Озонатори.

Отговори
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6541
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Озонатори.

#91

Мнение от icrow » 29 апр 2016 09:57

А ти си вързал минуса на магнит? И това цокъл на лампа ли е в средата? Източника на ВН на 50 Хц ли работи? Дано не забравя довечера да го измеря, но отчетливо искрата се спира на определени противоположни точки от магнитна, които си мисля, че са границите на оргонните полюси. :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Озонатори.

#92

Мнение от SPYRO » 29 апр 2016 10:11

Магнита е заземен кьм мрежата а ВН е на мрежовата честота а в средата това е цокьл от старите ,керамичните бушони
и да сякаш искрата прави леки паузи на срещуположни места :)
стана ми интересно какво ще излезе на замерване 1ke

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6541
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Озонатори.

#93

Мнение от icrow » 29 апр 2016 10:18

Сега го намерих че ще забравя после. Точно там където спира са границите sun В по лявата част е +
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Озонатори.

#94

Мнение от hyparh » 03 яну 2017 16:42

Ето ми го новото произведение на изкуството sun
IMG_1199.JPG
IMG_1200.JPG
Стана обемист озонатор/йонизатор (а вероятно и двете), но пък работи идеално без нищо по него да загрява :) Преди два дни се опитваше да ме хване някаква хрема с дразнене в гърлото и суха кашлица, и реших да си взема озонатора с мен на работата за проба. Само след около 10 мин. като замириса на озон, усетих, че енергията ми се повишава (преди това ми беше едно такова мързеливо и отпаднало) и кашлицата ми стана влажна с излизане на храчки, точно както когато става вече в процес на преминаване. Натурално този период отнема няколко дни, а с озонатора стана за 10-15 мин. ?? Ефектът прилича много на някаква хомеопатия как веднага се усеща действието за броени минути. Всъщност реално погледнато то си е точно хомеопатия с разпръскване на сребърни йони из въздуха :) (+ цялостно йонизиране и малко озониране).

Прикачвам схемичката. С димера може плавно да се регулира изходящото напрежение, като гледам да не е над 20kV от бобината, при което след умножителя към кристала излизат към 50-55kV DC. Разстоянието между сребърните електроди го нагласям да е такова, че да се получи само тлеещ разряд без да цъкат искри.
Shema.png
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Озонатори.

#95

Мнение от SPYRO » 03 яну 2017 17:47

Cuz_clapping
1aha Страхотно действие се получава ,особено ако се диша дълбоко , эадържаш эа 3 -5 секунди и иэдишаш само преэ носа , устата эатворена ,
на третото дихание се усеща по-малко съпротивление на синусите при вдишването

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6541
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Озонатори.

#96

Мнение от icrow » 03 яну 2017 18:08

Шапка ти свалям за трудолюбието! Няма ли да е по лесно с тхо? Отдавна се каня да си направя и аз. И без това го имам готов от колата и не го ползвам. А на снимката работи ли?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Озонатори.

#97

Мнение от hyparh » 03 яну 2017 18:41

Става и с ТХО, но ако няма вградени диоди (или са заминали като на моето :))), то ще трябва да се търсят ВЧ ВН такива, че 1n4007 може и да не издържат честотите на ТХО-то, макар и принципно да имат добра толерантност.
Може спокойно да се ползва и без кристал, но аз все пак го слагам най-малкото за повдигане енергийната вибрация на йонизираните частици или поне аз така си го представям :)
Иначе работи на снимката, тлеещия разряд се вижда само на тъмно като ти свикнат очите.

Входът е 220V, пропуснал съм да отбележа на схемата.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6541
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Озонатори.

#98

Мнение от icrow » 03 яну 2017 21:02

Няма ли да се извърши бобината ако врътнеш повече димера?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6541
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Озонатори.

#99

Мнение от icrow » 03 яну 2017 21:44

Отдавна си и мисля да направя нещо като райф лампа с ВВ разряди. На принципа на плазма говорителите дето бях правил. Ако искаш може да пробваш Хипарх така, както е с кристала.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Озонатори.

#100

Мнение от hyparh » 03 яну 2017 22:23

В този случай с димера ситуацията е по-особена. Винаги го държа врътнат докрай преди да го включа, понеже така дава по-слаби разряди. Като почна да го намалям и разрядите се увеличават постепенно и така мога да ги контролирам. А, ако се включи като е намален докрай, бобината не работи, но след това като постепенно се увеличава може изведнъж да се активира с големи разряди, които прескачат и към захранващите изводи.

А кое имаш предвид да пробвам, да вържа някаква лампа ли?
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Отговори

Върни се в “Устройства на hyparh”