Tesla stout copper bars - устройство за хладно електричество

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Tesla stout copper bars - устройство за хладно електричество

#1

Мнение от hyparh » 13 дек 2014 13:17

Мятам си обяснението за схемата на устройството от "Гаража" :)


Здравейте,
Кадуцеус, при мен пък се получава точно обратното - двигателите се провалят, а нагревателите бачкат яко :lol:... С променливотокови не съм опитвал, но постояннотоково моторче изпуши, а бързовара се загря. Може би при съприкосновението си с магнитно поле тока отдава енергията си. Май ще трябва да се тестват различни електроуреди за научната кауза :lol: Този вид ток действително търси по-голямото съпротивление и се натрупва там. През медни проводници минава като през свръхпроводник - видимо няма никакво съпротивление. Принципно може да го поставим в категорията висок волтаж, понеже небесно-сините искри, които създава са с дължина около 2-3 мм., което отговаря на 2-3kV напрежение.

Ще напиша инструкции за направата на т.нар. "Tesla stout copper bars" или още "Tesla's hairpin circuit" - устройство, което продуцира такъв ток и може да послужи за експерименти.

1. Необходимо е високоволтово захранване. Най-добрият вариант е да се използва трансформатор за запалване на пещи, като този: http://www.supplyhouse.com/Allanson-272 ... 11218000-p
Обикновено дава 10kV на 20/35mA.
2. Тънка медна тръба с дължина около 2 метра, която се огъва в П-образна форма, така че да се получат дълги рамена. Може да се използва и дебел меден проводник. Аз например ползвах два по 6 квадрата, като експериментално ги усуках по ч.с. за евентуално подсилване на излъчването.
3. Поне четири броя къси медни тръбички (2-3 см.) и парче гума, за формиране на разрядник от типа "Flexi spark gap". Тръбичките се подреждат успоредно една до друга върху гумата като е желателно да се остави малко разстояние между тях колкото да не се допират. Захващат се за гумата с болтчета или винтчета. Така получаваме огъваем разрядник, на който може да променят искровите междини, което е много полезно. С четири тръбички получаваме три искрови междини, но може да се направи и с повече. Повече междини - по-бързо погасяване на искрите или по-добър quenching, както му казват американците. Може да се сложат и магнити за още по-бързо погасяване.
4. Два броя високоволтови кондензатори. Най-качествените за целта са HV керамичните кондензатори за високи честоти, като този:
http://www.ebay.com/itm/20kV-4000pF-Hig ... 5408a7a2e4
Такива ползват и сериозните Tesla coil билдъри. Има начини да се направят и самоделни, които да свършат работа. Най-добрите (изпитано) се правят по следния начин: http://wiki.4hv.org/index.php/Rolled_fo ... kV,_3.5_nF
Необходими са обикновено кухненско фолио, прозрачни листа за проектори/лазерни принтери и тиксо.

Ето я и схемата:
Stout copper bars.png
Веригата за хладния ток трябва да е затворена, интересува ни най-дясната схема. След като всичко е готово и захранването се включи, разрядника трябва да започне да пращи и при свързване на крушка към раменете на медната шина тя да светне с някакъв интензитет. Колкото по-надолу се плъзгат контактите на крушката по раменете, толкова по-силно ще свети. При доближаване на някое рамо с ръка, от разстояние 2-3 мм. ще прескочи високочестотна небесно-синя искра, която може да предизвика боцкане или леко изтръпване на пръстите. При плътно хващане не се усеща нищо, освен приятно зареждане. Все пак, заради безопасността, не се препоръчва пипането с голи ръце. Най-добре със стъкло, което да провежда оргона.
Общо взето е това, ако има някакви въпроси - питайте :)

И няколко снимки на крушка, вързана към раменете на моста. Изглежда крушката излъчва осцилираща (трептяща) енергия с променлив интензитет, като този интензитет може да варира в много широки граници (освен като сила и като полярност) за кратко време:
IMG_0001.JPG
IMG_0005.JPG
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6541
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Tesla stout copper bars - устройство за хладно електриче

#2

Мнение от icrow » 13 дек 2014 15:50

Брaво! Продължaвaш дa се зaбaвлявaш. :) Тръбaтa зaгрявa ли се? Входнaтa консумaция дигa ли се с местенето нa товaрa?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Tesla stout copper bars - устройство за хладно електриче

#3

Мнение от hyparh » 13 дек 2014 16:11

Моето наместо тръба има усукана двойка дебели едножилни медни проводници - така ми щукна докато правех установката и така я оставих. Иначе няма никакво загряване, нито по моста, нито по проводниците, които водят до крушката. Опитвал съм с дебелина на косъм и си държат без никакви проблеми. В момента високоволтовото ми захранване не е у мен и за момента не мога да експериментирам, правим един съвместен проект с един човек от Бургас (съвместен проект София-Бургас/ирония :)) ). Да видим дали ще излезе нещо, а аз същевременно си ръчкам в гаража по едни други задачи Witchy
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6541
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Tesla stout copper bars - устройство за хладно електриче

#4

Мнение от icrow » 13 дек 2014 16:56

Брaво продължaвaй! :) Ех, този Бургaс :) Не знaм когa ще е, но и aз смятaм дa се позaнимaвaм в тaзи нaсокa, но ще почнa по Кaпaнaдзе може би.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Tesla stout copper bars - устройство за хладно електриче

#5

Мнение от hyparh » 13 дек 2014 17:48

Мерси, успех и на теб пожелавам! :) Макар, че нашето е по-скромно, правим едни опити за дупчене на земята с високоволтови импулси. Ако сработи системата може да драсна пак в тази тема точно какво сме правили.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6541
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Tesla stout copper bars - устройство за хладно електриче

#6

Мнение от icrow » 13 дек 2014 20:22

Дупчене на земята? Нещо, като за сондиране ли?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Tesla stout copper bars - устройство за хладно електриче

#7

Мнение от hyparh » 13 дек 2014 20:42

Точно :)
Интересен аватар си си сложил :))
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6541
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Tesla stout copper bars - устройство за хладно електриче

#8

Мнение от icrow » 13 дек 2014 21:30

Интересно ще ми е да го видя. :)

Нали! :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Tesla stout copper bars - устройство за хладно електриче

#9

Мнение от Philip » 31 дек 2014 16:16

Хипарх,
Интересно четиво :) (линковете от гаража)
Преводачката на български го е попрецакала, защото явно не отбира от физика на пространството, но важното е, че го е превела :)
До момента не бях срещал толкова кратко, точно и ясно обяснение на основните структури на пространството, както и взаимодействията им. :)
Определено съм впечатлен от истинските знания за полевите структури, в тези статии Hola
Аз не бих успял да ги предам така ясно, въпреки че ги усещам и разбирам в някаква степен :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Tesla stout copper bars - устройство за хладно електриче

#10

Мнение от hyparh » 31 дек 2014 18:05

А, опасна е рептилоидката :) И даже казва, че се изразява максимално опростено като за нас. Аз мисля, че схванах/свързах някои неща от тези, които описва, но определено трябва да вникна още малко. Ще опитам да открия това интервю и на английски да видим там как е като смисъл.
Аз ако бях на мястото на интервюиращия щях да я питам какъв е най-лесният и безопасен начин за създаване на "интер-страцифициращо рефлективно силово поле" :))
Също е много интересно това, което казва за полярностите, че не съществуват. Всъщност са квази-полярности (само подобни на полярности) на една обща енергия, които ние възприемаме като полярности.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Отговори

Върни се в “Устройства на hyparh”