Медни вихрови тръби за пречистване и енергетизиране на вода

Отговори
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Медни вихрови тръби за пречистване и енергетизиране на вода

#351

Мнение от Philip » 11 май 2020 10:08

Припоят е ROLOT S5
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Musicante
Мнения: 12
Регистриран: 03 май 2020 16:42
Местоположение: София

Re: Медни вихрови тръби за пречистване и енергетизиране на вода

#352

Мнение от Musicante » 11 май 2020 10:50

Благодаря,ще потърся.

Потребителски аватар
Musicante
Мнения: 12
Регистриран: 03 май 2020 16:42
Местоположение: София

Re: Медни вихрови тръби за пречистване и енергетизиране на вода

#353

Мнение от Musicante » 11 май 2020 11:23

А в каква посока трябва да се свържат тръбите на коляното?

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Медни вихрови тръби за пречистване и енергетизиране на вода

#354

Мнение от Philip » 11 май 2020 19:58

Ще ти отговоря, въпреки че не вярвам, че питаш насериозно.
Едната тръба си е права и без никаква обработка. Така че е все тая кой край ще ѝ е в коляното.
Работната тръба ( тази, която се реже и профилира ) има вход и изход, и на много места се споменава кое е вход и кое - изход. Вход - откъде влиза водата. Изход - откъдето излиза обработената вода. Входът е с диаметъра на тръбата и е естествено, че той трябва да влезе в коляното. Изходът е мястото с най-малък профил и на него се слагат фитинги с резба за изход.
Проверих отново и за съобщение на лични от теб. Няма такова. Може би ти седи в чернови.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Musicante
Мнения: 12
Регистриран: 03 май 2020 16:42
Местоположение: София

Re: Медни вихрови тръби за пречистване и енергетизиране на вода

#355

Мнение от Musicante » 11 май 2020 20:41

Съвсем сериозно питам, защото останах с впечатлението, че се обработват и двете тръби. На първата ти снимка, когато тръбите вече са свързани, са почернели и затова мисля,че и двете тръби се огъват.
Освен това, нали и от двете страни има усукване в различни посоки, така че, на тръбата няма да се запази диаметъра. Или пак нещо не ми е ясно съвсем?
Всичко прочетох, но както виждаш съвсем се изгубих в представите и затова питам,че за да почна да правя тръбата, всичко в главата ми трябва да е кристално ясно.
Трябва ли тръбите да се зачистват с шкурка и да се слага паста?

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Медни вихрови тръби за пречистване и енергетизиране на вода

#356

Мнение от Philip » 12 май 2020 06:12

Ето страницата с обясненията ми, където вече са снимките на тръбите : viewtopic.php?f=81&t=104&start=120#p7863
Все си мисля, че прекрасно се вижда, че среза не стига до края и този край е вход, и е с диаметъра на тръбата.
Ако не виждаш снимките добре, копирай си ги на компютъра и ги разгледай колкото големи искаш.
***
Да съм соменал някъде за шкурка или паста???
- Не съм!
При нагряването се получава слой, грубата част на който я почиствам с твърд парцал.
Тръбата остава тъмна, защото това покритие, получено при нагряването е защитен повърхностен слой, който е стабилен и не позволява патиниране при работата на тръбата при ползването ѝ.
Някои хора като ги правеха тръбите ги изчистват до лъскаво и пак им стават тръбите, но за мен това не е добре в перспектива, но пък всеки си решава сам.
***
Казваш, че си изчел всичко.
Ами почти веднага след обясненията ми на дадената вече страница, Спиридон ме пита с какво почиствам тръбите след отвръщането. Ясно и кратко отговарям - С парцалче.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Musicante
Мнения: 12
Регистриран: 03 май 2020 16:42
Местоположение: София

Re: Медни вихрови тръби за пречистване и енергетизиране на вода

#357

Мнение от Musicante » 12 май 2020 09:05

Не си казал за паста и шкурка,да,но аз не съм правил никога такова запояване и затова четох и в нета,за да ми е по-ясен процеса и затова питам. Има доста неща,които се правят между снимките,за които не си казал,а за мен е важно да разбера. Така че,където имам съмнение и неяснота,ще питам.
Аз на твое място никога няма да направя 3-4 снимки за изработката,а видео.
Надявам се моите въпроси да не те ядосват,а да бъдат полезни за някой друг след мен.
Пак ще чета внимателно.
Благодаря.

Потребителски аватар
Musicante
Мнения: 12
Регистриран: 03 май 2020 16:42
Местоположение: София

Re: Медни вихрови тръби за пречистване и енергетизиране на вода

#358

Мнение от Musicante » 12 май 2020 09:27

Единствено,което искам още да попитам,е за усукването. На сайта за водния енергизатор,по схемата на Шаубергер,се огъва тръбата отляво до половината. След това,1/4 е прав участък и последната 1/4 се огъва отдясно и остава несрязан участък за влизане в коляното. Нали така?
От горния линк в последния ти пост,с повечето снимки, се вижда,че има срез и през правия участък. Може би да се улесни усукването в 2те посоки.
За клещите е ясно как да си направя. И вече разбрах,че втората тръба не се обработва.
След тези уточнения това трябва да е всичко и да почвам екшъна. Правилно ли съм разбрал?
Благодаря.

Потребителски аватар
Musicante
Мнения: 12
Регистриран: 03 май 2020 16:42
Местоположение: София

Re: Медни вихрови тръби за пречистване и енергетизиране на вода

#359

Мнение от Musicante » 12 май 2020 09:35

За почистването имах в предвид за тръбите преди започването, но ясно е,че няма нужда.

Потребителски аватар
Musicante
Мнения: 12
Регистриран: 03 май 2020 16:42
Местоположение: София

Re: Медни вихрови тръби за пречистване и енергетизиране на вода

#360

Мнение от Musicante » 12 май 2020 09:52

Огъване то на тръбата се прави като е загрята или изстинала?

Отговори

Върни се в “Устройства на Philip”