Дуднялник - Общи

Къде и какво ни сърби. Темата е за ползване, най-вече, когато ни сърбят езиците
Отговори
netcontrol4
Мнения: 10
Регистриран: 15 мар 2022 09:40

Re: Дуднялник - Общи

#601

Мнение от netcontrol4 » 17 яну 2023 11:37

https://kifloblog.com/microgreens/
https://www.microgreens-bg.com/

Представят ги като изключително полезни. Някъде бях чел /или слушал/, че плодовете и зеленчуците поемат слънчевите лъчи и енергия и като ги консумираме, вкарваме тази енергия в организма си чрез тях. Ако лъчите са изкуствени няма да я има тази енергия в тях, но би трябвало витамините и минералите да си се образуват в растенията. Май е по-добре наистина първо да пробвам да отгледам, пък и може да изпратя до лаборатория за анализ.

pipilica
Мнения: 119
Регистриран: 17 юли 2015 01:01
Местоположение: София

Re: Дуднялник - Общи

#602

Мнение от pipilica » 18 яну 2023 02:50

Ми нема лошо да си гледаш такива неща, ма що да даваш излишно пари на тия, ходи и си купи семки от Сортови Семена или некоя друга фирма която продава на нормални цени. И да на лампи може да ги отгледаш, е малко са скъпи лампите ама кеф цена няма. Ето ти примерна лампа която ще ти свърши работа, може и други да намериш но всички които са за растения светят в цикламено, някои имат и номер 77 както другите лум лампи имат номера 830, 840, 865, 965.
https://www.elkab-bg.com/148378.html
Само че една няма да ти е достатъчна, поне 4 в едно тяло и на 40 см от тавичките.
Говоря ти от опит, на такива лампи преди време отглеждах кактуси от семена и се развиваха чудесно.

netcontrol4
Мнения: 10
Регистриран: 15 мар 2022 09:40

Re: Дуднялник - Общи

#603

Мнение от netcontrol4 » 18 яну 2023 08:29

Благодаря, цената на лампите ме устройва напълно. Сайтовете ги споделих просто да се добие представа какво представляват тези растения, а семена мисля да си поръчам от Нидерландия, излизат доста по-евтини от тук.

gomi
Мнения: 434
Регистриран: 18 ное 2014 17:25
Местоположение: майна таун

Re: Дуднялник - Общи

#604

Мнение от gomi » 03 фев 2023 23:50

Здравейте, тия дни ми пратиха линк към видео с странно устройство....
Разгледайте видеото, устройството е реално, било е представено в италия преди няколко години- пълна тишина разбира се, не съм мнго сигурен как работи:
накратко въртят се сфери( пълни с живак) и дискове от платина (позлатени), поне това разбрах от авто превода...
Това нещо като се развърти .. излъчва яко енергия( огромна) , получава се ... трансмутация на елементи и т.н
Някъв младеж на 24 го е повторил- разгледайте клипа, ако някой знае италиански да поясни какво се случва hola2
устройството се коментира в изтеклите файлове в ликиуикс....



IT'S RIGHT THERE IN FRONT OF YOUR EYES!
John BEDINI

gomi
Мнения: 434
Регистриран: 18 ное 2014 17:25
Местоположение: майна таун

Re: Дуднялник - Общи

#605

Мнение от gomi » 23 фев 2023 21:18

експеримент с 6 батерии и светодиод, диода свети 81 дни и продължава, 3 по 3 батерии , 3 батерии се свързват паралелно а другите 3 последователно,
2те тройки са свързани през диода( който свети), диода свети по-слабо ако е вързан в отрицателния полюс но кара 81 дни, в положителния полюс свети повече , но кара по-малко. След това се разменят местата на тройките...


имаше една схема - разделяне на позитива, точно и тук е така.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
IT'S RIGHT THERE IN FRONT OF YOUR EYES!
John BEDINI

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Дуднялник - Общи

#606

Мнение от hyparh » 24 фев 2023 09:09

С толкова много батерии не е ли нормално да свети толкова време? Пак зависи и от мощността на диода.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

gomi
Мнения: 434
Регистриран: 18 ное 2014 17:25
Местоположение: майна таун

Re: Дуднялник - Общи

#607

Мнение от gomi » 25 фев 2023 19:44

изкарвало 12 часа при нормално вързване. тука се въртят батериите...сменят се местата на 3ките.
IT'S RIGHT THERE IN FRONT OF YOUR EYES!
John BEDINI

smsi-h
Мнения: 128
Регистриран: 14 яну 2015 15:54

Re: Дуднялник - Общи

#608

Мнение от smsi-h » 19 мар 2023 17:07

Нов магнитен двигател.



И пак видеото, но с малко снимки.

https://dzen.ru/rafael_anrial

Май дядката е намерил разковничето.

Отговори

Върни се в “Дуднялник :)”