Проблем със спирачки Форд

Отговори
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Проблем със спирачки Форд

#1

Мнение от icrow » 04 яну 2015 00:10

От както съм взел колата има проблем с спирачките както и ръчната. Прболема си беше ясен принципно. Става въпрос за компенсаторите на накладките на задните колела. Има една тресчотка с ситни зъби, които са се изронили на едно място и не могат задържат разпънати накладките. Така при натискана на спирачката вместо да се опират накладките в барабана усилието заминава за разпъването им. Ходът на вилката за ръчната пък не стига да ги разпъне и така всичко не работи както трябва. Търсил съм ги по магазините, но не намерих. По морги така и не отидох, но надали състоянието щеше да е много по добро. Така се принудих да си ги побългаря малко. Подложих пластина от неръждавейка в единия край и така разстоянието се промени и изронените зъби остават по напред и хваща на по задните, които са още здрави. Така сега вече имам екстра спирачки и ръчна. Което си е направо супер. Dance Dance Dance Повечето коли с барабани на задните колела имат такива компенсатори, които може да са направени по друг начин, но пак могат да доведат до същия ефект. Работата е за няколко часа и си заслужава определено. Разбира се новото си е ново. :)
Темата май е за раздела с циганката :))
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

stefan4o

Re: Проблем със спирачки Форд

#2

Мнение от stefan4o » 18 яну 2015 11:54

Интересно как е нямало по магазините... На моята Джета има подобни неща отзад, с форма подобна на рибка. Един мастор ми ги беше изпилил на предната кола, та се наложи да си купя нови от магазина 6-7 лева бяха два броя - за двете колела. Когато се износва феродото благодарение на тях ходът на спирачката, при която държат задните колела си остава пак същият.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Проблем със спирачки Форд

#3

Мнение от icrow » 18 яну 2015 18:25

Не съм обиколил всички магазини. В няколко квартала в магазини в които продават и за Форд части и нямаше. За съжаление магазините по Симеон Козлодуй и тн са ми далеч и рядко имам път натам. Мото пфое ми е наблизо, ама не съм с правилната заплата за там. :)) Ще потърся, като ми се отдаде възможност. За сега работят циганийте. :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Проблем със спирачки Форд

#4

Мнение от icrow » 27 фев 2016 23:34

Намерих си от морга компенсатори и смених моя повредения. Разликата е огромна. Сега освен че спирачките са перфектни вече ръчната с напълно разхлабено жило имам а преди трябваше да се понатегне доста да почне да хваща. И пак чат пат имаше разлики в спирачките. :)) Здравото си е здраво и функционира както трябва :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Проблем със спирачки Форд

#5

Мнение от Philip » 28 фев 2016 05:31

Всичко си иска своето и най-вече от време на време внимание и ръчичка :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Проблем със спирачки Форд

#6

Мнение от icrow » 28 фев 2016 09:30

Up!
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Проблеми по автомобилите”