У-ва на hyparh Tesla coil

Отговори
Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: У-ва на hyparh Tesla coil

#81

Мнение от hyparh » 10 юли 2019 13:01

Тези дни успях да спретна един експериментален осцилатор на Лаковски :) Направих го от 12 ринга (гледах, че повечето са по толкова) като доколкото можах използвах проводници с постепенно намаляващо сечение към центъра. Външните два ринга са от 6мм мека медна тръба, а вътрешните съответно от 6, 4, 2 и 1,5кв. мм., като повечето дебелини са използвани по 3 пъти. Впоследствие разбрах, че на тавана имаме ролка от 8кв. едножилен проводник, но вече бях залепил всичко и не ми се разглобяваше, иначе можеше да го добавя. Най-външния диаметър се получи около 38см. Ринговете са завързани и залепени (със секундно лепило) чрез канап. Към твърда повърхност ще стане по-лесно и подредбата ще бъде максимално точна, но с конец/канап ще осцилират много по-свободно, което е основната цел.

Вързвам изхода на VTTC-то към най-външния пръстен, а всички останали се наелектризират чрез индукция. Изпробвах всеки един чрез докосване с метален предмет и от него излизат искри. ЕМ лъчението (вероятно в голяма степен под формата на бял шум) от така получената антена, е доста силно, щом трябваше да снимам с телефона минимум от 2м отстояние, иначе се бъгва – или спира да реагира или прави каквото си иска :) При доближаване до осцилатора, разрядите отслабват, което означава, че организма ефективно абсорбира излъчваната енергия. Трябва да загладя максимално краищата на тръбите за по-малка загуба от разряди.

IMG_20190709_214534.jpg
IMG_20190709_212156.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: У-ва на hyparh Tesla coil

#82

Мнение от Philip » 10 юли 2019 16:50

Това вече е супер суперско! :))
hola2
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: У-ва на hyparh Tesla coil

#83

Мнение от hyparh » 10 юли 2019 19:54

Крайно време беше впрягане на ТТ за някои от нашите си нещица Dance1 Ще трябва да си опресня знанията относно осцилатора, за да знам горе-долу как да го използвам (времетраене, отстояние от него и др.). Вчера се "пържих" 10-15мин и мисля, че действа цялостно добре на организма, макар и да няма кой знае какви усещания. Ще изпробвам и него за едно стомашно възпаление (засягащо и хиаталната ми херния, а също и блуждаещия нерв, общо взето става въпрос за областта на слънчевия сплит), което ме мъчи вече повече от месец и за известен период трябва да съм на хапчета.
Може да се направят опити и с растения.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

manikaganga
Мнения: 118
Регистриран: 18 ное 2014 17:56

Re: У-ва на hyparh Tesla coil

#84

Мнение от manikaganga » 10 юли 2019 20:05

Много хубаво се е получило :)

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: У-ва на hyparh Tesla coil

#85

Мнение от Philip » 11 юли 2019 05:29

Ако някое от зверчетата ти има проблем - натъмани го около него :)
Аз ползвам хилката (бобината на Тесла (Мишин)) за едното ми малко :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: У-ва на hyparh Tesla coil

#86

Мнение от hyparh » 11 юли 2019 08:00

Имат си проблеми и двамата. Майката (на 12г) има голямо топчесто мастно образувание, висящо на корема, като ветеринарят каза, че е доброкачествено, но около него напипа по-малки твърди топчета, които може да не са хубави. Тя се влоши зимата, но после спонтанно се подобри и сега изглежда почти на 100% възстановена, съдейки по поведението.
Синът й пък страда от прогресивно влошаващи се пердета и на двете очи и вече е почти напълно сляп. Вижда малко с периферията и се ориентира повече по слух и обоняние.

Установката е доста шумна и едва ли ще им се понрави, най-много да се стресират :) Вентилатор фучи, трансформатор бръмчи, светкавици пращят... :)) Когато е пуснат малкия (той вече не е малък де) обича да влиза при мен в гаража, но щом започна да цъкам с някакви искри или дъги, се изтегля навън.
На Мишин установката предполагам е напълно безшумна.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: У-ва на hyparh Tesla coil

#87

Мнение от Philip » 11 юли 2019 11:07

Не може да се удължи кабела, за да изкараш излъчвателя навън?
И - да - абсолютно безшумна е хилката.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: У-ва на hyparh Tesla coil

#88

Мнение от hyparh » 11 юли 2019 15:46

Тове е, че при излизането на самите разряди от външния ринг се чува едно характерно 50-херцово бръмчене заради режима на работа на ТТ, иначе удължение може да се направи. Но пък може да се намали мощността така, че да не се чува почти никакъв звук от пръстените. Това ще намали силата на излъчването, макар че не съм сигурен до каква степен, понеже онзи ден го тествах само на по-висока мощност.
Ще трябва да се пробва дали имат желание да се доближат до включено устройство и тогава постепенно да се вдига мощността. Те ще си усетят нещата :)
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: У-ва на hyparh Tesla coil

#89

Мнение от Philip » 11 юли 2019 16:53

Поиграй си.
Със сигурност ще има защо :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: У-ва на hyparh Tesla coil

#90

Мнение от hyparh » 24 юли 2019 21:20

Ето го осцилатора в действие. До 23-тата сек е на около 40% мощност, след което вдигам на 80%. Телефонът веднага се бъгна и започна сам да прави някакви драматични зуумове :)) Трябва да внимавам, че в него със сигурност се индуцират токове, които го бъзикат.



И малко игра с TC-то:

Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Отговори

Върни се в “Устройства на hyparh”