Дизелови двигатели

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Дизелови двигатели

#1

Мнение от Philip » 05 юни 2015 06:41

Сутринта си прехвърлих писаното от мен тук за Виктор Шаубергер.
Едно изречение, което съм копирал от статия на Шаубергер направо ми се НАБИ в очите:
"Ако пулверизираме тежка вода с високо качество и я сгъстим с бутало заедно с атмосферен кислород, то тази водно газова смес мигновено се преобразува в разширена, живителна маса от нов въздух. Литър вода може да произведе по този начин налягане от около 2000 атмосфери."
Човека си е написал едно към едно, че става въпрос за дизелов двигател 1ke :)
По негово време не е имало бензинови инжекциони, така че сега това важи явно и за тях! Hola
Въпросителната остава около "тежката" вода.
Ето и малко инфо за нея:
"тежката вода замръзва при 5.8˚С, а не при 0˚С и кипи при 101.4˚С вместо при 100˚С. Плътността й е 1074 кг/куб.м при температура 20˚С или с 11% е по-тежка от обикновената вода, поради което се нарича и тежка. Максимална плътност достига не при 4˚С, както обикновената вода, а при 11.2˚С. "
"Запасите на деутерий в Световния океан са практически неограничени"
Едно предупреждение относно друго нейно свойство:
"Интересен факт, е че тежката вода се използва и от японската престъпна организация Якудза. Те я използват за ликвидирането на своите опоненти, като заменят минералната вода от бутилка с тежка вода, при което след поглъщането й сърдечната дейност на жертвата спира почти мигновено."
Откъс от начин за получаване на "протиева" вода. В случая те гледат да се отърват от тежката:
"Налята в съд, водата се слага в камера или фризер и в момента, в който се образува първото заледяване – съдът се изважда и в друг съд се изсипва незаледената течност. Първият образувал се лед всъщност е тежката вода и тя се изхвърля, защото е вредна за организма."

Така че на който му е интересно - ето ново поле за действие :))

...Имам и една молба.
В гаража бях писал подробно, кратко и с обяснения как точно действа климатора на Шаубергер.
Търсих го, но не можах да го открия. Ако някой знае къде е, моля да го копне и да го пусне тук Worship
Наблюдавам Анализирам Променям

boio67

Re: Дизелови двигатели

#2

Мнение от boio67 » 05 юни 2015 08:22

Привет ,
прочетох написаното от Филип за получаването на тежка вода - чрез замразяване
чел съм го и преди
Сетих се къде точно съм съм виждал машина, която върши тази работа.
това е ледогенарор за люспест лед.
начинът, по който работи ме навежда на мисълта, че тази машина прави точно това - замразява тежка вода.
Гадното, е че този люспест лед се влага директно в малотрайните колбаси - въпрос на технология.
А може този лед да се вкарва и в други месни продукти от кайма .
Ако някой е виждал работеща такава мшина нека сподели.
Приятен ден !
Б.Борисов

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Дизелови двигатели

#3

Мнение от SPYRO » 05 юни 2015 09:59

Philip това ли си тьрсиш http://www.garaja.net/viewtopic.php?f=6&t=130&start=10 Hola
„Климатор” – Шаубергеровия климатик

Между изобретенията ми има и такова, чрез което може да се охлажда вода от +20 до 0 градуса за няколко минути.

За това е достатъчно тя да минава през два скачени съда, съдържащи медни и цинкови пластини, като в тях се променя съдържанието на кислород както при дишането. Така могат да се отнемат хиляди калории топлина и да се превърнат в хладни субстанции.

Отдаде ми се да създам машина, която по природните принципи да създава хлад и топлина. Работи на природния принцип на студеното изгаряне. Тя е и нагревател, и охлаждащо устройство.

Принципните положения за да се случи това са:

С помощта на органическия вакум се повдига енергийното ниво на газта или водата, дематериализират се, разделят се. Това позволява след това да се произведе вода или въздух от какъвто тип желаем.

Много важни са „катализаторите”. Те трябва да са такива, които отделят кислорода от водата. Това са калий, цинк и сода. За да се разсее излишната топлина се добавят алуминий и кварц.
Устройството може да се използва както климатик, така и за създаване на евтино изкуствено гориво.

Какво представлява климатора? Това е просто тип динамо, което генерира природни форми на температура - концентриращи топлинни лъчи или разширяващи се форми на хлад (студ). Последните са унищожителни за всякакъв тип бактерии.

В климатора се задействат двата основни типа процеси – олигодинамични (провокиращи разпад) и каталитични (провокиращи растеж).

Той е миниатюрно, но достоверно копие на самата Земя.

Конструкцията му кара водата или въздуха да се завихрят така, както това става в Природата. Благодарение на нарастването на центробежните и центростремителните скорости (каквито не се достигат в нито една друга машина), нарастват силите на налягане и всмукване, които експоненциално се засилват една друга. Структурата на въздуха или водата се разрушава в резултат на ударното натоварване и триенето на молекулните примеси, което води до абсолютно неизучени процеси на нов синтез. Появяват се два успоредно и насрещно ориентирани типа на вътрешно движение (разпад и синтез), потоци, приличащи на спирали.

Първородния продукт на синтеза – това е биомагнитното формиращо и левитативно течение. В момента той не е това, което ще разгледаме. За температурните промени основната роля е на второто, противоположно течение – това на разпада. В него е скрита енергия, способна да нагрее пространството цялостно. Точно по същия начин както това прави Слънцето. Това е излъчващата форма на топлината.

В какъв режим действа климатора зависи единствено от скоростта на въртене и подаваната топлина. (Климатора се състои от външно тяло от стоманен лист, меден рифелен диск, обикновен малък нагревателен елемент, алуминиеви дискове.)

За да получим на изхода студ са нужни (за точно това устройство, което е направил Шаубергер, с точно неговите параметри – размери, мощност на нагревателя) около 4 000 оборота и максимална сила на нагревателя.

За да получим топлина оборотите трябва да станат около 9 000 и да се намали мощността на нагревателя.

По такъв начин, почти безплатно се произвеждат естествени реактивни форми на температура, благодарение на което се ражда естествена топлина.

Климатора е просто устройство, в което могат да се развиват първородните движещи сили, съдържащи два компонента – метафизическа – действаща отвътре и физическа, действаща отвън. И двете са висши форми на налягане и всмукване, които се раждат от природната форма на движение.

Тайната на преодоляването на гравитацията също е свързана с упоменатото, абсолютно неизвестно на съвременната наука взаимодействие, което предизвиква процеси на студен метаболизъм. Традиционната наука използва единствено процесите на горещо окисление, които предизвикват взаимодействие, противиположно на това, за което досега говорихме с вас.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Дизелови двигатели

#4

Мнение от Philip » 05 юни 2015 10:14

Възможно е и да бъркам, че съм писал нещо друго.
Това съм си го копнал и тук.
Явно бъркам.
Може би съм си писал нещо за себе си, но само то си знае къде е 1ke :))
Благодаря ти много все пак :)

Чудя се като опитам да понаправя известно количество такава вода върху кой да я пробвам? :))
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Дизелови двигатели

#5

Мнение от Philip » 05 юни 2015 10:27

За момента ще прехвърля в тази тема още малко от писаното от мен за Шаубергер, пък после ще го мисля къде и как да ходи.
***
Мнениеот Philip » Нед Апр 13, 2014 6:38 am

Съвсем сдъвкани знания на Шаубергер за създаване на гориво чрез естествени процеси.
Това не е само теория, както вече чувствам, че много хора си мислят за тази тема :tongue:
Създаване на гориво.
Нужни процеси:
- Процес на разпад – олигодинамика.
Нужни фактори за осъществяване на процеса:
1. Механично разбиване структурата на въздуха (водата) до атомарно ниво в условия на вакум.
- Чрез движение на механично тяло с подходяща форма и с повърхност от платина, сребро или мед, създаващо при движението си удари на въздуха (водата)
- Или чрез движение на въздуха (водата) през неправилни хаотични форми чрез ВАКУМ! (Андреев – топчета, покрити с платина в неговия случай)
2. Присъствие на топлина (до максимум 35 градуса!)
3. В околното пространство трябва да присъстват (примерно като външно тяло, затварящо пространството) алуминий и силиций (кварц) (дурала изпълнява тези изисквания) ;)

Това образува първични Н (водородни) субстанции. Този процес би се улеснил много в присъствието на енергия от ГОП. Образува се "геосферичен газ" с охлаждащи свойства. Рязкото охлаждане при създаването му води до активиране на С (въглерод). Свързват се и се получават въглеводородни вериги. Ако искаме да създадем гориво – с това процеса е приключен. Сега е нужно единствено среща на така подготвения газ с атмосферен въздух. При тази среща новосъздаденото гориво се свързва и активно отнема и се свързва с О(кислород) от въздуха. Остава единствено да се възпламени :hola:

ПП
Объркал съм още нещо важно в поста си за горивото. Външното тяло не трябва да е от дурал, а от силумин - алуминий с включвания на силиций. От такъв отливат примерно сифоните за баня, тези, на които долната част от тях е груба и необработена.
***
Точните му разбирания са:
Всичко с положителен температурен градиент е съзидателно. Всичко с отрицателен температурен градиент е разрушително.
При температури близки и над 40 градуса, свободния кислород се активира и окислява активно - тоест разрушава.
***
Положителния температурен градиент унищожава бактериите и микробите. В същото време е полезен за "висшите" организми.
С повече думи: Ако загряваме температурата от отрицателна до +4 е добре за нас и околното ни пространство. Ако я охлаждаме от висока положителна към +4 - същото.
Ако я поддържаме около една и съща, независимо с какви устройства - няма големи температурни различия - никой от процесите не се активизира силно - няма промени.
Силно активизиране на разрушителен процес се получава само при големи температурни разлики. Примерно температурата в помещението е 7 градуса и я вдигаме до 20. В такъв случай е по-добре човек да не стои в това помещение, докато не започне поддържане на температурата. Като чувство - това дава умора. Междувременно и патогенните организми ще "разцъфтят" заради резкия отрицателен температурен градиент. Добър вариант - бавно покачване в продължение на около едно денонощие.
-Сушоар. Това вече е гадно. Рязко покачване температурата на косата и главата. Голяма температурна разлика за малко време. Унищожение и разрушаване. Същото важи и ако си сложим студените ръце да се стоплят на струя горещ въздух.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Дизелови двигатели

#6

Мнение от SPYRO » 05 юни 2015 10:28

Ами не знам коя ще е жертвата ама знам че се използва за забавител на ядрени реакции значи трябва на някои които е избухлив :)) та да му се кротнат малко атомите ,имам голяма колекция от твои преводи и трудове ама за климатор друго нямам Hola

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Дизелови двигатели

#7

Мнение от icrow » 05 юни 2015 10:29

Само аз ли съм случил на добра тъща :)) Фил, толкова цигани има, че ще ти стигне за по няколко опита на ден за няколко годи и. Действай! :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Дизелови двигатели

#8

Мнение от Philip » 05 юни 2015 10:35

boio67 написа:това е ледогенарор за люспест лед.
начинът, по който работи ме навежда на мисълта, че тази машина прави точно това - замразява тежка вода.
Търсих, но не можах да намеря какъв е начина на работа на машината, за да създаде такъв лед.
Работи при температура над 5 градуса ли?

***
Между другото - сутринта докато търсех инфо за тежката вода срещнах две температури, при които замръзва - 3,8 и 5,8 градуса.
не знам коя е истинската.

...
Ами около мен няма такива :))
Трябва да ходя до Мадара :))
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Дизелови двигатели

#9

Мнение от icrow » 05 юни 2015 10:41

Блазе ти :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

boio67

Re: Дизелови двигатели

#10

Мнение от boio67 » 05 юни 2015 12:24

В общи линии генератора за люспест лед работи така:
(поне този, който аз съм виждал)

иаме един метален барабан с диеметър 60-80 сантиметра, който е охладен (не знам до колко градуса)
барабана се върти,
цилиндричната повръхност на барабана се облива от струйка вода - тя замръзва върху барабана в слой до около 1 мм
от другата страна на 90 - 120 градуса от струйката вода по посока на въртене има нож, който остъргва този 1 мм лед.
Мисля, че този лед се получава от водата, която е замръзнала първа т.е. тежката вода, защото времето за замразяване е малко
и слоят лед също е малък.
При правенето на протиева вода този лед се изхвърля.
така получените ледени люспи се влагат в каймата .

Ако се вземе такъв лед разтопи се и се прекара няколко пъти през такъв генератор дали няма да се получи (отдели) мнооого тежка вода.

Отговори

Върни се в “Автомобили”