Дуднялник - Защо?

Къде и какво ни сърби. Темата е за ползване, най-вече, когато ни сърбят езиците
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Дуднялник - Защо?

#1

Мнение от Philip » 31 дек 2014 07:28

confus От много години се чудя нещо confus

На кой и какъв е зора реалността, която ни е наложена в днешния свят, да се разминава с действителността???
Примери бол.

Нова година
Какво празнуваме всъщност днес? shy2 confus Doh Qb

***

Живеем на Земята.
За Земята основната повтаряща се промяна са сезоните.
Нормално е новата година да започва със смяната на сезона.
Демек - когато денят започне да се увеличава.
Това обикновено става, когато започне сезонът зима :))
Е да, ама както денят започна да се увеличава на 22.12, така и зимата започна тогава :)) 1ke

Тъй като съм лют привърженик на реалната действителност Hola :) , а не на измислената реалност 2ha No! Wub , за мен новата година започна тогава Cheers

***

Та! ...Някой знае ли какво ще празнуваме в действителност днес? confus

Аз си мисля, че днес всички вкупом и заедно честваме победата на лъжата над истината shy1 zz1 Down
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Защо?

#2

Мнение от Спиридон » 31 дек 2014 09:34

Philip написа:Та! ...Някой знае ли какво ще празнуваме в действителност днес?
пита човекът, който поне има истински повод да празнува. :)
Philip написа:Аз си мисля, че днес всички вкупом и заедно честваме победата на лъжата над истината shy1 zz1 Down
Е, де. Баш на рождения ден ли такъв философски песимизъм. Може пък да празнуваме просто резултата от нечия неграмотност (или мания за величие). :) Представяш ли си пък как са прецакани китайците. :))

По принцип май Коледата е била този празник, отбелязващ новото начало, но с налагането на християнството е попреместен с 2 дни. Хем да не дразнят хората с отмяната му, хем да не е точно същото.

П.С. icrow и други вярващи християни, извинявайте, нямам никакво желание да ви засягам. Моето лично мнение е, че в християнството са заложени основните човешки ценности, които и аз споделям, но човешката интерпретация и его (мания за власт и притежаване) са изкривили някои от нещата в написаното, практиката и ритуалите.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Защо?

#3

Мнение от Philip » 31 дек 2014 10:21

Спиридон написа:Е, де. Баш на рождения ден ли такъв философски песимизъм.
Не бе :)) Див реализъм :))
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Дуднялник - Защо?

#4

Мнение от Philip » 01 фев 2016 15:09

Една мисъл ме гони!
Здраво ме гони :))

Кой и как използва машините за въздействие над съзнанието с такъв успех над политическите ръководства на европейските държави confus :?

...Нали никой не вярва, че един политик може сам да си копае гроба?

...А точно това правят всички западноевропейски политици от няколко години Dash :?

...Е те да не би да са луди :? :? :?
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Дуднялник - Защо?

#5

Мнение от icrow » 01 фев 2016 15:54

Кaк, не знaм. A кой вероятно всички знaем.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Дуднялник - Защо?

#6

Мнение от Спиридон » 01 фев 2016 23:05

Не са луди, а са алчни и като са си дали душата под наем, няма къде да мърдат. Подбират ги по това дали слушкат и папкат и всичките си имат сериозна издънка, с която ги изнудват (ако сами не се оакат, им правят постановка).
Затова едва ли се налага толкова често да ползват хардуер. Държат ги всичките с кирливите им ризи, със страха да не загубят награбеното и с манията за власт.
Те пък се мислят за елит, а са само слуги на слугите на елита (не знам колко още междинни нива на слугуване има :) )
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Дуднялник - Защо?

#7

Мнение от Philip » 02 фев 2016 05:47

А тогава какви са тези от местното население, които като тях безрезервно поддържат глупостите им?
Как изведнъж хомосексуализма (имам такива познати и си ги уважавам) от рядко срещано явление се превърна в масово възприемане на живота?
Как "бежанците" имат толкова огромно поддържане от местни застъпници?
Има още "как", но и тези стигат.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Дуднялник - Защо?

#8

Мнение от icrow » 02 фев 2016 09:05

Специално за хомлсексуалистите и всякакви извращения, които аз не уважавам пропагандата и промиването на мозъци е чрез филми музика новини! Възможно е да си помагат и с някакви уреди, но се чудя защо не всички хора са засегнати. Даже доста хора си ги мразят :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Дуднялник - Защо?

#9

Мнение от sheki » 03 фев 2016 21:38

глупави хора които са неспособни да разберат случващото се ..

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Дуднялник - Защо?

#10

Мнение от Спиридон » 03 фев 2016 23:11

Philip написа:А тогава какви са тези от местното население, които като тях безрезервно поддържат глупостите им?
Предполагам, че и овцете смятат овчаря за голяма работа и някои от тях го следват доброволно и с радостно блеене, а другите просто не искат да се цепят от "колектива". :)
icrow написа:пропагандата и промиването на мозъци е чрез филми музика новини!

+1
Сред мощните мозъкопромиватели са и модната индустрия и набедените за звезди ... същества (не намерих по-точна дума за тях).
icrow написа:Възможно е да си помагат и с някакви уреди, но се чудя защо не всички хора са засегнати. Даже доста хора си ги мразят :?
Такъв е номера - разделяй и владей. Трябва да се мразим едни други и да се занимаваме с битовизми. Затова ни набутват непрекъснато подобни конфликти, иначе ще почнем да поглеждаме към тез нагоре и може да ни дойдат някои нелоши идеи за тях.
Като например: "Не питайте какво правителството може да направи за вас, запитайте се вие какво можете да му направите." :))
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Отговори

Върни се в “Дуднялник :)”