приетата от нас позиция, даже си ги измизля само и само да не се окаже, че е в грешка.

"Не е хубаво да се къстат цветя, но нали е за жената", казва едно вътрешно гласче, за да намери оправдание, за късането.... Това е само пример!


Погледни в себе си, Айкроу! Пак ти казвам не са мои тези неща, твои са тези проекции и интерпретации! Не съм пращала и не пращам нищо негативно към теб и към никого! Не кодирам нищо негативно в писането си!

Но е твое право да ме възприемаш както искаш!
Последна промяна от Арахая на 09 апр 2019 11:46, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Баланс на енергиите

#88

Мнение от icrow » 09 апр 2019 11:45

Добре :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Баланс на енергиите

#89

Мнение от icrow » 09 апр 2019 12:11

Установихме че аз съм лошия :) Пък и щом ще я взимате на хонорар явно аз ще спра да пиша, за да може психолога спокойно да РАБОТИ. sun

Ей това малко е като мутренските работи. Бият човек и после като дойде полицията излиза че бития е набил побойниците и айде в затвора 1ke :))

Като се замисля познавам няколко човека учили психология и по велики от тях няма. Просто всички са луди и добре че са те да им помогнат :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Баланс на енергиите

#90

Мнение от hyparh » 09 апр 2019 12:38

Това за хонорара беше шега, разбира се. Гадното е, че вече сте се "настроили" негативно един срещу друг и ще отнеме време да се уталожат нещата (при желание и от двете страни).
Може би най-добрия вариант е да не обръщате внимание на писаниците на другия и да не отговаряте на тях (поне в началото), за да няма чепкане.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Отговори

Върни се в “Енергиен баланс и начин на ползване на оргонни у-ва”