Дуднялник - Размисли

Къде и какво ни сърби. Темата е за ползване, най-вече, когато ни сърбят езиците
Отговори
Slav

Дуднялник - Размисли

#1

Мнение от Slav » 18 дек 2014 15:01

Седя и си мисля, мисля си и си седя и по някое време се усетих, че само си седя, но реших да споделя каквото съм "измислил" образно казано :)

Появата на двата форума като паралелни един на друг според мен е само за добро. Не съм против конспирацията, но също така не съм и фен на същата. Дори и да е имало злонамерена външна намеса според мен е била неуспешна, а даже и напротив - оказала се е стимулираща. Да не забравяме, че сме българи ;)

Така реално погледнато се създаде съревнование или конкуренция, която е полезна за развитието.
В крайна сметка в условията, в които живеем (нашата реалност) всичко се базира на непрекъснатото развитие и сравнение. Все пак базата, на която стъпваш, за да разбереш къде си ти е светът около теб. Нали така Qb

Така че според мен глобално погледнато - така както се развиха нещата спомогнаха за по-бързото развитие на участниците във форумите. Освен това самия процес едва започва и според мен ще се забързва все повече.

Смятам, че всички сме тръгнали за едно и също място. Гледаме в една и съща посока, но просто пътя по който ще стигне всеки от нас е различен :) Важното е да има разнообразие Cheers

П.П. Това във връзка с това, че ми омръзна да чета кой крив, кой прав, кой бил лош, кой добър, кой по-по-най от другите и т.н. Знам, че това също е част от стимулирането в процеса, но да не забравяме че всеки е различен и не смятам, че тук или там има кофти хора! Различията се в друга посока, но не и в намеренията. Поне според моите виждания...

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Размисли

#2

Мнение от Спиридон » 18 дек 2014 16:09

Слави,
с доста от нещата съм съгласен, особено, че всяко зло е за добро (стига да се оцени като възможност, а не като проблем).

Но с това не съм:
Slav написа:Така реално погледнато се създаде съревнование или конкуренция, която е полезна за развитието.
Според мен двата форума задоволяват съвсем различни нужди. Не казвам, че някоя от тези нужди е по-стойностна или по-достойна, защото това зависи от конкретния човек и дори от конкретния момент при един и същ човек. Просто са различни.
По мое мнение човек се състезава с други основно по няколко причини (некласифицирани по важност):
- да спечели пари (като при повечето професионални спортисти или в бизнеса / политиката) или влияние (политика / бизнес);
- да се доказва, т.е. да убеди другите, че е по-добър от тях в нещо, та белким вземе и той да си повярва, че е стойностен;
- за да получава внимание / признание от другите, защото без него не се чувства добре (стойностен);
- за кеф, защото някои неща изискват партньор (или противник, според вижданията), ама тогава крайният резултат не е толкова важен;
- за да превъзмогне нещо у себе си (това са единици);
- ..... нещо друго, за което не съм се сетил. :)

При съревнование се изстискват по-големи постижения, но просто да си играеш е по-забавно. В единия случай удоволствието е кратко - само в края и то ако спечелиш, но пък е по-интензивно. В другия забавлението е през цялото време.

Ако пък отворим тема "Кое е по-важно - пътят или целта", на Филип няма да му стигне квотата на хостинга и ще трябва да поръчва още :) .
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Bob

Re: Размисли

#3

Мнение от Bob » 18 дек 2014 17:23

Точно така Спиридоне hola2 . Много добре казано и вярно.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Размисли

#4

Мнение от icrow » 18 дек 2014 17:29

В този форум, поне зa сегa конкуренция нямa. Спокойно се гледa зa рaзвитието. Aсен, може би го е интересувaл този въпрос, но нормaлно, товa му е бизнесa. :)
Но тaкa е по добре. Сегa тaм сa сaмо диaмaнти знaещи всички думички. :) A тук сме обикновени речни кaмъчетa и цaри спокойствие и всеки, който искa пише Cheers спокойно.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Размисли

#5

Мнение от ivchak » 18 дек 2014 17:38

Айкроу, гледам , че и поезията ти се отдава :))

Bob

Re: Размисли

#6

Мнение от Bob » 18 дек 2014 17:55

Да, ако на някой не му харесва поезия, просто не чете стихотворения Слав. Извинявай :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Размисли

#7

Мнение от Спиридон » 18 дек 2014 18:26

Като се има предвид, че всички (поне активните) четат и на двете места, едва ли може да се слагат такива разграничения на диаманти и камъчета. Май по-скоро някой се опитваше да котка около себе си хора, наричайки ги "диаманти" и да ги плаши, че иначе ще станат тор.

Аз пък си харесвах торта - тя дава живот. :)
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Slav

Re: Размисли

#8

Мнение от Slav » 18 дек 2014 19:14

Bob написа:Да, ако на някой не му харесва поезия, просто не чете стихотворения Слав. Извинявай :))
Това не го разбрах...нейсе :))

Къде ме намеси в поезията, че ми и каза да не я чета... Cheers

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Дуднялник - Размисли

#9

Мнение от icrow » 18 дек 2014 19:31

И аз не го разбрах :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Дуднялник - Размисли

#10

Мнение от Philip » 18 дек 2014 20:27

Всеки има свободата да избира точно какво да прави и никой на никого не е длъжен с нищо :)
И няма добър и лош избор. Той е точно такъв, какъвто В МОМЕНТА е човекът, който го прави.
И няма нищо лошо в никое решение. То води човека по неговия личен път :)
Който е разбрал това - нито се сърди на някой за нещо, нито го обвинява за решенията му.
Лошото е когато не се осмеляваш да взимаш решения и да поемаш личната си отговорност за тях :)
1mag
Наблюдавам Анализирам Променям

Отговори

Върни се в “Дуднялник :)”