Ротовертер АС мотор-магнитен генератор

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Ротовертер АС мотор-магнитен генератор

#1

Мнение от icrow » 14 фев 2015 22:51

Днеска посетих моя човек и успях да го навия да направя видео до къде е стигнал, въпреки че не е завършено, не е в пълен резонанс задвижващия мотор и шайбата на генератора се размести някак преди видеото та за това леко се клати на видеото и др. :))

Така постановката е следната
Магнитен генератор (или беше 5кВт или 7 утре ще го питам пак, че с моята памет... :)) )се върти от трифазен мотор 5.5кВт вързан на една фаза от мрежата. Мотора е в частичен резонанс и за това харчи 660Вт, като се вкара в пълен ще спадне драстично консумацията, но и така не е зле :) Установката е направена да се развърта с малък 100Вт мотор, за да може да бъде развъртана от UPS примерно ако няма мрежово захранване. Иначе ще бъде пусната системата да се самозахранва, когато всичко бъде готово. Разбира се може да бъде стартирана и директно с задвижващия мотор. Преди видеото, като ми демонстрираше, мотора, който се захранва от генератора консумираше 3.8кВт пак при 660Вт на входа, но после за видеото не знам защо падна на 2.8кВт като го пуснахме. Qb Може би не съм държал добре амперклещите на товара 1aaa преди това той ги държеше и отчитаха 3 и нещо ампера. Както и да е. При това положение на видеото КПД е 4.27, което мисля, че не е никак зле. А ако се увеличи маховика на мотора и се вкара в резонанс, тогава КПД ще се дигне дооооста. :) Съответно и консумираната мощност ще падне.

Има обаче един кофти проблем. При такъв генератор се оказа, че може да се позлват само индуктивни товари. Ако се сложи активен товар, като нагревател генератора почва да шуми странно и нищо не се случва с товара. Разбира се за това се продавало и контролер, който е горе долу колкото генератора като цена :)) Той стабилизира напрежението изправя го и го инвертира в 220В 50Хц готов за всякаква консумация ток. Има разбира се и други варианти за справяне с проблема, като трансформатори, но трябва да са трифазни и яки. :)) Разбира се всичко що е индуктивно, като мотори всякакви или индукционните нагреватели дето правих преди време ще работят добре и директно вързани Wink Именно това ще ви покажем по натам, как неговия индукционен нагревател (далеч по красив от моя :)) ) работи с тази установка и как ще топли къща за смешни 100Вт примерно. :)

Ето видеото

Аз хубаво направих видео, ама защо не направих и снимки Wonky

Нищо де ето снимки и на някой други проекти в процес на правене. :)
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Ротовертер АС мотор-магнитен генератор

#2

Мнение от Philip » 15 фев 2015 05:32

hola2
Не схващам генератора защо не захранва какъвто и да е товар. При него всички си зависи от самия него confus :) Явно той не е читав нещо :)
Имам и въпроси естествено :)) Но ти решаваш на кои да отговориш и на кой не :)
1 Защо са намалени толкова оборотите на генератора спрямо електромотора? (предавателното отношение на шайбите)
2 Приблизително каква е стойността на кондензаторите?
3 Защо се ползва трифазен, а не монофазен електромотор?
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Ротовертер АС мотор-магнитен генератор

#3

Мнение от Philip » 15 фев 2015 05:53

Това, че не е читав генератора, дето го бях написал отпада. Явно не съм се досъбудил още :))
Аз съм си осигурил един много як генератор с изходи за трифазен и монофазен ток (но с двигател) за тези опити и затова прекарах написаното от теб през него, та се чудех "как така не може" :)) :)) :))
Трябва да му смъкна двигателя и малко да го попостегна, че предварителното подмагнитване нещо му куца (иска двигателя да бачка около 20 минути, че да започне да произвежда ток :)) )
...Явно му идва времето с помощ от приятел :) Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Ротовертер АС мотор-магнитен генератор

#4

Мнение от icrow » 15 фев 2015 09:57

Оборотите са така защото генератора е бавнооборотен. :) Както виждаш вади повече от колкото трябва волтове. Даже и тези обороти са много. Капацитета зависи от индуктивноста на мотора. В момента не е в пълен резонанс и ще се добавят още кондензатори. А до колкото разбрах трябва индуктивност за да се извлече енергия защото енергията вътре циркулирала, като на късо. Ама може и аз да не съм разбрал добре. :)) Правотоковите генератори били по евтини и така или иначе ще се изправя напрежението за инвертора та явно са по подходящи. Разбира се китайците нищо не обясняват. Само казват ще трябва и контролер. Иначе нарисували вързани директно за генератора мотори хладилници и подобни индуктивни товари. :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Ротовертер АС мотор-магнитен генератор

#5

Мнение от icrow » 15 фев 2015 10:13

Тези генератори за които говориш искат доста обороти. Тоест ще ти трябват предавки за повишаване на оборотите, а предаващата шайба трябва да е по малка от диаметъра на ротура на задвижващия мотор. Съответно шайбата на генератора трябва да е възможно най голяма' за да се осигури добър въртящ момент на генератора. Разбира се и иначе ще произввжда ток, но КПД ще е ниско.Също така трябват и маховици. Голямото предавателно колело на генератора играе ролята и на маховик. :) Разбира се не може всичко да е едно към гьотере трябват си и изчисления. Моя човек е събрал доста инфо. Ще го взема от него и ще го постна тук. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Ротовертер АС мотор-магнитен генератор

#6

Мнение от icrow » 18 фев 2015 22:31

Малко полезно инфо. :) Ако има интерес има и още. :)
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Gogo

Re: Ротовертер АС мотор-магнитен генератор

#7

Мнение от Gogo » 29 юни 2015 14:11

Ако направиш ниско оборотен ротовертер и го използваш за реотани с които
отопляш къщата. Не ти трябва инвертор.Може директно да го ползваш и да го
инвертираш за останалите консуматори.Така инвертора няма да е мощен.
Но трябва да поставиш генератора близо до големия консуматор защото
ще имаш загуби.Постоянния ток е доста различен и затова не го ползваме
на големи разстояния.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Ротовертер АС мотор-магнитен генератор

#8

Мнение от icrow » 29 юни 2015 15:02

Товa зaщо го пишеш тук, след кaто се обсъждa нa друго място? Wonky До колкото съм рaзбрaл реотaнa е aктивен товaр и не би трябвaло дa рaботи директно. Сaмо индуктивни товaри бихa рaботили. Aз лично ме съм го тествaл, но човекa който ми го кaзвa му имaм пълнa вярa. Ще го нaкaрaм дa ми демонстрирa
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Gogo

Re: Ротовертер АС мотор-магнитен генератор

#9

Мнение от Gogo » 29 юни 2015 15:29

Бъди сигурен,че със стотина оборота може да се постигне и десет киловата 240в
като се използва двигател около киловат с редуктор,маховик и инвертор които да регулира
оборотите на задвижващия двигател за да няма пулсации или да се намалят
до минимум.Реотана ще работи с постоянно напрежение без проблем.
Даже няма да му пука,че ще има пулсации.
Правил съм много по сложни устройства,които според колеги не би
трябвало да работят.Това не съм го направил защото съм пенсионер от телк и
не ми достигат средства.Такава е който знае няма с какво.

Gogo

Re: Ротовертер АС мотор-магнитен генератор

#10

Мнение от Gogo » 29 юни 2015 15:32

За да се убедиш,че реотана работи и на прав ток включи един
реотан на изправено напрежение и ще се убедиш,че работи
Без проблем.

Отговори

Върни се в “Ротовертер”