Какви зимни гуми?

auubau
Мнения: 38
Регистриран: 26 май 2015 21:08

Re: Какви зимни гуми?

#21

Мнение от auubau » 18 окт 2016 21:46

Миналата зима си взех continental wintercontact ts850 с размер 195/65-15 и съм доста доволен.
За да се запазят обаче свойствата на зимната гума аз си ги монтирам, когато температурите трайно паднат под 10 градуса есента и естествено пролетта, когато трайно температурите надвишат 10 градуса. Каучука на зимната гума е доста по-мек и високите температури го захабяват и така да се каже "опичат".
По съвет на мой познат и от опит вече около 3 години от мен мога да ви препоръчам да си надувате гумите повече, от колкото пише на залепените стикери някъде (капачката на резервоара, на колонката до шоф. врата) по автомобилите ви. От както карам с по-високо налягане не съм имал изкривена гума, пробегът на гумите се удължава, колата е по-стабилна и с по-добър респонс (сега не се сещам за българска дума 1aaa )

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Какви зимни гуми?

#22

Мнение от Спиридон » 18 окт 2016 22:14

Би ли казал колко повече от указаното ги надуваш?
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Какви зимни гуми?

#23

Мнение от icrow » 18 окт 2016 22:18

Аз пък правя обратното. Зависи колко е заледено може да я спусна и до 1.8 иначе предимно на 2 карам зимата. За качествените гуми нз но с некачествените и стари си е необходимо.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Какви зимни гуми?

#24

Мнение от Philip » 19 окт 2016 06:55

И аз карам винаги - зиме и лете с по-високо налягане. 2,3 - 2,5
След видинките преди хиляди години, всички гуми са меки и балонни. Колкото и да ги надуваш - си остават балонни (със сплескан ръб върху който стъпва), така че контактната площ не се променя.
По-високото налягане ми дава няколко неща:
1. Намален разход
2. По-висока скорост на влизане в завоите без гумата да се криви от усилието
3. По-безопасно преминаване през дупки и ремонти на асфалта (преди да избера по-високото налягане спрасках тотално две гуми при преминаване през ръб на дупка)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Какви зимни гуми?

#25

Мнение от icrow » 19 окт 2016 07:25

Когато гумата е мека поема част от сътресението по дуоките. Дори и в купето се усеща така. Когато е по надута е по твърда и возията е като на каруца. Дори по Дискавъри скоро гледах за тираджии в Австралия и там вътрешно континенталните пътища са черни макар че почвата е червена и там също си спуснаха гумите, за да друса по малко и да пазят окачването и товара. За сняг е по добре да е надута повечко, но за лед според мен не е. Така един ден разбрах, че колега ми е напомпал гумите, зщото почна да се парзаля доста повече от обикновено.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Bob

Re: Какви зимни гуми?

#26

Мнение от Bob » 19 окт 2016 08:34

Ето какво пише на моята капачка на резервоара.
2016-10-19 08.04.23.jpg
Пробвах и двата варианта комфорт и еко. Разлика в разхода нямаше, единственото което забелязах, е че колата при най малкото въртене на волана се откланяше твърде бързо и друсаше много повече от нормалното.

Bob

Re: Какви зимни гуми?

#27

Мнение от Bob » 19 окт 2016 08:48

По- меките гуми предпазват окачването на автомобила и комфорта е по-голям за пътниците, бъбреци, кръст, врат не се натоварват.
По-добре да се жертват гумите отколкото окачването и комфорта на пътниците. Гумите са по-евтини, че дори и най-скъпите.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Какви зимни гуми?

#28

Мнение от Philip » 19 окт 2016 09:13

Въпрос на окачване и разпределение тежестта върху осите :) А и на междуосово разстояние :)) Аз по принцип си избирам големи коли :))
0,3 в плюс не влияе до такава голяма степен на возията :)
Има леко втвърдяване, но не е неприятно и разрушаващо, а другото, което казах си се чувства :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Bob

Re: Какви зимни гуми?

#29

Мнение от Bob » 19 окт 2016 12:41

Да, така е. Аз си избирам малки коли, по-пъргави са и по-икономични в градски условия, място за паркиране колкото искаш за малките коли, нямам село да нося буркани и мръвки, а и не съм нисък за да избивам комплекси с големи коли. :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Какви зимни гуми?

#30

Мнение от Philip » 19 окт 2016 13:29

Ами - всеки луд - с номера си Tonque :))
Снимката ти на капачето на резервоара от малката ти кола ли е? Wonky
Наблюдавам Анализирам Променям

Отговори

Върни се в “Автомобили”