Озонатори.

Отговори
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6541
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Озонатори.

#111

Мнение от icrow » 07 яну 2017 18:43

https://www.google.bg/search?q=flyback+ ... 80&bih=890 Схеми.
С тхо не ти трябват кондензатори освен един малък на фета да го пази от пикове в комбинация с някой бърз диод на дреина и сорса. /благодарности на Гоми за инфото за тази защита/ С тхо можеш да извадиш доста повече волтаж и е по леко и по малко. Само е хубаво да се направи в една тръба примерно която да е достатъчно широка 100+ и да е изцяло в фарадеев кафез, че излизат разни пукотевици в аудио системите. Иначе йония вятър е толкова силен, че не ти трябва вентилатор. :) Виж и в тубата има много видеа как се прави. Пиши flyback driver
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Озонатори.

#112

Мнение от hyparh » 07 яну 2017 18:53

Cuz_clapping Друго си е човек да се енергетизира с йонизиран и озониран въздух :) Аз моя не смея да го оставям да работи с часове да не вземе пък да се натрупа много озон, че тогава може да има негативен ефект. Макар, че най-много озон се отделя при шумни разряди, а при тлеещи би трябвало да е по-малко. За 20-30 мин. на ден е перфектно, но пак зависи от силата на озонатора (аз се ориентирам по миризмата).
Айкроу, твоя DC ли е?

За купешките човек може да се ориентира по изходящото напрежение - по-високо = по-бърз и силен ефект. Като гледам как ги правят само 1-2kV, то ще отнеме една седмица докато се насити помещението :))
Много ще ми бъде интересно да се направи химически анализ на въздуха с някакъв про уред, да видим какви чудесийки ще детектне (с тестове с различни електроди на озонатора), ама това сигурно е доста скъпа екстра.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6541
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Озонатори.

#113

Мнение от icrow » 07 яну 2017 19:06

ДЦ е. Ползвам захранване от комп. Ем е мощно ем е умно като даде на късо и изключва :)) Че ако фелне нещо и остане отпушен фета си става късо и може да стане кофти :) А иначе едвам се усеща в въздуха озона. При гръмотевична буря е по осезаемо. Макар че моето е малко 5 за 4 и може по добре да се направи самата тръба ама и това ще стане. :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Bob

Re: Озонатори.

#114

Мнение от Bob » 07 яну 2017 19:13

А колко KV трябва да е максимум?

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Озонатори.

#115

Мнение от hyparh » 07 яну 2017 19:21

Мен ако питаш максимума няма лимит :)) Иначе като минимум е хубаво да е поне 10kV, което се равнява приблизително на 1см. дъга/искра и съответно електродите се раздалечават малко повече за тлеещ разряд и йонен вятър.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Bob

Re: Озонатори.

#116

Мнение от Bob » 07 яну 2017 19:49

А колко грама на час е добре?

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6541
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Озонатори.

#117

Мнение от icrow » 07 яну 2017 19:50

На тлееш разряд ще е по тихо че иначе гадно пука. Напрежението може да се контролира и с честотата и с напрежението входното.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6541
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Озонатори.

#118

Мнение от icrow » 07 яну 2017 19:58

Аз ползвам тази схема http://www.goodchildengineering.com/_/r ... _basic.gif Лесна е. Работила е с часове. Само диода и кондера на дреина и сорса е хубаво да се сложат. 555 издържаше до 18В доколкото си спомням. Ама с 12 е добре. Първичната на тхо-то по дебела я навии.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Bob

Re: Озонатори.

#119

Мнение от Bob » 07 яну 2017 20:01

Супер, мерси много.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Озонатори.

#120

Мнение от hyparh » 07 яну 2017 20:05

Bob написа:А колко грама на час е добре?
Нямам представа да ти кажа. Аз го карам на усет :) А и при самоделен уред не знам дали може да се определи без специализирана апаратура. Имам чувството, че при нашите изделия не влияе толкова озона колкото йоните.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Отговори

Върни се в “Устройства на hyparh”