Дуднялник - Какво ме сърби

Къде и какво ни сърби. Темата е за ползване, най-вече, когато ни сърбят езиците
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Дуднялник - Какво ме сърби

#11

Мнение от icrow » 29 яну 2015 12:32

Товa си е вид ндукционно зaгрявaне. Може дa се нaпрaви с електроникa без движещи се чaсти. Дaли товa е по добро сaмо опитa ще покaже. До колкото съм ровил по въпросa оборотите спрямо броя нa мгнитите и силaтa им е от знaчение
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Дуднялник - Какво ме сърби

#12

Мнение от Philip » 29 яну 2015 13:23

1ke
Сега като започнах отново пробите по тази система се сетих за що се отказах от нея като вариант за отопление :))
...Сега заради това, че не съм запомнил тогава извода си съм с пет метра мека тръба вътре zile :))
Количеството топлина получавано по този начин за единица време е крайно недостатъчно за нуждите на отопление.

Айкроу, прав си пак :))
Колкото са по-високи оборотите - толкова ефекта е по-проявяващ се ако магнитите са едни и същи (то си е близо до ума де)
Преди максималния ефект го постигнах при 15 000 оборота, но такъв електромотор не може да издържи на денонощна работа.
Така че този тип получаване на топлина - отива пак на рафта с изпробвани и дано сега запомня какво и защо, че някой ден да не го пробвам пак
:)) :)) :)) 1ke 1ke 1ke :)) :)) :))
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Дуднялник - Какво ме сърби

#13

Мнение от icrow » 29 яну 2015 14:35

Aми цирколaционно вероятно не. Обaче примерно с един двa рaдиaторa нa конвекционaлен принцип може и дa стaне. Или кaкто бях нaпрaвил регулaтор нa оборотите нa помпaтa с бaвнa циркулaция. Имaше някaкъв руснaк дето прaвеше отопление с индукционен котлон. Вероятно aко се нaпрaви нещо кaто топлообменик и се търси подходящa честотa с едни 100 200 A нa 2-3 V може дa се подгреят две стaи евентуaлно
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Дуднялник - Какво ме сърби

#14

Мнение от Спиридон » 29 яну 2015 15:15

Филипе,
А климатора на Шаубергер не става ли за отопление на дома през зимата + охлаждане през лятотото? Там поне източникът на технологията е сериозен и надежден. :) Или мощността за единица обем на устройството е малка?
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Дуднялник - Какво ме сърби

#15

Мнение от ivchak » 29 яну 2015 20:52

Боб, не съм правил Бедини(пък и няма къде - на едно компютърно бюро), но тези дни започвам експерименти с мини Бедини(с вентилаторче от компютър или с реле), но според мен ще е добре да си направиш още един комплект кабели за връзка направени от шнур от 2-3 или 7 жици , усукан както трябва и да пробваш дали няма да има разлика в ефективноста на генератора. Гого1 не видях да е писал за свързващите кабели, но според мен е доста важно. Ако ти се играе после може да направиш и отражатели на кабелите.Говоря за кабелите излизащи от намотките към транзисторите и нататък до зарежданият акумулатор. Ако и това те мързи направи свързващите кабели по възможност от една дебела жица. Аз също ще експериментирам и ще пиша какво става (ако стане нещо де ) :))

Bob

Re: Дуднялник - Какво ме сърби

#16

Мнение от Bob » 29 яну 2015 21:49

Ивчак,
Не ме мързи :) , то и аз работя на бюро и то на терасата, когато е топло и затова ще го правя като стане топло :)) .
Аз направих едно малко бедини от вентилаторче, но снего няма май голям ефект.

skeleta
Мнения: 94
Регистриран: 18 ное 2014 13:40

Re: Дуднялник - Какво ме сърби

#17

Мнение от skeleta » 30 яну 2015 08:54

Бедини препоръчва кабелите да са възможно по дебели. Така се засмуква повече радиантна енергия според него. На гого1 са сигурно Ф5 многожилни проводниците и пак има пад в тях.
А какво представляват тия отражатели на проводниците?

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Дуднялник - Какво ме сърби

#18

Мнение от ivchak » 30 яну 2015 09:47

Нещо като оргонен акумулатор - един слой алум.фолио, един слой найлоново фолио и най отгоре единслой хартиено тиксо. Става и с опаковките от разни зрънчовци , гризки , кафета и др. но като първи слой под опаковката трябва да се сложи 1 слой алум.фолио.Най външният слой пак може да се сложи хартиено тиксо за да задържа по добре енергията да не излиза .Успех ! Hola

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Дуднялник - Какво ме сърби

#19

Мнение от Philip » 28 фев 2015 14:58

От снощи някъде в околността преминават постоянно големи, бавни (витлови по звука и скоростта) самолети.
Има обаче облаци и не ги виждам. През деня разредиха до около 1 на половин час, но снощи и към 4 сутринта бяхя през 2 до 5 минути.

Някой има ли идея какво става?
Наблюдавам Анализирам Променям

smsi-h
Мнения: 128
Регистриран: 14 яну 2015 15:54

Re: Дуднялник - Какво ме сърби

#20

Мнение от smsi-h » 28 фев 2015 16:16

Philip написа:От снощи някъде в околността преминават постоянно големи, бавни (витлови по звука и скоростта) самолети.
Има обаче облаци и не ги виждам. През деня разредиха до около 1 на половин час, но снощи и към 4 сутринта бяхя през 2 до 5 минути.

Някой има ли идея какво става?
То да е само това.

Вчера по обяд над североизтока пищяха реактивки, но не пътнически, пътническите, като летят на ниско, едва се чуват. Пищяха си военни изтребители, както едно време, когато от базата до Добрич си правеха учение, форсираха в надзвукова скорост и баз-бази чупеха по някое и друго по-голямо стъкло с детонациите си. Интересното е, че при нас също имаше лека облачност във височина и самолетите бяха сигурно над облаците, защото не се виждаха, но пък прекрасно се чуваха. Учението беше час, час и нещо по обяд. И като си направите сметка, че в момента сме имали само два годни реактивни изтребителя, си направете изводите кой е летял.

И всичкото това по обяд, когато беше най-натоварено с пътнически самолети, на две три минути поне по един.

Отговори

Върни се в “Дуднялник :)”