Кеше плазма генератор - репликация

Температура и ННО накуп
Отговори
Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Кеше плазма генератор - репликация

#671

Мнение от hyparh » 24 ное 2016 10:41

Най-добре ще е върволица диоди с бяла светлина, подредени в кръг над всеки етаж, максимално близо до намотките. Като при генератора на Уилям Барбат. Според него това избивало "леки електрони" от нанопокритието и може доста да увеличи мощността. Аз продължавам да си мисля, че експерименти именно с неговия генератор, ще доведат до по-голям успех :) Там всичко е направено както трябва, без съмнения дали ще се докосват някъде проводници, където не трябва, като при Маграв. Има и феромагнитни сърцевини за подсигуряване на силно магнитно поле, което да улавя токоносители от околната среда - цялото устройство действа един вид като прахосмукачка за токоносители и произвежда много големи количества енергия.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Bob

Re: Кеше плазма генератор - репликация

#672

Мнение от Bob » 24 ное 2016 13:17

Да интересно, отвори една тема да вземем да го направим и него.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Кеше плазма генератор - репликация

#673

Мнение от hyparh » 24 ное 2016 13:24

Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Кеше плазма генератор - репликация

#674

Мнение от icrow » 24 ное 2016 14:25

И аз щях да предложа същото, но надвих мързела ми, който тези дни е особено голям и пуснах в нета един сърч и излезе на първо място темата в нашия форум :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Кеше плазма генератор - репликация

#675

Мнение от hyparh » 24 ное 2016 19:15

Ако искате - давайте, аз сега съм на големите "колбаси" :))
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Кеше плазма генератор - репликация

#676

Мнение от hyparh » 27 ное 2016 17:25

Малко резултати от опити с покълване на семена от чиа при напълно уеднаквени условия - еднакви чинийки една до друга с еднакво количество тоалетна хартия в тях, по 30 бр. семена във всяка, както и еднакво количество вода за поливане. Поливките се извършваха съответно с обикновена чешмяна вода, CO2 плазматична вода, и вода от Ормус.

Още след първите 1-2 поливки, семената с CO2 набъбнаха до осезаемо по-големи размери от останалите. Покълнаха първи с дебели и яки кълнове. Тези с обикновената и ормусовата вода вървяха приблизително еднакво, като образуваха по-слаби кълнове.
В етапа на израстването, тези с обикновената вода настигнаха на височина тези с CO2, но коренчетата им бяха осезаемо по-слаби. Ормусовата вода (ако въобще съм й се справил да бъде такава :))) даде най-лоши резултати - коренчетата станаха много слаби и крайчетата им почерняха сякаш от изгаряне. Имаха листенца, като другите, но стебла почти отсъстваха - изглежда тази вода силно спъваше развитието им.

Извод - CO2 водата наистина се оказва много добра за поливане, като мисля да направя опити и в почва, за да бъдат съвсем реалистични резултатите.
Важно е CO2 да се добива като в ел. веригата присъства съпротивление! При първоначалните ми добиви без съпротивление, се получаваше пак наглед същата субстанция, но водата нямаше видимо благотворно въздействие върху растения.


И още нещо много важно като цяло за ганс технологията - не използвайте зарядни устройства за получаването му, а само батерии (или акумулатори). Правия ток в последните е с много по-добри качества, които впоследствие се предават на участващите метали и съответно на крайния продукт. Твърде е възможно част от латентната енергия на металите да бъде пробудена по време на дезинтеграцията им с ток от батерия и гансът да се получи много по-качествен и със силно поле. Аз това нещо едва сега го осъзнавам (след като снощи зачетох по-подробно материали за Луи Рота и осмислих някои неща :) ) и мисля да заменя всичките ми гансове (които са само чрез зарядно) с нови - вече получени с ток от акумулаторче.
Получаването му без батерии също е максимално качествено, но пък знаем, че става бавно.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Bob

Re: Кеше плазма генератор - репликация

#677

Мнение от Bob » 27 ное 2016 18:55

Много важна информация Хипарх. Значи с ток от батерия и помпичка за рибки.
Много интересно. Моя СО2 ганс от прекрасно син след около два месеца стана кафеникаво бежов. Може би защото не го промивах с дестилирана вода :?

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Кеше плазма генератор - репликация

#678

Мнение от hyparh » 27 ное 2016 19:33

Сигурно имаш предвид CuO - аз сега пуснах да се джурка един буркан с 12V/7Ah акумулаторче и резистор, ограничаващ тока на около 120mA (винаги + помпичка) Witchy
При мен в началото се случваше по същия начин - след седмица-две да промени цвета си към бежово-кафеникав и мисля, че беше от повечето сол (въпреки помпата). После, само с няколко кристалчета морска и ставаше перфектен наситено-син и цвета не е мръднал и до днес. Това важи само за CuO, за другите може с повече сол. Най-качествен забелязвам, че се получава от медни проводници (от медни тръби или ламарини цвета започва да клони към зеленикав). Всички гансове промивам с изворна вода и няма проблеми.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Bob

Re: Кеше плазма генератор - репликация

#679

Мнение от Bob » 27 ное 2016 19:51

А колко ома е резистора за да стане 120 ма тока? Аз моя го правих с морска вода, тя е около 3% солеността й.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Кеше плазма генератор - репликация

#680

Мнение от hyparh » 27 ное 2016 20:00

100-омов е. Смятам по I=U/R. Не гоня някаква точна стойност - просто награбих първия попаднал ми подръка и 120mA ми се сториха добре :) Иначе реално протичащия ток през електролита сигурно е по-малко заради минималното количество сол. И въпреки това въглеродната пръчка се "облече" в хубава пелена от микроскопични мехурчета.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Отговори

Върни се в “Студен ядрен синтез”