Дуднялник - Какво ме сърби

Къде и какво ни сърби. Темата е за ползване, най-вече, когато ни сърбят езиците
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Дуднялник - Какво ме сърби

#1

Мнение от Philip » 28 яну 2015 10:43

Напоследък виждате, че се ровя здраво из нета и от време на време пускам по нещо за обсъждане.
...Всяка крушка си има опашка :))
Та "опашката" на тези ми ровения е една. Отоплението на голяма къща.
Това, което издирвам са нетрадиционни източници на ток и отопление, които са прости за направа и в същото време са достатъчно мощни за целта, която гоня.
Неща, чрез които светват диодчета или се завърта "нещо си" има бол.
Слаб ток и аз съм изкарвал вече по няколко начина.
...Но това е само, за да се забавлява човек, а не е за реално ползване в домашни условия.
До момента такива, които биха могли да свършат работа по моите разбирания са ротовертите, "студения ядрен синтез", разлагането на солена вода на съставляващите я (нямам предвид ННО клетките, а метода на Владо Димитров с директно разлагане и моментално последващо ново свързване)

Ако и на някой друг му се работи по сериозни неща, а не само за забавление - да си организираме една или няколко групи, за да канализираме собствените си усилия, а не да се лутаме и всеки да се опитва да направи всичко :) Hola
Ще създам теми, които да са закрити за външни хора и ботове, и да може да се работи спокойно Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Bob

Re: Дуднялник - Какво ме сърби

#2

Мнение от Bob » 28 яну 2015 14:52

Филип, а какво ще кажеш за генератора на Бедини? Аз вече си набавям неоходимите части и материали и чакам да се затопли времето и да направя един с който евентуално да възстановявам стари акумулатори и да си ползвам бойлера и осветлението в къщи :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Дуднялник - Какво ме сърби

#3

Мнение от Philip » 28 яну 2015 15:51

Написах го някъде. Ще го напиша пак :)
Акумулатори еди колко си броя ....лв
Инвертор от еди колко си прав ток на 220 крив ток и то за сериозна консумация :) ....Мноооооооооооооого лв
Един брой обслужващ персонал - да менка през час - два зареждащ се и зареден акумулатор :))
...И още нЕкои сАображения :)

...По моите разбирания това е играчка :)
Но това си е лично моето мнение де :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Дуднялник - Какво ме сърби

#4

Мнение от icrow » 28 яну 2015 17:03

Aми добрa идея е дa е скритa темa. Поне докaто се реaлизирa нa 100%, зa дa нямa вейпaуърци и други. Мaкaр че и от тях може дa имa ползa. В нaй скоро време ще пуснa темa с видеa зa роторвертери с aсинхрони двигaтели и двигaтел към мaгнитен генерaтор. Рaзбирaсе рaзрaботките не сa мои. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Bob

Re: Дуднялник - Какво ме сърби

#5

Мнение от Bob » 28 яну 2015 17:19

Добре, не се приема бединито, но аз ще го направя за да се забавлявам, то така или иначе с тоя мой ток от 25 лева на месец, колко повече да го свалям и готвим на ток при това. :))

smsi-h
Мнения: 128
Регистриран: 14 яну 2015 15:54

Re: Дуднялник - Какво ме сърби

#6

Мнение от smsi-h » 28 яну 2015 18:28

Грхм...

От доста време ме блазни следната идея за реализация.

Маломощен двигател от вентилатор с промяна на скоростите, 30 до 50 вата. На оста му цилиндър, за предпочитане алуминиев, с поставени по повърхността му неодимови магнити. И този цилиндър поставен в друг малко по-голям цилиндър от мед, за да може онзи с магнитите да се върти свободно. Около медния цилиндър, нещо от сорта на водна риза, през която свободно си тече вода от система за парно. Сами се досещате движещите се магнити до медна или алуминиева повърхност, какво правят - видеота бол. Така с малко ток могат да се произведат киловати топлина.

Може би на лято ще опитам тази идея.

Моля за коментари?

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Дуднялник - Какво ме сърби

#7

Мнение от icrow » 28 яну 2015 19:46

Чaк киловaти нaдaли. Все пaк зaтормозявaнето от ефектa нa ленц ще тормози двигaтеля. Според мен един мощен двигaтел в резонaнс, който дa се върти с стотинa вaтa и дa отдaвa 3квт мощност във въртящ момент. Тогaвa вече нямa дa е проблем. A не енужно дa е цилиндър. Нямa дa е ефективно. По скоро серпентинa от меднa тръбa. Товa зa моторa в резонaнс ще го видите кaто пуснa темaтa с ротовертерa, тaкa че моля до тогaвa дa не ми се обяснявa кaк не може дa стaне щото еди коя си формулa кaзвaлa еди кaкво си. Видял съм го с очите си. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Дуднялник - Какво ме сърби

#8

Мнение от Philip » 29 яну 2015 06:31

smsi-h написа:От доста време ме блазни следната идея за реализация.

Маломощен двигател от вентилатор с промяна на скоростите, 30 до 50 вата. На оста му цилиндър, за предпочитане алуминиев, с поставени по повърхността му неодимови магнити. И този цилиндър поставен в друг малко по-голям цилиндър от мед, за да може онзи с магнитите да се върти свободно. Около медния цилиндър, нещо от сорта на водна риза, през която свободно си тече вода от система за парно. Сами се досещате движещите се магнити до медна или алуминиева повърхност, какво правят - видеота бол. Така с малко ток могат да се произведат киловати топлина.
Преди време в гаража правих такъв опит. Загряването на алуминиев лист и медна плоча беше сериозно. Сега да ме утрепаш - не мога да намеря къде е, но опита ми е там със сигурност, защото писах за него :))
Поста ти и това видео
ме карат отново да пробвам, но директно на системата на отоплението ми. На видеото малко ме бърка, че помпата му нагнетява, а не дърпа както би трябвало да бъде, но confus
Ще трябва да почертая малко и да ми направят някой и друг чарк, а междувременно ще взема да сглобя съвсем елементарна такава системка, но наистина с вода, а не като преди само за проба и ще видим какво ще излезе като изразходван ток за един градус :)
...Или за да е по-точно спрямо това, което мога да пресметна - нужното ми отопление за денонощие :)
Наблюдавам Анализирам Променям

smsi-h
Мнения: 128
Регистриран: 14 яну 2015 15:54

Re: Дуднялник - Какво ме сърби

#9

Мнение от smsi-h » 29 яну 2015 11:26

Фил,

Ето две интересни неща. Тука:



имаме магнити от компютър и 140 градуса.

Тука:

Доста по сериозни неодимки и температурата излезе от 220 температурната скала. А в края на клипа вече се топеше някакъв метал.

Тука:



Също имаме температура над 120 градуса, но пък магнитите са слабички.

Мнението ми е, че, колкото са по-мощни магнитите, толкова по-добре. А съответно и ще ни трябва по-мощен двигател заради по-силния Ленц ефект.

smsi-h
Мнения: 128
Регистриран: 14 яну 2015 15:54

Re: Дуднялник - Какво ме сърби

#10

Мнение от smsi-h » 29 яну 2015 12:28

Сори, ето го второто видео.


Отговори

Върни се в “Дуднялник :)”